Ptasznik z Alcatraz
#cda
#ogladajzhejto
#filmy

Ptasznik z Alcatraz
#cda
#ogladajzhejto
#filmy

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Plakaty Czasu Apokalipsy, ekranizacji "Jądra Ciemności" Conrada i jednego z najlepszych filmów o Wojnie w Wietnamie;
moim skromnym zdaniem Polska gurom ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
#plakatyfilmowe #ogladajzhejto #filmy #klasykakina



@LowSodium Mam tak, ze nie ogladalem wielu klasykow i trzymam je na czarna godzine. Ostatnio w produkcjach byla taka lipa, ze siegnalem po Apocalypse Now. Film wbil mnie w fotel. To jak oni nagrali sceny szturmu smiglowcow to jest j⁎⁎⁎ny majstersztyk. Tyle lat temu, bez CGI, kamerami wielkosci malego samochodu.
Zaloguj się aby komentować
Amerykańska opowieść. Skarb Wyspy Manhattan
#cda #bajki
#ogladajzhejto

Zaloguj się aby komentować
#ogladajzrebuzem
#ogladajzhejto #film #filmy
"Trespass - Wstęp wzbroniony" z 1992r.
Reżyseria: Walter Hill (fanom kina nie muszę przedstawiać)
W głównych rolach: Bill Paxton (jedyny aktor zabity przez Predatora, Terminatora i Obcego) i William Sadler (niezapomniany Heywood ze "Skazani na Shawshank)
Do tego uczestnicy tagu #czarnuszyrap Ice-T i Ice Cube.
opis z filmweb:
Dwóch strażaków z Arkansas znajduje tajemniczą mapę. Są pewni, że może ich ona doprowadzić do legendarnego skarbu, którego wartość szacuje się na miliony dolarów. Ślady prowadzą do opuszczonej fabryki. Don i Vince zjawiają się jednak w budynku w najmniej odpowiedniej chwili -jeden z narkotykowych bossów dokonuje tu właśnie egzekucji nielojalnego współpracownika.
I tyle wystarczy wiedzieć. Kino klasy B, ale jak mnóstwo produkcji w tamtych czasach nakręcone więcej niż poprawnie. Akcja i napięcie. Zaskakujące zwroty akcji.
Polecam

Zaloguj się aby komentować
Skrzyżowanie Kassandra
Do pociągu dostaje się chory mężczyzna, który zaraża pasażerów tajemniczym wirusem. Maszyna zostaje wysłana w kierunku Polski.
Burt Lancaster,
Sophia Loren
Richard Harris
Na Cda w FH.
#filmy
#ogladajzhejto

Zaloguj się aby komentować
STRZELBY DLA SAN SEBASTIAN
Rebeliant Leon przybywa do miasteczka San Sebastian, którego mieszkańcy są nękani przez Indian. Postanawia pomóc niewielkiej społeczności.
Doborowa obsada Anthony Quinn, Charles Bronson
Dostępne na cda w full hd
#filmy
#ogladajzhejto

Zaloguj się aby komentować
#ogladajzrebuzem ---> na czarną
#ogladajzhejto
"Brainstorm-Burza mózgów"
Thriller Sci-fi z 1983 r. W reżyserii Douglasa Trumbulla, w ktorego portfolio nie znajdziemy juz nic ciekawego
poza Silent Running z 1972r.
Film opowiada o grupie naukowców, którzy konstruują urządzenie będące w stanie rejestrowac wydarzenia, których jesteśmy swiadkiem wraz z naszymi emocjami (czyli całą reakcją organizmu) i odtworzyć to komuś innemu.
No i kochana Pani doktor (w tej roli wybitna Luise Fletcher) będąca samotnie wieczorem w laboratorium dostaje zawału i wiedząc, ze nie zdąży doczekać ratunku postanawia zarejestrować moment swojej smierci. Umiera szybko, ale maszyna rejestruje jeszcze długo po ustaniu funkcji zyciowych. Co nagrała?
Na pierwszym planie Christopher Walken, którego moim zdaniem nie można nie lubić oglądać. Partneruje mu Natalie Wood.
Film jest nakręcony bardzo poprawnie i szybko wciąga w akcję, a ta trzyma w napięciu.
Ciekawe wykorzystanie kamery rybie oko w odpowiednich momentach zagęszcza klimat i wywołuje niepokój.
Film kosztował 15 000 000 usd a zarobił około 10 000 000 czyli był klapą, a zupelnie nie slusznie bo to kawał dobrego scifi w stylu, ktorego już uświadczyć nie sposób.
#film #filmy

