Komentarze (26)

kermelanik

Se PiS porządził, teraz PO płacić musi długi. I kto zły? Tuskie! Ludzie są śmieszni.

NiebieskiSzpadelNihilizmu

@kermelanik w końcu łatwiej szukać w kimś winy, niż się przyznać do czegoś. A pisowcy razem z tą hołotą broniącą ich jak Rejtan drzwi przez ponad 8 lat już w życiu nie dadzą złego słowa powiedzieć na dobrodzieja. Ja tym mam szczerą nadzieję, że związki nie dołożą do tego swojej cegiełki, bo niestety hasło "związki zawodowe" u nas stało się takim samym destruktywnym czynnikiem.

Michumi

@kermelanik oczywiście. Taaak.

Strategiczne zasoby dalej idą w pizdu a takie.. Nie chce tu bluznić, jak ty, pierdola o pisie.

Orlen w ciągu pół roku? Robimy zakłady?

tom-hetman

@kermelanik PIS i PO to jedno i sto samo tak samo głosują w sejmie w 90%+ głosowań. To teatrzyk dla głupich, że niby to inna partia a finalnie tak samo szkodliwa.

sireplama

Azoty też są na krawędzi upadku przez pisowców?

sireplama

@cebulaZrosolu mają skuteczność skurczysyny

Bajo-Jajo

@sireplama w wiekszosci tak, poniewaz morawiecki podpisal kpo i zielony lad wiec ich teraz ceny co2 dobijają

tom-hetman

@sireplama Spokojnie za PO ją sprzedadzą Niemcom, jak zawsze pis przygotował grunt pod rozbieranie polski aby PO dokonało rozbioru razem z pis.

ZygoteNeverborn

@cebulaZrosolu I co, boisz się?

cebulaZrosolu

@ZygoteNeverborn roboty nie, najbardziej się boje, że jak to by pizdło to w mieście narobi sporo bałaganu, sporo ludzi wyjedzie, ceny mieszkań spadną, będzie problem ze sprzedażą itp.


Świat nie kończy się na Puławach, tylko nie chciałbym sprzedać mieszkania i działki że strata :p

LordNargogh

Pięknie narodowi czempioni zarzadzali SSP.

TomekSruba

@LordNargogh przecież on prawie roku Rudy rządzi i to on i jego klakiery doprowadziły do upadku. Pytanie czy przez własną nieudolność czy na polecenie mocodawców zza Odry.


pozdrawiam,


Tomasz Śruba (MSc / PhD)

kermelanik

@TomekSruba to jeszcze was Matecki finansuje? Po 15 lipca może przestanie w końcu?

LordNargogh

@TomekSruba i kto wam w ten partyjny przekaz wierzy XDDDD

matips

Trudno. Jako, że ta firma postawiła na współpracę z Rosjanami, to zupełnie nie obchodzi mnie jej los. Równie dobrze możemy używać importowanych nawozów zamiast tych od tych rusofilów z Azotów.


Jeśli ktoś nie wie, ten "narodowy czempion" w 20% należy do rosyjskiego oligarchy Wiaczesława Mosze-Kantora. Jeśli ktoś lubi teorie spiskowe, to w przejęciu tych udziałów brał udział Mateusz Morawiecki (były premier z PiS) gdy w 2013 roku był prezesem banku BZ WBK organizującego tą transakcję. Dopiero w lutym tego roku polski rząd "zamroził akcje", ale z tego co mi wiadomo rosyjski oligarcha wciąż pozostaje inwestorem spółki.


Dopóki Azoty nie odetną się całkowicie od współpracy z rosyjskimi oligarchiami powinniśmy mieć wywalone na ich skomlenia o publiczną pomoc. A wręcz przeciwnie, należałby Azoty obłożyć sankcjami!

matips

@cebulaZrosolu Jest objęty sankcjami od marca 2022, a wciąż jest partnerem mającym sporo udziałów w grupie Azoty. W mojej opinii Azoty powinny być objęte sankcjami razem z Mosze - tak długo aż nie zerwą z nim powiązań biznesowych.

cebulaZrosolu

@matips no ale nic z nimi zrobić nie może. Pewnie, że powinni się go pozbyć, to nie ulega wątpliwości, ale na tym się nie znam, nie wiem czy to takie proste, myślę, że skoro się go nie pozbyli przez tyle tak to pewnie nie takie hop siup.


Ale jako pracownik mogę się tylko cieszyć, że nie Ty decydujesz kogo sankcjami obejmować bo już w ogóle by mi firma pizdła :D

matips

@cebulaZrosolu No, jeśli go wyrzucą to git, wtedy nie będę miał zastrzeżeń do Azotów. Na razie mam.

ZygoteNeverborn

@matips Nie dość że Mosze, to jeszcze kacap - überwróg.

matips

@cebulaZrosolu To prawda, dla Azotów to korzystnie, że ludzie w Polsce dość liberalnie podchodzą do budowania firm z udziałem ruskich oligarchów. Gdyby Polacy byli bardziej zasadniczy w kwestii szykanowania kacapów, to Azoty miałyby problem nie tylko z kiepskim zarządzaniem w ostatnich latach, ale również z sankcjami.

matips

To przejęcie też nie było takie działanie w ciemno. W transakcji nabycia udziałów Grupy Azoty pośredniczył jako prezes BZ WBK były premier Mateusz Morawiecki, bliski współpracownik wieloletniego prezesa Azotów Tomasza Hinc. Tak więc są mocne powiązania osobowe między zarządem Grupy Azoty, a samą transakcją nabycia udziałów przez Wieczysława Mosze-Kanotra.

cebulaZrosolu

@ZygoteNeverborn i jak na prawdziwego żyda przystało nie dość że Mosze to jeszcze Kantor, można lepsze nazwisko mieć?

ZygoteNeverborn

@cebulaZrosolu W sumie git. Można zarzucić Konfie, że trzymają z Żydami.

4e833db0-b1b3-4179-9f16-08dee3fda2b6

Zaloguj się aby komentować