Jakby ktoś potrzebował, to naprawiłem nowy wykop [̲̅$̲̅(̲̅ ͡° ͜ʖ ͡°̲̅)̲̅$̲̅]
https://userstyles.org/styles/257708/wykop-2-0-rogal-edition
#heheszki #hejto #wykop #rogale

Jakby ktoś potrzebował, to naprawiłem nowy wykop [̲̅$̲̅(̲̅ ͡° ͜ʖ ͡°̲̅)̲̅$̲̅]
https://userstyles.org/styles/257708/wykop-2-0-rogal-edition
#heheszki #hejto #wykop #rogale

Zaloguj się aby komentować
Chciałbym poznać historię tego rogala.
Zaloguj się aby komentować
Witam wszystkich i ja. Jak typowa chorągiewa zmieniam barwy ze wszystkimi. Na nie byłem wiodącą postacią, ale wszystko może się zmienić. Chętnie poudzielam się w tematach związanych z #darty, #piwokraftowe , #penspinning, #testowanieoprogramowania , #gryplanszowe czy #programowanie
@KordianIDE Ja w sumie 2011 bodajże i pamiętam jak na mainstream się to stopniowo przenosiło, że do mam talent dotarło nawet xD od lat sobie bardziej macham przy biurku to co kiedyś szlifowałem ale i tak się tego nie zapomina
Zaloguj się aby komentować
Cały dzień roboty, wyszło prawie 10 kg rogali, było warto

@starebabyjebacpradem @sadol69
https://www.hejto.pl/wpis/skoro-juz-poruszony-zostal-temat-rogali-przypominam-ze-zbliza-sie-rogalowe-swiet
Link jest we wpisie.
Moja modyfikacja tego przepisu to to, że maku nie gotuję w mleku tylko samej wodzie (porobiły mi się farfocle raz)
Masę przygotowuję sobie dzień wcześniej (po ostudzeniu schować do lodówki)
Migdały kupuję już zmielone (są np. w Lidlu)
Wałkowanie najlepiej robić w zimnym miejscu, np. zimnym garażu a robiąc rogale nie dopuścić do nagrzania się ciasta, bo inaczej kosmicznie się klei, trzeba to robić w miarę dynamicznie. Tutaj trzeba sobie wypracować pewną technikę bo to chyba najtrudniejsza i najbardziej pracochłonna część roboty.
Zaloguj się aby komentować
Przepis na rogale z lokalnej gazetki, polecam
I pamiętajcie wziąć jajka od żywej kury, inaczej nie wyjdzie!

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować
Cześć!
Jeśli ktoś nie dostał jeszcze patronowego rogala to już wyjaśniam - nasz piekarz ma dzisiaj wolne. Proszę o cierpliwość i wyrozumiałość! W końcu piekarz też człowiek
Zaloguj się aby komentować
Ilość rogali sprawia, że coraz bardziej wierzę że wykop w końcu spadnie z rowerka i zostanie tam tylko najgorszy sort użytkowników
@Untilted nie mowię o rodzaju contentu, bo to co jest chciane przeze mnie, może być niechciane przez Ciebie - w tej kwestii mamy tutaj raczej wolność w graniach obowiązującego prawa. Miałem na myśl raczej gorszy sort użytkowników
też nie śledzę dc (jeszcze) ale mamy tutaj przynajmniej jakąkolwiek reakcję ze strony twórców, a nie walenie grochem o ścianę jak do białka
Zaloguj się aby komentować
Skoro już poruszony został temat rogali, przypominam, że zbliża się rogalowe święto - dzień św. Marcina, 11 listopada.
Mam taką małą świecką tradycję od kilku lat, aby na ten dzień piec rogale marcińskie. Pytacie po co - skoro można "certyfikowane" kupić w sklepach. Po pierwsze dla przyjemności, dzień 11 listopada jest wolny i zazwyczaj nie ma nic ciekawego tego dnia do roboty, jest zimno na dworze i wszystko pozamykane. Po drugie z certyfikowanymi rogalami związany jest pewien przekręt, jeśil chodzi o recepturę, zatem certyfikowany rogal zawiera margarynę zamiast masła, aromat migdałowy zamiast migdałów itp... Więc jeśli chcecie zjeść naprawdę dobre rogale, warto zrobić je sobie samemu
Za przygotowania zabieram się odpowiednio wcześniej, bo dobrze już mieć jest kupione wcześniej wszystkie składniki - jest ich sporo, a niektóre - biały mak - jest ciężko dostępny w zwykłych sklepach i zamawiam przez internet. Korzystam z podanego niżej przepisu. Ponieważ całość jest bardzo pracochłonna, masę robię dzień wcześniej (nic się jej nie stanie jak dzień postoi, można wynieść do chłodniejszego pomieszczenia, garażu itp. ewentualnie wstawić do lodówki), a drugiego dnia robię tylko ciasto, zawijanie i pieczenie rogali.
Troszeczkę uprościłam pod siebie ten przepis, bo zamiast blanszowania i mielenia migdałów, kupuję gotowe zmielone. Wałkowanie ciasta z masłem najlepiej robić w zimnym miejscu, wtedy elegancko się wałkuje, masło się nie rozpuszcza i ciasto się nie klei. Można pominąć wtedy etap wałkowania - wstawiania do lodówki - wałkowania, można od razu na zimno wszystko rozwałkować. W tym roku będę to robić w garażu, a wcześniej wynosiłam sobie stół na dwór na taras.
Zaloguj się aby komentować
test avatara
Zaloguj się aby komentować
halo to ja
Zaloguj się aby komentować