Od jakiegoś czasu w Google nie działa przejście do map z poziomu wyszukiwarki. Fragment mapy znajdujący się w prawym górnym rogu jest tylko nieklikalnym obrazkiem. Wiecie czemu? Unia Europejska wprowadziła nowe przepisy i Google to wyłączyło xDDD Jak się odpali VPN na inny kraj spoza Unii to działa xD


#google

44907cb4-f5db-4061-99ce-e5c05d22af52
evilonep userbar

Komentarze (27)

Ja pi.. ja nie mogę w to uwierzyć.


Chyba jedynymi(być może ktore pamiętam) obostrzenia UE które uważam za dobre to kwestia uspójnienia końcówek ładowarek telefonów i możliwość odinstalowania IE. Reszta to G.

@jimmy_gonzale bo o wielu po prostu nie masz pojęcia z ignorancji oraz tego, że dotyczą spraw, o których szarak nie myśli na co dzień. Typu gospodarka, handel, przemysł, gospodarka wodna, bezpieczeństwo żywności i medyczne itp itd

Chyba któregoś razu zbiorę do kupy temat i napiszę o tym żeby potem linkować takim pimpkom co gadają komunały

@bejonse większość z którymi się spotykam są wkurwiajace. Nie zapomnij o bananach, CO2, ślimakach, ograniczeniu produkcji cukru mleka połowu ryb a teraz te fit55itp itd. Nie zrób przypadkiem wybiórczego zestawienia.


Gościu, ja powiedziałem o rzeczach które dotyczą mnie bezpośrednio a ty się odpalasz.

@jimmy_gonzale banany, ślimaki...xd.

Już nawet największe przybłędy rodem z wykopu nie poruszają tych kwestii bo zostały ładnie wyjaśnione jako powtarzanie głupot. Kilka kliknięć w necie i znajdziesz racjonalizację takich wyborów ale niee. Pierwszy do komentaowania, ostatni do myślenia.

Kwestia cukru, za którą notabene była Polska też nie jest wymysłem z dupy.


W tygodiu zbiorę trochę treści i zrobie wpis inspirowany tobą. Nie wierzę w resocjalizację ale będzie dla innych.


I ta odwieczną niesprawiedliwość. Rzuci taki kupą i zajmie to minutę. Czyszczenie gówna, nieporównywalnie więcej

@jimmy_gonzale przecież to jest dokładnie ta sama regulacja co odinstalowanie IE - zakaz faworyzowania swoich rozwiązań

@Pico no nie do końca. Jakby zrobili: o prosze masz tu adres wybierz sobie mapy z listy - spoko.

Jak jest i nie mogę kliknąć to jest to z pupy. To utrudnienie a nie ułatwienie.

>Jakby zrobili: o prosze masz tu adres wybierz sobie mapy z listy

@jimmy_gonzale przecież to zależy od google jak się dostosują do zakazu, byle nie było jak dotychczas. Zrobienia opcji wyboru różnych map chyba unia nie zakazuje.

@evilonep uprzykrza życie klientom monopolistycznej korporacji, która przyczynia się do upadku wolności, niezależności i jakości treści w internecie. Google jebać prądem, można korzystać z innych przeglądarek.

Ale mnie to wkurwia, w pracy czasem muszę sprawdzić adres jakiejś firmy i obczaić na mapie o ile jest oddalona od jakiegoś miejsca i mi c⁎⁎ja teraz nie mogę. Myślałem ostatnio że rozjebie ten konkuter

słyszałem o tym ale nie potrafię odtworzyć, normalnie mam mape i moge klikać na niej, tylko taka róznica że mape mam niżej a nie z boku, nie mam VPN'a, jak klikne na derection to mi mape otwiera

9e736881-8e29-40e1-ba9a-bfada6766842

@mrocznykalafior wpisz jakiś adres, np swój i wyświetli się tylko ta mapa pod formularzem wyszukiwania, tam się kiedyś dało kliknąć a teraz nie wk.. jak cholera

@szymek zacząłem to sprawdzac i mapa mi działa na firefoskie, chrome i edge, natomiast jest tak jak piszesz na operze, to moja jedyna przeglądarka ustawiona na jezyk polski, może w tym rzecz choć to byłoby dziwne ale faktycznie to wkurwiające

@mrocznykalafior ja sprawdzałem na FF i chrome, oba z językiem PL. No to nie wiem w takim razie od czego zależy, ale no nie działa dziadostwo trzeba się będzie jakąś wtyczką ratować pewnie

@wombatDaiquiri w sumie to ostatnio przestałem kompletnie sugerować się tymi ocenami i moje życie stało sie lepsze, wypróbowałem wiele lokali których przez oceny nigdy bym nie wypróbował. ludzie to debile.

@wombatDaiquiri Mapy google też bywają wkurwiające mimo że mało się o tym mówi. Przykład: wyszukuje restauracje na mapie i część z nich, która nie zapłaciła za wyróżnienie nie jest pokazywana dopóki nie przybliżę do końca w miejsce gdzie restauracja się znajduje.

@evilonep kurde, a już myślałem że znowu oni namieszali. Tak się składa, że akurat sporo widzę co się zmienia z Google od frontu, bo regularnie się nim bawię w całym "ekosystemie googla" od tłumacza, przez dysk kończąc na kalendarzu. I też mnie to zaczęło wkurzać i myślałem, że to kolejna ich durna akcja (jakich mieli już trochę). Nawet przycisku do map brakuje.


Bez sensu, rozumiem wolność konkurencji ale to jest już kastrowanie własnych funkcji. Rozumiem jakby to było z tym proponowaniem innej przeglądarki w Windowsie (i była taka aktualizacja na Win7), ale to jest akurat wkurzające, bo nawet dopisuję "maps" i nic, nie ma. Trzeba z łapy odpalać i wbijać. A google pokazuje też np. mapy targeo albo openstreet map czasami.

Zaloguj się aby komentować