Zaloguj się aby komentować
Pisałem o tym serialu po I sezonie, który mnie zachwycił.
Kończę właśnie drugą odsłonę i przyznaje, iż to jedne z lepszych opowieści jakie widziałem.
Zgadza się tu wszystko.
Naprawdę polecam!
#seriale #ogladajzhejto

Zaloguj się aby komentować
#ogladajzhejto
#ogladajzrebuzem ==> na czarno
Toy Soldiers - Szkoła wyrzutków. Usa-1991r.
Reżyseria: Daniel Petrie jr. Odpowiedzialny między innymi za: "Gliniarz z Beverly Hills".
Film opowiada o grupie przyjaciół ze szkoły dla trudnej młodzieży z internetem, która zostaje opanowana przez kolumbijskich terrorystów.
Chlopaki (bo to liceum dla chłopaków) postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce.
Scenariusz wręcz obfituje w zaskakujące zwroty akcji.
Po za tym to tzw. Buddy movie w najlepszym wydaniu.
W obsadzie znalazły sie jedne z najlepszych nazwisk początku lat 90 kina vhs (zwlaszcza) młodzieżowego
Sean Austin (Samwise z Wladcy Pierścieni)
Louis Gosset Jr. (Mój własny wróg, Żelazny orzeł)
R. Lee Emrey (Full Metal Jacket)
Jerry Orbach (Dirty Dancing)
Denholm Elliot (Indiana Jones)
Czy nieodżałowany Will Wheaton (Stań przy mnie)
Aktorzy dwoją się i troją.
Klimat na poziomie najlepszych akcyjniakow epoki.
Takich filmów już się nie robi, s kiedyś przechodziły niedocenione. Takie odpady na vhs, z którymi ciezko konkurować współczesnym produkcjom.
Akcja, łzy, smiech, przygoda.
Bardzo polecam.
#film #filmy

Zaloguj się aby komentować
Myślicie że taki TV firmy Auchan się do czegokolwiek nadaje? xDD
Myślałem nad kupnem 75 cali ale tu 85 w takiej śmiesznej cenie i myślę czy nie spróbować.
#telewizory #filmy #ogladajzhejto
Telewizor 85" DLED 4K UHD SMART TV Q85UA231B - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl
Zaloguj się aby komentować
Nie widziałem jeszcze IO, ale dzisiejsza nominacja filmu Skolimowskiego do #Oskary to dobra okazja, żeby powrócić do arcydzieła, na którym się wzorował. Mowa o filmie Roberta Bressona Na los szczęścia, Baltazarze z 1966 roku, w którym rolę głównego, cichego protagonisty również odgrywa osiołek. Główna oś fabuły skupia się na trudach jego życia i (pobocznie) na losach otaczających go ludzi. Choć brzmi to niepozornie, dla wielu ludzi kina, w tym wybitnych reżyserów jak Godard, Herzog czy Tar, jest to jeden z najbardziej poruszających filmów, jaki kiedykolwiek powstał.
Od razu trzeba zaznaczyć, że nie jest to film dla każdego. Ba, dla sporej liczby osób będzie po prostu nudny, a nawet męczący. I trudno się dziwić, bo Bresson był bardzo awangardowym reżyserem. Na aktorów wybierał wyłącznie naturszczyków. Zakazywał im grać, a zamiast tego kazał monotonnie recytować dialogi. Efekt jest niepowtarzalny, ale trudny w odbiorze. Jest jednak idealnym tłem dla milczenia osiołka, symulując w pewien sposób jego odbiór świata.
Największa siła filmu tkwi właśnie w nim. Osiołek jest zupełnie zwyczajny i odczłowieczony. Nie jest to film naiwnie pro-ekologiczny, nie próbuje wzbudzać empatii widza przez dodawanie zwierzętom cech ludzkich. A jednak z każdym trudem i cierpieniem, jakie go napotyka ze strony ludzi (a dobra jest, jak często w życiu, bardzo mało), zaczynamy coraz bardziej utożsamiać się z położeniem osiołka. Sam Bresson chciał w nim zawrzeć postać Chrystusa, ale niezależnie od religijnych interpretacji reprezentuje on po prostu zwykłą godność.
Jeśli przebrniecie przez trudną formę i lubicie klasykę kina, jest spora szansa, że film mocno was wzruszy. Ja myślałem o nim na długo po seansie.
#filmy #filmyktorychniktnieoglada #ogladajzhejto #klasykakina

