z cyrku zrobić przedszkole. najpierw była dobra zmiana po której prawie się nie pozbieraliśmy, a teraz to chyba lepsza zmiana
#polityka

z cyrku zrobić przedszkole. najpierw była dobra zmiana po której prawie się nie pozbieraliśmy, a teraz to chyba lepsza zmiana
#polityka

Bardzo dobrze, każdy ruch dający sygnał społeczeństwu, że z dzieckiem da się funkcjonować, to bardzo dobry ruch, a czy jest lepsze miejsce niż sejm?
Tu masz to samo w Niemczech: https://www.mitmischen.de/archiv/die-parlaments-kita
No i inna sprawa, że jest to spójne z całą aktywnością Hołowni, który chce otwierać politykę na ludzi, czas najwyższy!
@jimmy_gonzale
> sam masz idiotyczne podejście.
Nie, bo nie opieram się o urojenia.
> Tu chodzi o budowanie przedszkoli nowych, pewnie na nowych gruntach, specjalnie odjebane bo dla urzędników.
To co tu napisałeś to są idiotyczne urojenia.
Hołownia powiedział, że:
przedszkole ma być póki co tymczasowe i zależne od tego czy posłowie będą chcieli skorzystać (i pracownicy Sejmu)
ma być w trybie "posiedzeniowym", czyli jako dodatkowe po to aby można było dziecko oddać pod opiekę, gdy są posiedzenia, a są czasem o dziwnych porach
ma być w Sejmie.
Czyli - nie będzie budowane nowe, nie na nowym gruncie.
To co piszesz to po prostu głupie urojenia. I widać, że dzieci nie masz. A do tego empatii i pomyślunku u Ciebie brak.
Pomysł jest bardzo dobry i umożliwi zaktywizowanie posłów. Oraz brak dzieci na sali plenarnej.
@jimmy_gonzale
> nie chce mi się z Tobą gadać.
Bo nie masz o czym.
> Nie umiesz. Umiesz rzucić słowem klucz "urojenia"
A jak nazwać to co napisałeś inaczej niż urojeniam, skoro jest dokładnym zaprzeczeniem tego co powiedział Hołownia? Do tego pokazałeś brak wiedzy o tym jak działa polski system opieki przedszkolnej.
> a potem dyskutować sam ze sobą we własnym komentarzu.
Kolejna bzdura. Odpowiadam punk po punkcie na Twój komentarz.
To Ty nie potrafisz dyskutować, bo nie używasz argumentów logicznych, a jedynie swoje urojenia i brak wiedzy.
> Goń się Gordon i nie zawracaj mi gitary
Będą dalej punktował Twoje brednie.
@GordonLameman
To co tu napisałeś to są idiotyczne urojenia.
Gość jest trolem to czego oczekujesz
Brakuje dopisku, że pod przedszkola wywłaszczą komuś ziemię, a przy każdym będą minimum dwa wiatraki, zbudowane ku chwale Siemensa i mające na celu tylko i wyłącznie zrywać dachy z mieszkań polskich patriotów ¯\_(ツ)_/¯
@jimmy_gonzale my potrzebujemy ogromnych inwestycji w przyszłość, żeby zapewnić stały wzrost PKB za 10 lat, a do tego niezbyt optymistyczna sytuacja w Ukrainie sprawia, że ogromne pieniądze musimy wyłożyć w armię i uzbrojenie, to są wydatki, które mogą się odbić na twoich podatkach, ale które też są niezbędne
Polska jest bogata jak nigdy, rozwijamy się najlepiej w Europie, stać nas na bardzo dużo, więc grosz rzucony na jedno przedszkole nie jest w ogóle istotny wydatek z perspektywy finansowej państwa
@smierdakow polska jest zadłużona jak nigdy. Zwykłemu człowiekowi rosną wszelkie opłaty. Coraz mniej pieniędzy w portfelu i pomijam tu inflację. A władza się bawi. Są ludzie którzy nie mieszkają w mieście wojewódzkim a w powiecie bieda. To jest mój punkt wyjścia do wszelkich pomysłów władzy zwiększających wydatki. Oni powinni szukać oszczędności. Wtedy by dali dobry przykład.
