Kolejna wymiana jencow wojennych, ich historia to koszmar, a ile jeszcze jest tak dlugo przetrzymywanych??
Ukraina sprowadziła z powrotem 84 osoby – 33 żołnierzy i 51 cywilów. Wśród nich są więźniowie z lat 2014, 2016 i 2017, w tym obrońcy Mariupola.
Dzisiejsza wymiana jest godna uwagi, ponieważ uwolniła Ukraińców przetrzymywanych na okupowanych terytoriach jeszcze przed pełną inwazją. Jeden z mężczyzn spędził 4013 dni w niewoli, po tym jak został pojmany w Doniecku w 2014 roku.
Wśród uwolnionych osób znalazły się trzy kobiety z regionów Doniecka i Ługańska — jedna z nich to nauczycielka szkoły podstawowej uwięziona w 2019 roku — oraz 27-letni mężczyzna, który został nielegalnie zatrzymany w 2016 roku, mając zaledwie 18 lat.
#rosja #wojna #ukraina



