#sztuka #art #ilustracja autor: Jazmin Villagrán (Guatemala, b. 1984) | Dos cabezas para meter un gol | 2021


#sztuka #art #ilustracja autor: Jazmin Villagrán (Guatemala, b. 1984) | Dos cabezas para meter un gol | 2021


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Była taka prośba aby zrobić zdjęcia "z drugiej strony" więc pstryknąłem kilka fotek #stepujacybudowlaniec





Zaloguj się aby komentować
#sztuka #art #malarstwo #obrazy autor: Władimir Aleksandrow | Jesień. Mglisty poranek | 2018 | Olej na płótnie | 60 x 90 cm

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#sztuka #art #malarstwo #obrazy autor: Thierry Carrier | Sans Titre (code 2410) | 2024 | peinture à l’huile sur toile | 200 x 160 cm

Zaloguj się aby komentować
#sztuka #art #malarstwo #obrazy autor: Ingrid Smuling | Franse stapeling met bruine kom | Olieverf op paneel | 24 x 18 cm

Zaloguj się aby komentować
#sztuka #art #malarstwo #obrazy autor: Erik van de Beek | Paardenslag | Olieverf op paneel | 17,1 x 9 cm

Zaloguj się aby komentować
Leci już drugi sezon odkąd ukończyłem moje oczka wodne więc czas na małe podsumowanie:
Oczka są szczelne - nie ucieka z nich woda (mimo, że były głosy powątpiewające w to, że uda mi się uzyskać szczelność) , nie trzeba jej dolewać (nie dolewałem wody od września a wcześniej dolewałem bo używałem wody z oczek do nawadniania ogrodu). Woda która odparuje uzupełniana jest przez opady deszczu bo rynny z domu połączone są z oczkami i cała woda z dachu spływa do oczek podczas deszczu.
Woda w oczkach jest czysta i nie śmierdzi (tutaj było bardzo dużo komentarzy wieszczących bagno i szambo zamiast oczek wodnych). Oczka mają filtr piaskowo-żwirowy o kubaturze około 9 metrów sześciennych. Do oczek podpięte są dwie pompy - mała pompka obiegowa, która pompuje kilkanaście litrów na minutę i pracuje od rana do wieczora oraz duża pompa odpalana na pilota która pompuje 2000 litrów na minutę i służy do wyłapywania większych zanieczyszczeń oraz wymuszania szybkiego ruchu wody. Duża pompa przy okazji pompuje wodę na kaskadę która ma dodatkowo odstojnik na większe zanieczyszczenia. Obie pompy pompują wodę na filtr piaskowo-żwirowy. Ale to nie pompy są głównym czyścicielem oczek. Wodę w oczkach oczyszczają głównie rozwielitki. Co do rozwielitek to lubią one ciepłą wodę a ciepłą wodę robi mała pompka pompując ją na brodzik przez cały dzień gdy temperatura jest z reguły większa niż temperatura wody. W brodziku woda się podgrzewa ponieważ ma on bardzo dużą powierzchnię i jest płytki. Mała pompką zapewnia też kontakt wody z powietrzem natleniając ją. Rozwielitki wyjadają glony, drożdże, bakterie i inną materię organiczną pływającą w wodzie. Kolejnym elementem oczyszczania oczek są ślimaki które oczyszczą wszelkie powierzchnie (ślimaków mam trochę za dużo i planują wpuścić do oczek lina który lubi jeść ślimaki).
Oczka przetrwały mroźną zimę bez uszczerbku (to też był jeden z poruszanych tematów przez wieszczy nieszczęścia - oczka miały popękać po pierwszej zimie). Mimo tego, że lód w oczkach miał ponad pół metra grubości oczka bez problemu przetrwały największe od lat mrozy.
W oczkach nie ma komarów (miała być wylęgarnia komarów według niektórych myślicieli). Oczka posiadają system obronny przeciwko komarom - pierwsza linia obrony tą są larwy ważek i inne drapieżna robaczki zamieszkujące głębiny. Druga linia obrony to duża pompa - wystarczy ją zostawić włączoną na kilka godzin i wszystkie komary są martwe (komary nie lubią płynącej wody bo sobie w niej nie radzą - po kilku godzinach pompa przepuszcza przez siebie całą wodę z oczek kilka razy zabijając wszystko co w nią wpadnie). Jest to ostateczność bo oprócz komarów dostaje się też rozwielitkom (na szczęście rozwielitki szybko odradzają swoją populację.
#stepujacybudowlaniec