Zaloguj się aby komentować
Wstyd się przyznać, ale nie obejrzałem do tej pory w całości Czarnobyla. Widziałem tylko trzy odcinki w czasie premiery. Minęły prawie cztery lata i postanowiłem, że w tym tygodniu ogarnę całość
9.4/10 i 762K ocen na IMDb.
#seriale #hbomax #ogladajzhejto

Zaloguj się aby komentować
Mówisz Denis Villeneuve myślisz: Labirynt, Sicario, Nowy Początek, Blade Runner 2049, Diuna. Otóż jeśli jeszcze nie widzieliście to polecam nadrobić jego, wg mnie, najlepszy film. Z czasów gdy tworzył w Kanadzie i stworzył to arcydzieło: Pogorzelisko . Film wywala z butów.
#film #filmy #ogladajzhejto #klasykakina #dobrekino #filmnawieczor

Zaloguj się aby komentować
#ogladajzrebuzem ==> do czarnolistowania
#ogladajzhejto
Dziś mocny film (wczoraj nie było bo hejto nie pozwolilo mi się zalogować) nie dla wszystkich.
Film w koprodukcji francusko-kanadyjskiej z 2010r pt.: "Les 7 jours du Talion-7 dni" w reżyserii Daniela Grou odpowiedzialnego miedzy innymi za kilka odcinków seriali "Wikingowie" i "Largo Winch".
Omawiany tytuł należy do gatunku tych ciężkich dramatów psychologicznych, które zostają w glowie jeszcze długo po seansie. Zdecydowanie odradzam go wrażliwym posiadaczom dzieci, gdyż trauma może być zbyt duża jeśli zbyt mocno wejdą skórę głównego bohatera.
A ten, grany wybornie przez Cladue Legault, jest uznanym chirurgiem oraz szczęśliwym ojcem małoletniej Jasmine. Zona też przewija się na ekranie od czasu do czasu.
Juz na samym początku filmu fikcyjnemu Bruno Hamel świat rozpada się na kawałki, gdy wychodzi szukać córki, która nie dotarła do szkoły.
Po krótkich poszukiwaniach odnajduje ją na polanie zgwalconą i zamordowaną. I tu zaczyna się główna intryga. Bruno porywa domniemanego mordercę z policyjnego transportu do aresztu i .... i resztę musicie zobaczyć sami.
Film jest nie tyle o zemscie co próbuje dać odpowiedź na pytanie ile w nas szarych ludziach zostaje człowieczeństwa, w obliczu możliwości ukarania osoby, która zniszczyła nam zycie.
edit: ale sama zemsta jest mięsista, krwawa i brutalna.
Jeszcze raz ostrzegam film zdecydowanie dla dorosłych, dojrzałych emocjonalnie widzów.
#film #filmy #plakatyfilmowe

Zaloguj się aby komentować
Oglądam drugi raz Blade Runner 2049. Nadal robi wrażenie. Klimat wylewa się z ekranu.
Jeden z najlepszych filmów ostatnich lat
#filmy #filmnawieczor #ogladajzhejto

