#malowaniefigurek #modelarstwo #gryplanszowe #grybezpradu #figurki
Bestia z Destienies



#malowaniefigurek #modelarstwo #gryplanszowe #grybezpradu #figurki
Bestia z Destienies



Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj, dla odmiany od bojowego turbo czarownika z wczoraj, mamy najlepszą chyba specjalistkę ds. defensywy. Zdaje mi się najlepszy tank. Postać o tyle pechowa, że często nadstawiana do bicia, no w końcu wytrzyma więcej i ostatecznie często ginąca, bo przyjmuje zbyt wiele. Startowy "twardziel" jest niewrażliwością na pierwsze obrażenie w turze, "żelazna skóra" poprawia pancerz o 1 lub daje pancerz 5+ jeżeli nie znalazła jeszcze żadnego. Płytówka połączona z tarczą daje w jej przypadku ochronę na poziomie 2+ z przerzutem i odpornością na pierwsze obrażenie. Dobrze złożony tank, ustoi nawet 50 trafień (widziałem jak syn rzucał). Na "czerwonym" może podnieść sobie wartość obrażeń, co pozwala jej skasować nawet abominację (jeśli trzyma w rękach broń zadającą 2 rany). Bardzo fajna i użyteczna Ocalała.
#grybezpradu #gryplanszowe #postaciezzombiecide


Zaloguj się aby komentować
Kurczę korci mnie, jednego bitewniaka już ogarniam, ten wydaje się miodny.
https://wspieram.to/oim?pokaz_projekt=1&active_tab=aktualizacje#a11291
#gryplanszowe #grybitewne #grybezpradu
Zaloguj się aby komentować
Witam
Szukam graczy do sobotnich sesji Warhammera 2 edycji oraz CWD (Cienia Władcy Demonów)
Gramy na przemiennie w oba systemy co sobotę zazwyczaj około 15 - 16
Obecne Przygody dzieją się:
Warhammer - Kislev bohaterowie zmierzają do tajemniczego dworku który znajduję się na północ od Erengradu.
CWD - jako że to będzie pierwsza sesja to świeżo zawiązana drużyna uda się do wioski by odebrać przesyłkę dla ich patrona.
Sesje rozgrywane są na stronie roll20 oraz na Discordzie.
#rpg #grybezpradu #roleplay
Zaloguj się aby komentować
Siemka, poznajcie Dorana. Dzisiejszy śmiałek to czarodziej specjalizujący się w magii bojowej, poprawiający wyniki rzutów lub dokładający dodatkowe kości do ofensywnych akcji magicznych. Bardzo potężna postać pod warunkiem, że zdobędzie odpowiednie scrolle. Możliwość wrzucenia Fali Mocy (zaklęcie potęgujące efekt innych zaklęć) w miejsce pancerza to OP, koleś odpowiednio doposażony jest równoważny szalejącej pożodze, której oprzeć się mogą wyłącznie Abominacje.
Syn uwielbia nim grać, on generalnie preferuje czarujące postacie, a ta jest chyba ulubiona.
#grybezpradu #gryplanszowe #postaciezzombiecide


Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj pechowiec drużynowy. Za każdym razem musi coś odwalić: nie trafić w sytuacji gardłowej, pobiec w złym kierunku, mordować się z wyważaniem drzwi przez 3 kolejki. To się dzieje niezależnie od osoby, która tą postacią kieruje, no jakieś fatum czy jak?
Jeśli chodzi o czystą mechanikę, to jest typowy mięśniak do zwarcia, taki wypłacający rany, a nie tank. Przy odrobinie farta i wyposażenia, koleś ścina szybciej niż kombajn.
Wraz z wprowadzeniem zielonych z dodatku Friends and Foes stracił na potędze. Orki mają żrącą krew i każdy, kto takiego zombiaka ubije wręcz, sam dostaje rany. Jedynym ratunkiem jest maska chroniąca przed tymi obrażeniami, ale ją trzeba znaleźć. Generalnie postać fajna, ale taka jednowymiarowa.
Poznajcie oto Clovis.
#gryplanszowe #grybezpradu #postaciezzombiecide


Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj prawdziwy koksik, najlepszy mag w grze (opinia mojej 13-to letniej latorośli). Nigdy nie przepadałem za czarodziejami, nad hokus pokus przedkładam szybkość i zwinność, co nie znaczy, że gość nie jest mocny. Na starcie dostaje darmową akcję czarowania (zaklęcia bojowe, zadające obrażenia) i zaklinania (wspomagacze typu leczenie, niewidzialność, itd.). Przy pomarańczowym poziomie może korzystać na bieżąco z praktycznie dowolnej liczby zwojów (spellbook) lub dostaje kolejną darmową akcję walki magią. W połączeniu z zaklęciem Inferno robi poważną rozpieduchę. Poznajcie Baldric'a
#grybezpradu #gryplanszowe #postaciezzombiecide


Zaloguj się aby komentować
Ech, zagrałbym sobie w jakieś papierowe RPGi, bo zazwyczaj byłem jedynym MG w grupie. Znalezienie grupy, nawet przy założeniu, że nie oczekuje tylko roli gracza, ale bardzo chętnie sam coś poprowadzę dla drużyny jest ciężkie (nawet przy założeniu grania online).
Kiedyś próbowałem przez grupy Facebookowe, ale w żadnym innym fandomie nie trafiłem na taki poziom toksyny. Doświadczenie w mistrzowaniu mam głównie w Wampirze, Pendragonie/Paladins, Never Going Home, czy Alienie (z moim ulubionym motywem kosmicznego PRLu na terenie UPP xD), a mega chciałbym poprowadzić Eclipse Phase. Generalnie jako MGka kręcą mnie najbardziej motywy polityki, spisków i historii. Z drugiej strony, jako gracz, nie jestem wybredny i przyjmę wszystko co nie jest dedekami lub jesienną gawędą xD.
Gdzie szukacie drużyny (jeżeli oczywiście nie macie stałej)?
#rpg #grybezpradu
@StrongSilentType ooo Panie, to piąteczka bo zaczynaliśmy w tym samym czasie (pierwsza sesja 1996 rok), ja z ekipą z podstawówki. Najpierw było Śródziemie Gra Fabularna (z legendarnym opisem krytyków typu poślizgnięcie się na żółwiu), później pierwszy wojenny młotek, Wiedźmin Gra Wyobraźni, Dzikie Pola i Neuroshima. Miałem stałą ekipę aż do końca liceum i w zasadzie każdą niedzielę spędzaliśmy na jakiejś sesji. Na studiach nie było nikogo chętnego, parę lat temu próbowałem zainteresować ludzi z roboty, poszukać randomów na fejsie, no ale nie zaiskrzyło.
@TheLastOfPierogi w zasadzie jak nie mieszkasz w mieście wojewódzkim to pewnie ciężko będzie kogoś ogarnąć. 12 lat mieszkałem w Stolicy Rogali i jak próbowałem gdzieś się zakręcić w jakichś klubach fantastyki to zwykle byli tam zamknięci na wszystkich freaki, ciężko było coś tam nowego ogarnąć, a moi kumple ze studiów nie byli kompletnie zainteresowani. I tak zostałem z trzema podręcznikami, które wiozlem z rodzinnego miasta i ani jednej przegranej minuty xD
Zaloguj się aby komentować
Kolejny śmiałek z Zombiecide, drużynowy poszukiwacz skarbów, koleś, który uzbraja cała drużynę wręcz ekspresowo. Dać mu pochodnię żeby sobie przyświecił i w tym momencie spłaca się jego wybór. W późniejszych fragmentach gry można go specjalizować w w walce, ale ja mam słabość do postaci szybkich i on ma możliwość przyspieszenia (dodatkowa akcja ruchu). Na pomarańczowym poziomie doświadczenia gość może wykonać do 6 akcji w ciągu jednej aktywacji, na czerwonym nawet 7. Przed wami Arnaud vel Kwatermistrz.
#grybezpradu #gryplanszowe #postaciezzombiecide


Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj druga postać z Zombiecide. Ariane to przede wszystkim szybkość, jedna akcja i hyc 2 pola. Jeśli chodzi o umiejętności to widzę brak konsekwencji, jakby ktoś chciał zrobić postać do wszystkiego. Wielkim fanem nie jestem, ale z braku laku szybkiego strzelca można zrobić. Hand X-bow jest cienka, lepiej dać jej w to miejsce jakiś pancerz.
#postaciezzombiecide #grybezpradu #gryplanszowe


Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj pierwsza wrzutka postaci z Zombiecide Black Plague. Łącznie mam podstawkę i chyba 3 dodatki (Wulfsburg, Wrogowie i Przyjaciele oraz Galeria Bohaterów). Gra jest kooperacją, drużyna (najczęściej 6 Ocalałych) gania po mieście próbując wykonać zadanie ze scenariusza, w którego realizacji próbują im przeszkodzić tabuny zombiaków. W trakcie rozgrywki zbierają ekwipunek i doświadczenie, które później zamieniają na konkretne umiejętności. Zasada jest taka, że im bardziej zaawansowana ekipa, tym zombich więcej i mocniejsze. Jeśli team nie współpracuje, gra kończy się w ciągu 15-20 minut tzw party wipe. Każda postać zaczyna z umiejętnością zaznaczną na niebiesko na karcie.
Dzisiaj zapoznajcie się z Ann, bojowo nastawioną zakonnicą. Jedna z weselszych Ocałałych. Prawdziwa mistrzyni rozpieduchy, najczęściej wykorzystywana do walki wręcz, szarż. Babka ma potencjał na wypłacanie dużej ilości obrażeń. Bloodlust: Melee to nic innego jak szarża.
PS. po raz ostatni korzystam z tagu dotyczącego Obcego, tak żeby poinformować ludzisków, że żyję i tworzę nowy tag.
#grybezpradu #gryplanszowe #postaciezobcego #postaciezzombiecide


Zaloguj się aby komentować
Konwersacje po angielsku face-to-face (nie online).
Gdzie w #gdansk lub #sopot coś takiego znajdę? Z tego co widzę, większość przeszła na online...
Preferowane biznesowe/techniczne nastawienie.
Zależy mi na tym, aby podciągnąć swobodę wypowiedzi bo to z tym głównie mam problem, samo słownictwo znam.
Ewentualnie może mamy tu jakąś grupę #rpg #grybezpradu po angielsku w ww. okolicy? Może będzie to mniej skuteczne, ale zawsze to dodatkowa sesja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Aramil nic tak nie uczy żywego jezyka jak przebywanie z natywami. Np papa na dowidzenia to "tara tara mate" albo jak coś akceptujesz to mówisz "sound". No i wszechobecne "cheers" jako: dziękuję, do widzenia itp. Owszem to mowa potoczna ale jak będziesz z Anglikiem gadał to wyjdziesz naturalnie. Do tego trzeba mieć odpowiedni ton i swobodę. Jesli będziesz używał odpowiednich słów kluczy to natyw zaczyna Cie traktować na innym poziomie a jak tlumaczysz 100%z polskiego na angielski to się zastanawiają o co ci chodzi.
Zaloguj się aby komentować
Bardzo solidna pozycja dla miłośników postapo i zimy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
"W XXIII wieku Ziemia znajduje się na granicy nowej epoki lodowcowej. Po tym, jak system kontroli klimatu GAIA uległ zniszczeniu, większa część planety zamieniła się w lodowe pustkowie. Katastrofa spowodowała globalny kryzys, wojny i głód, w wyniku których populacja Ziemi skurczyła się do kilku milionów ludzi, zamieszkujących nieliczne enklawy, odseparowane od siebie niebezpiecznymi pustkowiami. Jako jeden z niewielu odbierasz transmisję od Gai i decydujesz się wyruszyć na wyprawę, która może zmienić losy świata."
#grybezpradu #gryparagrafowe #postapo



Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj ostatni wpis w cyklu, kilka zeskanowanych żetonów, karty i innych pierdołek.
PS. myślałem o czymś innym, mam Zombiecide Black Plaque i chyba 4 dodatki, postaci jest tam chyba 19. Każda barwna, ciekawa, o całkowicie odmiennym zestawie umiejętności. Co sądzicie? Gonitwa podobna jak obcy tylko bardziej współczesne wykonanie i zamiast z ksenomorfami, tłuczesz się z zombiakami.
#grybezpradu #gryplanszowe #postaciezobcego

Zaloguj się aby komentować
Ej, od kilku dni chodzi za mną straszna chęć wejścia w jakiegoś historycznego bitewniaka, najchętniej dotyczącego II wojny światowej. Grałem sporo w 6mm Achtung Panzer!, trochę we Flames of War, kiedyś przymierzałem się do Bolt Action i w zasadzie tyle. Kojarzycie, czy jest jakaś gra z żywą sceną (interesuje mnie Warszawa) i względnie dostępnymi modelami? Może być skirmish, może być coś w większej skali.
#grybezpradu #grybitewne
@Lukasq jak Ci siedzi Company of Heroes? Ogólnie bardzo lubię taktyczne planszówki i mam ich kilka (od Memoir '44, przez Heroes of Normandie kafelkowe i karciane, Conflict of Heroes z dodatkami, czy moim ukochanym Great War Commander), ale bardzo ciężko znaleźć mi kogoś kto chciałby w nie grać (w otoczeniu mam głównie eurograczy). Stąd pomysł na bitewniaka bo zawsze zostaje aspekt modelarski i turniejowy. Tak patrzę i widzę, że w zasadzie tylko Bolt Action i Flamesy są jakkolwiek grane, ale liczba graczy i tak jest o rząd wielkości mniejsza niż w przypadku wojennego młotka :(.
Zaloguj się aby komentować
#mortadelanadzikimzachodzie edycja dobranocno-karciankowo-growa
#grybezpradu



Zaloguj się aby komentować
No i nadszedł koniec tej króciutkiej wyliczanki. Przed wami famme fatale całej serii, cywil, pilot, całkiem cienka, ale z racji dobrego PR każdy chciał nią kierować w grze. Przed wami Ellen Ripley.
PS. może wrzucę kilka przykładowych grafik, żetonów czy kart. Mapy nie zmieszczę do skanera ¯\_(ツ)_/¯
#grybezpradu #gryplanszowe #postaciezobcego

Zaloguj się aby komentować
ktoś ogarnia czy #talisman będzie w dodruku/nowej wersji? Nie śledzę newsów, ale jeszcze 2 lata temu leciała pogłoska, że ktoś kupi prawa i wyda nową wersję. Może ktoś coś usłyszał na jakimś kanale na YT, BGG, albo gdzieś? Niestety ale odkąd amazon mnie oszukał ze sprzedażą talismana i odesłali paczkę z powrotem do sprzedającego to ta gra nadal mi chodzi po głowie, ale nie za tą zaporową cenę ( ‾ʖ̫‾)
#gryplanszowe #grybezpradu
Zaloguj się aby komentować
W końcu po kilku dniach przerwy (przepraszam za zwłokę) czas na kolejny charakter z planszówki "Obcy". Samolubna, arogancka, mistrzyni wyburzania, moja ulubiona postać przed Wami Jenette Vasquez
#postaciezobcego #grybezpradu #gryplanszowe

W tym filmie nawet żarty mają znaczenie. Gdy jeden z marines pyta się Vasquez czy kiedyś była pomylona z facetem(swoją drogą ładnie się odegrała) to nie jest to tylko żarcik, a wczesne wskazanie, że Vasquez w tym filmie gra rolę faceta. Jest taka jak inni marines i ostatecznie nie będzie mogła pokonać Królowej Obcych, bo matkę może pokonać tylko inna matka i tylko Ripley może to zrobić. To najbardziej feministyczny film jaki można sobie wyobrazić, a jednocześnie nie jest klocem jak obecne filmidła z "silnymi postaciami kobiecymi", które są po prostu facetami w spódnicy(a zazwyczaj i tak w spodniach). Absolutnie za⁎⁎⁎⁎sty film, postać Vasquez jak i jej zagranie przez aktorkę też top.
Zaloguj się aby komentować