W ogóle nie moja bajka ale nie ukrywam byłem ciekawy jakie będą odczucia po dłuższym czasie. Inwestorowi się efekt podoba i to najważniejsze! - super, szczególnie, że tyle pracy włożone. Jak domownicy/bliscy sąsiedzi komentują? (nie żeby zdanie tych drugich powinno mieć znaczenie ale czy wypytują jak dalej plany itd.)
Zaloguj się aby komentować
. #malarstwo #beksinski #zdzislawbeksinski #rysunek

Zaloguj się aby komentować
Wizyta w pracowni specjalisty od replik w British Museum
#muzeum #artefakty #historia #sztuka
Zaloguj się aby komentować
#sztuka #art #plakatyfilmowe autor: Jakub Erol | plakat do filmu "Romancing the Stone" (Milosc, szmaragd i krokodyl) | 1985

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#malowanieponumerach #malennachzahlen #lotr Brakuje mocno trolla jaskiniowego, chybalegolas wygląda jak sraka, i dziwne przejście barw w szacie handlara
Ale i tak się dobrze bawiłem
Polecam


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
I stał się wieczór, i stał się zaranek, dzień 17 konkursu #narysunki , czyli jego zakończenie.
Zaspamowałem tag dużą ilością prac, myśląc, że przemienię niemoc twórczą użytkowników, w wytrawną niczym wino wenę. Wiedzcie przy tym, że większa jest moja radość z jednego artysty, co wrzuca własną, odręczną twórczość, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu twórców memów w AI!
Bardzo dziękuję za udział i przesłanie prac odważnym użytkownikom - zaprawdę godne to i sprawiedliwe!
Ja, tak jak pisałem, nie brałem udziału w plebiscycie, a zatem po przejrzeniu tagu mamy trzy rewelacyjne prace. Jak moglibyśmy docenić trójkę odważnych artystów? Idealnie byłoby zrobić wystawę, przybić te dzieła do sztalugi i ustawić tak, aby wszyscy widzieli, najlepiej na jakiejś górze! Trzy majestatyczne stojaki drewniane z pięknymi pracami na skalistym szczycie, a za nimi kotłujące się ciemne chmurzyska. Nie wiem jak Wy, ale ja to widzę oczami wyobraźni!
Na najbardziej wyeksponowanej pozycji, praca, która zdobyła najwięcej piorunów:
@m_h - ze swoją wizją pasterza owieczek - gratuluję!
https://www.hejto.pl/wpis/w-zwiazku-z-tym-ze-nie-zdazylem-na-ostatnia-edycje-narysunki-chcialbym-zglosic-j
Zaraz obok, po dwóch stronach, sztalugi kolejnych uczestników:
@Taxidriver oraz... @m_h ponownie! A zatem m_h występuje dzisiaj w dwóch osobach!
https://www.hejto.pl/wpis/wrzucam-jeszcze-raz-poprawiona-wersje-brzemie-spoleczenstwa-za-sugestia-narysunk
https://www.hejto.pl/wpis/spleen-zachecil-mnie-ostatnim-wpisem-do-sprobowania-nowych-technik-akurat-wypozy
Składam wielki hołd artystom, którzy odważyli się pokazać swoją twórczość publicznie. Co do tych, co rozważali wziąć udział, ale się krępowali - nie lękajcie się! (najgorsze co może Was spotkać, to mało piorunów).
Zgodnie z tradycją, @m_h do Ciebie należy przez kolejny cykl niesienie tagu #narysunki na barkach oraz zorganizowanie tematu kolejnego wyzwania artystycznego.
Kończąc, zachęcam wszystkich do wypiorunowania do granic możliwości wszystkich trzech nadesłanych prac, które zalinkowałem powyżej. Doceńmy starania, odwagę oraz wspaniałość tych dwóch osób (z czego jedna w dwóch osobach, pamiętajmy to) - bez takich użytkowników jak oni, ten portal nie byłby tym, czy jest - czyli enklawą wspaniałych ludzi, w zdominowanym przez trolli, boty i hejterów świecie.
Jeszcze raz dzięki!
Zaloguj się aby komentować