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
A teraz słowo o jednym z moich ulubionych musicali - Chicago (2002).
SPOJLER ALERT!
Treść tego posta będzie zawierać spojlery, natomiast jeżeli ktoś już oglądał - zapraszam do dyskusji.
Myślę, że główne przesłanie filmu można by streścić w zdaniu "Życie to scena, człowiek jest tym, co o nim mówią, a twoje powodzenie zależy od tego, czy dobrze odegrasz swoją rolę"
Według mnie ta opowieść nie ma na celu pokazania wad sądownictwa i zepsucia przestępców. To jest opowieść o wszystkim, o życiu, o świecie, o nas. To, co się tam dzieje można odnieść do dowolnej sytuacji i wydarzeń, w których uczestniczymy.
Człowiekiem, który nie tylko jest mistrzem w graniu swej roli, ale również reżyserem, scenarzystą, człowiekiem, który „pociąga za sznurki” i ma prawdziwą „władzę”, jest niewątpliwie Billy Flynn. To on rozdaje karty, jest gwiazdą, grającą na scenie od wielu lat, znającą wszystkie zakamarki i pułapki tego świata. Umie wzbudzić litość i (właściwie) dowolne uczucia, zawrócić w głowie i omotać pytaniami.
W pierwszym swoim występie zapewnia wszystkich, że pieniądze się dla niego nie liczą, wszystko co robi, robi tylko i wyłącznie z potrzeby okazania miłosierdzia. Jego piękne stroje, luksusowe biuro i drogi samochód temu zaprzeczają. Czy jest kłamcą? Zapewne jest, ale to nie ma znaczenia. Bo prawda nie ma znaczenia, prawda jest względna, to publiczność oceni kto ma rację. On po prostu wie, że nie ważne jest postępowanie, ale to, kim jesteś w oczach ludzi. Jeżeli zrobisz coś nie tak, to musisz się tego wypierać do końca. Prawda powtarzana wystarczająco często staje się nią w rzeczywistości. Wystarczy w przekonujący sposób konsekwentnie grać swoją rolę, a inni w to uwierzą.
Flynn umie manipulować wszystkimi dookoła, by zdobyć to, czego tak naprawdę pragnie, czyli pieniądze i sławę. Każda sprawa, to dla niego wyzwanie, tak naprawdę ma gdzieś sprawiedliwość i zasady moralne, jest zdolny nawet spreparować dowody, żeby nie przegrać sprawy. Flynn umie każdą sytuację (nawet tą negatywną) wykorzystać tak, żeby wyciągnąć z niej jak najwięcej korzyści. To niewątpliwie wielki talent. Najbardziej podobał mi się sposób w jaki wykorzystuje dziennikarzy dla własnych celów, którzy bez wahania łapią jego przynętę. Dziennikarze to bezmyślne stado, które szuka taniej sensacji bez względu na prawdę, które idzie za tym, kto je zafascynuje w danej chwili. Oni biegną na oślep, nawet nie sprawdzając po drodze informacji, które zdobyli. Łykają każdy głodny kawałek.
Roxie Heart. Według mnie angaż Zellweger do tej roli był strzałą w dziesiątkę. Jest bardzo naturalna w byciu „słodką idiotką”, która swoją naiwnością kradnie wszystkim serca (nawet jej nazwisko nie jest przypadkowe). Roxie umie wykorzystać swoje wdzięki i grać na uczuciach innych. Ta kobieta to diabeł w przebraniu dziecka. Jest urocza, krucha, ma milutki głosik, swoją niezaradnością wzbudza chęć opieki i współczucie. Ale to jest jej zewnętrzna powłoka, w środku jest zepsuta, mściwa, zdolna do zbrodni, kłamstwa, handlowania swoim ciałem w zamian za różne korzyści, brakuje jej empatii i bez skrupułów wykorzystuje swojego zakochanego męża. I wszyscy się na to nabierają, nic dziwnego zresztą, to naturalne, ludziom trudno zaakceptować, że „w pięknej świątyni może mieszkać zły duch”. Roxie jest wielką wygraną, nie tylko nie odpowiada za zabójstwo, którego dokonała, ale spełnia swoje marzenia – staje się sławna i zaczyna występować. W jej przypadku morderstwo naprawdę popłaca. Nasuwa mi się też taki wniosek: żeby odnieść sukces nie trzeba być ani zdolnym, ani mądrym, wystarczy umieć zjednać sobie ludzi i wykorzystać okoliczności, w których się znalazło.
Bardzo ciekawymi postaciami są również kobiety, które siedzą w więzieniu-morderczynie. Same uważają się za niewinne, z czym nie można się zgodzić, trudno nazwać wystarczającym powodem do zabicia żucie gumy! Nie żałują swoich win, szczerze przyznają, że zrobiłyby to jeszcze raz. Kierują się własnymi zasadami moralnymi, zgodnie twierdzą, że ich kochankowie zasłużyli na śmierć swoim postępowaniem. Nie miały dla nich litości, nie okazują skruchy, ale domagają się uniewinnienia.
To kochankowie ponieśli największą karę za to, że chcieli wykorzystać ich naiwność oraz posiadaną władzę nad nimi. Myślę, że są takim symbolem zepsucia tego świata.
Oglądałam ten film wiele lat temu, cały czas pamiętam jakie wrażenie na mnie zrobił. Załączam moją ulubioną scenę z filmu Chicago , w której Flynn daje pokaz swojego "aktorsko-prawniczego" talentu, niech to będzie taka wisienka na torcie.
#filmy #kino #ogladajzhejto #komnatasylwii
Zaloguj się aby komentować
Trzynaste piętro (1999)
Ostatnio raczej nadrabiam braki i oglądam starsze filmy, a że wieczór dziś wolny, to postanowiłem wybrać sobie coś z gatunku sci-fi i tak padło na ten film Josefa Rusnaka. Był to udany okres dla fanów tego typu pozycji, wtedy też przecież ukazał się Matrix, a rok wcześniej Dark City. Z tym pierwszym łączy go więcej rzeczy, a mianowicie podjęcie problemu prawdziwości naszej egzystencji i tego, jak istniejemy w świecie. 13 piętro to kryminał w klimatach noir, więc mamy tu wszystkie elementy typowe dla tego rodzaju kina, a więc akcję głównie w nocy, zagadkę kryminalną, dekadencję itd.
Generalnie podczas seansu ujęły mnie dwie rzeczy. Po pierwsze bohaterowie. Nieźle odegrani, z logicznymi motywami działań, na dodatek ich trudność zaklasyfikowania ich działań do jednoznacznie złych czy dobrych współgra z konceptem nieokreślonych światów. Natomiast drugą rzeczą jest właśnie pomysł dwóch niemal identycznych światów, który może niektórym nasunąć rozmyślania o tym, czym rzeczy na pozór nierealne na pewno takie są.
Jedyne, co mnie negatywnie zaskoczyło, to zakończenie, trywialne, oklepane i pozostawiające widza z uczuciem niesmaku. To duży minus, dlatego, gdybym miał oceniać, to dałbym nie więcej niż 7/10.
#filmy #ogladajzhejto #kino

