Z serii ciekawe mapy.
#ciekawostki #mapy #analfabetyzm #afryka

Z serii ciekawe mapy.
#ciekawostki #mapy #analfabetyzm #afryka

ciekawe ile byłoby procent w PL, gdyby nie KOMUNA
@KLH2 @NieMamZdania
Odpowiedź brzmi: tyle samo co obecnie.
Nauczanie w szkole powszechnej (7 klasowej) było w II RP obowiązkowe, a za każdy dzień nieobecności dzieci w szkole rodzice płacili karę pieniężną. Więc i tak z czasem w PL jak piszesz doszłaby do tego samego poziomu.
Komuna zmusiła do nauki pisania i czytania starych ludzi i na tym polegała różnica.
Zaloguj się aby komentować