Ale tego to się nie spodziewałem. Prince polo było hitem na Islandii i w sumie nadal jest rozpoznawalne.
#ciekawostki

Ale tego to się nie spodziewałem. Prince polo było hitem na Islandii i w sumie nadal jest rozpoznawalne.
#ciekawostki

@wiatraczeg - wafelek jest tam popularny od ponad pół wieku a Polaków tam fajk najechało wielu - ale nie więcej niż 20 lat temu: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Poles\_in\_Iceland
Więc wafelek tam dotarł przede falą polskiej emigracji
@Sveg - poniżej paragraf dotyczący tego fenomenu z Wikipedii:
W latach pięćdziesiątych wafelki rozprzestrzeniły się w krajach Europy, a w szczególności na Islandii, gdzie stały się wielkim hitem. Popularności batonika na wyspie potwierdza opublikowanie przez lokalną gazetę Morgunblaðið artykułu na pierwszej stronie numeru z nagłówkiem – „Prince Polo jest wyprzedane”[5]. Przeciętny Islandczyk konsumuje około pół kilograma wafelków Prince Polo każdego roku[6]. Spożycie batonika maleje systematycznie od 1970 roku, kiedy Islandczycy spożywali jeszcze kilogram Prince Polo rocznie. Przypuszcza się, że przyczyną spadku spożycia słodyczy było złagodzenie ograniczeń importowych przez Islandię w 1982 roku i pojawienie się produktów konkurencji[5].
Zaloguj się aby komentować