Zaloguj się aby komentować
#ogladajzrebuzem ---> do czarnolistowania
#ogladajzhejto
Codziennie wrzucam jeden zapomniany/niedoceniony film, ktory moim zdaniem warto obejrzeć.
Dziś "Breakdown-Incydent" z 1997r. w reżyserii Johnathana Mostow. odpowiedzialnego między innymi kupami za trzecią część Terminatora: Bunt maszyn.
Kręcić typ umie (scena z dźwigiem w T3), a do tego jest współautorem scenariusza filmu, który dziś Wam przedstawiam. A ten jest mięsisty, zaskakujący i trzymajacy za "jaja" przez cały seans.
Jest to thriller jakich kiedyś było na pęczki, ale akurat ten tytuł bardzo utkwił mi w pamięci i wracam do niego rownie chętnie, jak choćby do skazanych na shawshank.
Obraz opowiada o małżeństwie, któremu będąc w drodze do nowego stanu zamieszkania, psuje sie samochód. Żona głównego bohatera, granego przez niewykorzystanego przez Hollywood, Kurta Russela (piękna rola) wsiada do przejeżdżającej ciężarówki, by udac sie po pomoc i nie wraca...
I więcej nie będę zdradzał bo warto przeżyć to samemu.
Konkluzja nie jest wybitnie zaskakująca, ale wciąż nie odbiera przyjemności z seansu. Zwrotów fabularnych jest stosunkowo dużo, a film pozbawiony jest niepotrzebnych dłużyzn i wypełniaczy.
Reszta obsady trzyma poziom. Większość bedzie znana trepom w moim wieku. Z ciekawostek, jedna z postaci to typek z popularnego w latach 90 teledysku Bon Jovi "always". Miał potencjał, ale ostatecznie pominieto jego kandydaturę w popularniejszych produkcjach.
Rola małżonki poprawna. Wciela się w nią Kathleen Qiunlan. Stosunkowo nie znana, ale mająca bardzo ciekawe filmy w portfolio.
Bardzo dobry film na wieczór przy chipsach. Mozna siedzieć na krawędzi łóżka.
Polecam. Mariusz max kolonko, boston, skrytka na miotły.
#filmy #film #kiedystobylo

Zaloguj się aby komentować