Komentarze (22)

Solar

mnie to bardziej Gaben ciekawi czy na The International się w tym roku pojawisz( ͡~ ͜ʖ ͡°)

ZohanTSW

@Solar mnie to bardziej interesuje czy HL3 już powstaje

Ilirian

Rzadki przykład miliardera który w pewnym momencie olał wyścig szczurów i zaczął wydawać pieniądze na pożyteczne rzeczy

Opornik

@Ilirian Gabel c⁎⁎ju dawaj HL3!

AureliaNova

@Ilirian generalnie to raczej każdy miliarder - to już jest taka ilość pieniędzy, że i tak ich nie przejesz przez całe życie, a zarabiają się już same :)

Ilirian

@AureliaNova Zdecydowanie nie każdy. Większość skupia się na konsumpcjonizmie, kupują sobie wyspę na Hawajach gdzie budują willę z bunkrem przekupując lokalnych polityków i ekologów by udawali że nie widzą nowego prywatnego lotniska na tej wyspie. Albo kupują kolejny mega drogi apartament w centrum manhatanu tylko po to by nigdy tam nie zamieszkać.


To nie są rzeczy przydatne społeczeństwu. A to i tak nie jest źle bo oni nie poprzestają na konsumpcjonizmie i robią co mogą by zarobić jeszcze więcej by poczuć się lepiej w towarzystwie innych miliarderów (np "lobbują" za zmianami w prawie tak by im się to opłacało)

Michumi

@Ilirian uważam, że owi miliarderzy głównie skupiają się w pewnym momencie na zaspokajaniu poczucia WŁADZY

Pieniądze już ich nie jarają więc używają ich do przekupywania, korumpowania i niszczenia przeciwników

Ilirian

@Michumi Dokładnie tak jest. Wielu ludzi (zwykle biednych) nie może się pogodzić z faktem że miliarderzy nie są nam do niczego potrzebni, wręcz sprawiają więcej szkody niż pożytku społeczeństwu.

Michumi

@Ilirian miejsca pracy paniee miejsca pracy

tylko jak to rozwiązać - nie będzie można gromadzić bogactwa, nie będzie motywacji

elmorel

@Ilirian >To nie są rzeczy przydatne społeczeństwu. 

I nie muszą być przydatne.

Anty_Anty

@Opornik Borealis już jest

Opornik

@Anty_Anty point taken

Ilirian

> nie będzie można gromadzić bogactwa, nie będzie motywacji


@Michumi będzie, wystarczy ograniczyć bogactwo do jakiś mocno absurdalnych kwot typu $100 mln (powyżej dowalić wysokie podatki). To nadal olbrzymia kwota której nie da się przeżreć żyjąc jak normalny człowiek, a jednocześnie nie jest to na tyle dużo by wpływać na *politykę w kraju.


Ktoś tutaj poczuł się zniechęcony i uznał że nie warto otwierać firmy skoro można mieć tylko 100mln na koncie? Nie widzę podniesionych rąk ( ͡° ͜ʖ ͡°)


*no chyba że zbierze się takich 1000 i wspólnie będą warci 100mld usd czyli nadal mniej niż ma Elon Musk. Aczkolwiek nadal będzie to duża grupa ludzi, nie będą działać jak jeden organizm.

PanAreczek

Jeśli statek nazywa się Borealis to chyba nie dno oceanu będą badać...

dahomej

HL3 confirmed i to z oryginalną fabułą

Michumi

@bigbaddice raczej będzie wydobywał kosztowności które "spadły ze statków" albo ze statkami razem

NiebieskiSzpadelNihilizmu

Błagam wszystko tylko nie łódź podwodna

Odczuwam_Dysonans

@NiebieskiSzpadelNihilizmu słyszałem że włókno węglowe dobrze się sprawdza na dużych głębokościach xD

3zet

@Odczuwam_Dysonans I padzik logitecha zamiast wolantów xD

Odczuwam_Dysonans

@3zet tutaj mógłby być Steam Controller :D

NiebieskiSzpadelNihilizmu

@Odczuwam_Dysonans takie wielowarstwowe, pofałdowane i potem szlifowane na oko

mordaJakZiemniaczek

Bez Ocean Gate chyba znowu nie ma nikogo, kto byłby w stanie zejść do wraku Titanica? Więc nisza jest

Zaloguj się aby komentować