Ruskie straty na dzień 17.06.2024r.

+1080 żołdaków, 2 czołgi, 18 BWP, 14 systemów artylerii (w tym moździerze, granatniki, działa holowane itp.), 8 dronów, 24 wozów logistyki, 12 specjalnego uzbrojenia (radary, systemy walki elektronicznej, anteny itp.)

#wojna #ukraina #rosja #rosyjskiestraty
2df8abcc-6cad-4f57-988a-c4c07944f4cc
alaMAkota

@inty czyli nie wyrównali czołgów z wczoraj. Faktycznie idą szturmy piechotą bez wsparcia? Albo odcięli logistykę i czołgi nie jeżdżą

VikingKing

@alaMAkota mecze oglądali, spokojnie zaraz się rozkręci.

kleiner_trottel

@alaMAkota było dużo osobówek i logistyki w ostatnich dniach, obstawiam że szturmy jechały na tych chińskich wózkach golfowych których nie da się pod nic sensownego podciągnąć.

alaMAkota

@kleiner_trottel w sumie to na sens. Koszty wózka i 100 żołnierzy są mniejsze niż 1. Czołgu

Javax

@alaMAkota Pewnie nowocześniejsze czołgi co trudno zniszczyć w końcu dotarły na front .

A tak na serio to, że może coś interesującego się zaczyna dziać na froncie bo takie nagłe spadki były raczej jednodniowe, więc ciekawy jestem jak będą wyglądać kolejne dni.

Kronos

@Javax Może kacapy planują jakieś zmasowane uderzenie i gromadzą ciężki sprzęt do niego.

Javax

@Kronos A to właśnie wcale nie jest takie bezsensowne. Jak ruscy robią uderzenia rakietowe to właśnie chomikują zapasy najpierw.

A_a

@inty czyżby w miejscach najintensywniejszych walk sprzęt russkom się kończył?

Atexor

Zastanawia mnie czemu znowu równo 1080. Bardzo często widuję straty z full HD. Zaokrąglają czy co?


Mam wrażenie, że wszystkiego też jakby mniej, nie tylko czołgów. Czyżby braki u kacapów?

damw

@Atexor no może właśnie dlatego Fiutin znów gada o rozmowach pokojowych

Atexor

@damw widać zapasy się kończą. A pierdzieli dalej o swoich warunkach.


Tymczasem nie dalej niż parę dni temu kolega z pracy mówił, że rosja się patyczkuje z nimi i jakby Fiutin chciał to by ich rozdupcył i my nie powinniśmy ich prowokować. Gość jest ewenementem, bo jest rezolutny, przyjazny i pomocny, ale straszny konfiarz z klapkami na oczach . No i roli rosję od eurokołchozu, dzięki któremu de facto ma pracę.


Mam nadzieję, że jak upodli się rusków jeszcze bardziej to może zauważy, że żył w Truman Show. Oby, bo serio mi go szkoda.

damw

@Atexor nie zauważy. Do takich osób jakiekolwiek argumenty nie trafiają. Jak się ruskich upodli i beda musieli placic odszkodowania itd, to wymysla jakies inne wymowki czemu "druga najpotezniejsza armia swiata" zdecydowala sie przerwac "specjalna operacje"

Nebthtet

@Atexor z tego, co w paru wywiadach widziałam ruska swołocz niestety się uczy - kończą z mięsnymi szturmami, bardziej ogarniają taktyki, wyginęli ci najbardziej nieogarnięci. Tu niestety im dalej, tym trudniej

Felonious_Gru

@Atexor@Atexor może tyłu się do pociągu mieści

Atexor

@damw też myślę, że mogą mówiąc że byli sami vs całe NATO. No, ale o to w tym chyba chodzi. Poza tym NATO opróżniało magazyny a nie oddawało co tylko ma.


@Nebthtet to samo mu mówiłem - ta sama taktyka jak pod Stalingradem w latach 40. Nacierali mimo braku sprzętu i karabinów, a jak ktoś się wycofywał to dostawał strzał od swoich. Tylko, że teraz to nie działa, bo przestaje się liczyć ilość a jakość. Tym lepiej dla nas, im jest ich mniej tym lepiej.


@Felonious_Gru albo kazali im nakraść żelaza na czołgi i ktoś nie podumał, żeby jednak nie kraść z torów bo nie będzie jak ich przewieźć


W ogóle dziwne, że Ukraińcy nie atakują roeniez infrastruktury kolejowej. Same naprawy rozwalonych bocznic i torów zajmie trochę czasu.

damw

W ogóle dziwne, że Ukraińcy nie atakują roeniez infrastruktury kolejowej. Same naprawy rozwalonych bocznic i torów zajmie trochę czasu.

@Atexor nie atakują, bo to się bardzo szybko naprawia. Na początku wojny ruskie walili im non stop po torach. Naprawy zajmowały raptem kilka godzin i były bardzo tanie (dużo tańsze niż rakieta użyta do ataku). Musisz pamiętać, że taka naprawa nie musi być zrobiona na tip-top - tam wystarczy kawałek szyny wspawać i pociąg może przejechać z prędkością 5-10 km/h (a nie np pełną w stylu 160-200 km/h gdzie by ludzie się o sufit zabili na takim wyboju)

Ragnarokk

@Atexor Radzę nie czerpać wiedzy o 2WŚ z filmów Holywood.

Atexor

@Ragnarokk nie czerpię z Hollywood.

@damw mam w rodzinie osobę która zajmuje się kładzeniem infrastruktury kolejowej i siedzi i siedzi na tej budowie i jeden odcinek parokilometrowy firma robi chyba drugi rok. Tory to nie tylko tory, to - uwaga - elektronika, tłuczeń, nasypy i inne (nie znam się). Tory są na samym końcu. Jakby czymś walnęli i zrobili dołek, to będzie więcej roboty.


Ale faktycho jak z tym mówisz - 5km/h wystarczy, o tym nie pomyślałem że byle jak mogą zrobić mimo że oczywiste, bo ten odcinek to pod Pendolina robi.


Pomyslslem jeszcze co innego - partyzantka w postaci wycięcia kawałka torów i wykolejenie tego. Myślę, że to dłużej zajmie. Problemem może stanowić dostanie się za linię wroga ale można też od innych państw.

damw

@Atexor wiesz, w warunkach wojennych nie musisz miec wlasnie na 100% zrobionych i zgodnych z wszystkimi normami i przepisami. Lokomotywa spalinowa, wspawasz kawał szyny a wagon przepniesz na następnej stacji.

Ilirian

> +1080 żołdaków,


Niech ruskie wreszcie odblokują wersję z RTX ( ͡° ͜ʖ ͡°)

damw

Niech ruskie wreszcie odblokują wersję z RTX ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Ilirian no taka Ada Lovelace np 4k dziennie by szło w piach. Sweet

Atexor

@damw tylko, że to ruskie, więc raczej będą się cofać w rozwoju a nie odblokowywać nowinki. Polecałbym tu sprawdzony starszy model 9600 GT ( ͡° ͜ʖ ͡°)

GT - Gruz Tracony

damw

@Atexor o tym nie pomyslalem xD

Zaloguj się aby komentować