@smierdakow sporo kasy jest poza budżetem. Dobra, tu się nie czuje mocny. Skoro jest tak dobrze, czemu nie obniża podatków?
Np na benzynie? Robią wam teatrzyk w tv i podnoszą podatki. Nie szukają oszczędności.
Tak masz rację. Fajnie by było mieć za te podatki jakąś jakość usług publicznych. Nie mamy, taki mamy klimat. Urzednik u nas zawsze wyda pieniądze albo na siebie albo nieefektywnie. Tu trzeba zmian systemowych, kontroli NIk i egzekucji. A tematem są przedszkola. Dajmy im jeszcze plejaki, hamaki. Przecież to pikuś, stać nas na wszystko. Tj budżet bo ludzi stać już na mało.
@Erebus Jestem grzeczny i ci podam przykład jednej z najbogatszych gmin w PL na Śląsku. 7tyś mieszkańców moją córkę muszę wozić ok 15km do żłobka w Tychach (tam się dostała) i to kosztuje jakieś drobne ok 1500zł. mój syn obecnie 5 latek nie dostał się 2 lata temu do publicznego przedszkola 3 latek i przez rok za przedszkole płaciłem 1200 zł miesięcznie
@paulusll ja nie jestem grzeczny i szkoda mi tłumaczyć bo pewnie i tak mnie uznasz za wariata więc powiem tylko, że to z czym my się mierzymy to bohaterskie pokonywanie problemów, które normalnie nie powinny w ogóle istnieć. opieką nad małymi dziećmi powinna zajmować się żona, której powinna wystarczać pensja męża i tyle w temacie.
@paulusll w miarę grzeczna choć szowinistyczna odpowiedź: a przy dzieciach w domu kobiety się nie rozwijają mając czas na swoje zainteresowania i hobby?
niegrzeczna odpowiedź: no tak, praca czyni wolnym, klasyka. nie wiem tylko gdzie to tak kobiety na ogół mają szansę się rozwijać bo zrobiłeś z wyjątku jakąś regułę i to zabrzmiało tak patetycznie jakby ich praca zwykle polegała na kreatywnym rozwijaniu jakichś technologii, a nie odtwórczym klepaniu tego samego w kółko.
@Erebus W miarę grzecznie: zostań w domu i rozwijaj się przez 3 lata, opiekując się dzieckiem.
Mniej grzecznie: każdy człowiek potrzebuję odskoczni wyjścia do ludzi i widziałem po mojej żonie jak miała dość po 4 latach siedzenia w domu( covid pomiędzy dziećmi ) Ale zgadzam się są ludzie którym to nie przeszkadza, socjal 800+ żyć nie umierać. Opowiedziałbym historie o babci która opiekowała się 12 wnuczętami/prawnuczętami (wnuczki produkowały dzieci) i jak się ucieszyła, że wnuczka po urodzeniu dwójki dzieci stwierdziła że jest lesbijką.... Możesz się śmiać i nie wierzyć ale ta babcia miała 18tyś zł z państwa dzieci produkują inne dzieci Szopienice dzielnica Katowic. Super !
@Erebus niech będzie, że ta praca jest nie potrzebna (tzn pomińmy ją w rozważaniach). Jest wiele hobby, których nie wykonasz razem z dzieckiem. No chyba, że szowinistycznie uznasz, że hobby i zainteresowania dla kobiet to gotowanie i romansidła. Na przykładzie mojej żony - grafika warsztatowa. Chyba, że rozwój kultury to dla Ciebie nie jest coś rozwojowego. W takim wypadku astronomia będzie ok?
Zaloguj się aby komentować