Komentarze (29)

@Half_NEET_Half_Amazing ciągłej, chwilowej, jak zasilany, jaki moment, jak rozprasza ciepło, czym sterowany? Proszę państwa, oto żadna informacja.

@eloyard bardzo dziękuję. Dziwna ta strona, jakby ktoś coś pompowała. Treść powtórzona dwa razy, brak zdjęć. Opis to już prawie jakbyśmy o magii rozmawiali: czemu ten silnik jest taki wydajny i doskonały? bo "wszystko to dzięki skalowalnym materiałom i procesom" - no przecież to zwykłe pierdololo pod frajerów na giełdzie, drobnych inwestorów, akcjonariuszy Mercedesa?

przy okazji, moc ciągła, podobno max 536 KM, a to już inaczej wygląda niż 1000 KM

@pacjent44 to pytanie też jest żadne. Brak wątpliwości z jakiego materiału, z czego jest energia, czy syn projektanta jest elfem.

@Marchew na stronie brak jakichkolwiek informacji. nie wiem. całość brzmi mało wiarygodnie, ni raczej woda nikt tego nie chłodzi. Ja nie rozumiem tego rozwiązania, że cewki nie są w stojanie wzdłuż osi wirnika. Opis sugeruje budowę na kształt tarczy sprzęgłowej. Żeby choć jeden rysunek, zamiast tych renderów.

@Felonious_Gru 100KM = 735,5 kW XD Przecież żeby to zasilić to trzeba chyba kabli grubości uda Pudziana i to nie licząc ewentualnych strat.

@Fulleks Felonius się pomylił.

Typ kabla: Przewód elastyczny/linka wysokiego napięcia (HV), często pomarańczowy (kolor bezpieczeństwa HV w EV).

  1. Izolacja: Musi być przystosowana do 800 V (zwykle kable 1000 V) oraz odporna na temperaturę, oleje i ścieranie (np. TPE-U lub XLPE).

  2. Minimalny przekrój miedziany: 95 mm^2 dla pracy długotrwałej.

  3. Zalecany przekrój (bezpieczeństwo i przyszłe obciążenia szczytowe): 120 mm^2.

Ważna uwaga: W systemach EV, te przewody są często ekranowane (posiadają dodatkowy oplot/siatkę pod izolacją) w celu ochrony przed zakłóceniami elektromagnetycznymi (EMI), co jest krytyczne dla elektroniki sterującej samochodem.

Zaloguj się aby komentować