Zdjęcie w tle
DEJW88.

DEJW88.

Specjalista
  • 14wpisy
  • 27komentarzy
Co tak naprawdę dzieje się w pobliżu głowic nuklearnych?
Nie ma to związku z aktualnymi wydarzeniami, wrzucam to żeby pokazać niektórym sceptycznie nastawionym, że tematyka UFO i UAP, to już nie opowieści rodem z sci-fi, a są realne i na poważnie rozpatrywane. Wniosków nie wysnuwam, ale jak ktoś się w to zagłębi i odfiltruje gąszcz "foliarskich" teorii i oczywistych mistyfikacji, zrozumie że ten temat jest o wiele ciekawszy niż by się mogło wydawać.
Link do krótkiego streszczenia o raporcie Pentagonu i właściwościach obserwowanych obiektów, o których mowa w raporcie - https://www.hejto.pl/wpis/zaobserwowalem-ze-wiele-osob-tutaj-nie-ma-pojecia-o-raporcie-pentagonu-gdzie-zos
Czy UFO interesuje się bronią nuklearną?
Incydenty z udziałem UFO i głowic nuklearnych potwierdza personel wojskowy Stanów Zjednoczonych, zarówno emerytowany, jak i pełniący służbę. Robert Hastings osobiście dotarł do ponad 120 członków personelu militarnego, którzy zgłosili incydenty UFO w jednym lub kilku silosach rakietowych, na poligonach atomowych lub na Pacyfiku, w erze powietrznych testów atomowych.
Jeden z incydentów miał miejsce w 1967 roku, gdy funkcję Pierwszego Chorążego w Bazie Sił Powietrznych Malmstrom (Montana) pełnił Robert Salas. Będąc bezpośrednio odpowiedzialnym za wystrzeliwanie pocisków nuklearnych, chorąży ma stuprocentową pewność, że pociski zostały czasowo zdeaktywowane dokładnie w momencie, gdy ochrona raportowała o jasnym obiekcie unoszącym się nad bazą.
„24 marca 1967 roku pełniłem służbę na tzw. Oscar-Zero, podziemnej kapsule ok 60 stóp (ok 18 metrów) pod ziemią.” – zeznaje chorąży. „W którymś momencie, w godzinach wieczornych otrzymałem telefon od warty nadziemnej. Informacja dotyczyła dziwnych świateł na niebie. Pomyślałem, że to dość dziwny raport, ale potraktowałem go poważnie. Chronimy broń nuklearną, więc raporty to jest coś, co zawsze traktujemy profesjonalnie.”
„Pięć minut później miałem kolejne połączenie i tym razem w telefonie usłyszałem już krzyk. Ochrona patrzyła na obiekt – czerwony, świecący obiekt, który unosił się tuż nad naszą główną bramą. Miał około 30 stóp średnicy (ok 9 metrów) i poza tym właściwie wiadomo było tylko tyle, że pulsował. Cała warta tam była, to było przerażające. ”
– wspomina chorąży Salas.
„Ledwie zdążyłem zrelacjonować sytuację swojemu zwierzchnikowi i wydać rozkazy, a nasze pociski zaczęły przechodzić w stan nieuruchamialny. Były po prostu wyłączane, podczas gdy obiekt unosił się nad naszym terenem. Uruchomiliśmy procedury, a mój przełożony zwrócił się do stanowiska dowodzenia.”
Mimo resetu alarmów bezpieczeństwa broń nuklearna pozostawała wyłączona i konieczne było wezwanie zespołu konserwacyjnego, żeby postawić pociski z powrotem w stan gotowości. Informacja zwrotna od specjalistów sugerowała błąd systemów kontroli.
Chciałbym podkreślić, że warta na górze nie ma żadnej kontroli, wyposażenia i możliwości, by wpływać na wyłączenie systemu, ani samych pocisków.” – podkreśla chorąży. „Następnego ranka zgłosiłem się do dowódcy eskadry. Był blady jak ściana i nie potrafił wyjaśnić tego wydarzenia. Zapytałem go wprost czy to były ćwiczenia Sił Powietrznych i zapewnił mnie, że nie były.”
„W pokoju był też śledczy specjalny Sił Powietrznych, który zobowiązał nas, by nigdy nie rozmawiać na ten temat. Podpisałem nawet oświadczenie o nieujawnianiu informacji. I nie rozmawiałem na ten temat aż do roku 1994, kiedy udało mi się trafić na pewien paragraf w książce Above Top Secret. Był tam fragment, który mówił o wyłączaniu pocisków nuklearnych przy jednoczesnej obserwacji UFO w przestrzeni powietrznej.”
„Podobne zdarzenie miało miejsce na innym terenie. W momencie gdy sprawa została odtajniona mogłem zacząć mówić na ten temat.” – mówi chorąży. „Nie tylko nasza jednostka doświadczyła deaktywacji 10-ciu pocisków nuklearnych. Podobne zdarzenie miało miejsce tydzień wcześniej, w innej bazie. Dostarczona dokumentacja zawiera zeznania świadków i dowody na to wszystko, co właśnie mówię.”
<br />
<br />
#ufo #uap #teoriespiskowe #usa #ciekawostki #wiadomosciswiat
Fulleks

@Rzabnski @DEJW88. Jak dla mnie możliwe, testy zdalnego wyłączenia głowic u siebie żeby mieć możliwość zdezaktywowania potencjału wroga. Nie zakładał bym tu obcych, a raczej służby specjalne USA które w ramach testów rozbroiły swój arsenał.

Rzabnski

@Fulleks Na pewno jest to dużo bardziej prawdopodobne niż zakładanie że to sprawka UFO.

DEJW88.

@Rzabnski @rakokuc Jest to w ramach ciekawostki, nic nie zakładam (ale też nie wykluczam, pojawiają się różne głosy, że UFO kręcą się wokół broni nuklearnych , jednak jestem mocno sceptyczny co do takich doniesień)

Zaloguj się aby komentować

Zaobserwowałem, że wiele osób tutaj nie ma pojęcia o raporcie Pentagonu, gdzie zostały odtajnione informacje o obserwacjach zaawansowanych technologicznie obiektów (niektórzy łączą go z ostatnimi wydarzeniami, proszę to rozgraniczyć, to dwie osobne sprawy). Nie jestem osobą szczególnie zaznajomioną w temacie, ale korzystając z wzmożonej aktywności na tagu wstawiam garść informacji, może zachęci kogoś to do zaznajomienia się z tym i samodzielnego pogrzebania i przefiltrowania zarówno oficjalnych danych jak i do zapoznania się z różnymi spekulacjami, którymi dzielą się także poważni ludzi, a nie tylko stereotypowe "szury", bo sporo z was pewnie ma tak wypatrzone postrzeganie osób, które w wolnych chwilach czytają o tym i są tym zafascynowane.
O co chodzi z raportem
Oficjalny raport Pentagonu został opublikowany. Czekała na niego przede wszystkim społeczność UFO, ale i bardziej sceptyczna część opinii publicznej. Kiedy w sierpniu 2020 roku utworzono grupę zadaniową UAPTF, był to pierwszy krok ku destygmatyzacji UAP. Pierwszy krok ku temu, by realnie zająć się problemem niezidentyfikowanych obiektów latających, które bezceremonialnie i systematycznie naruszają przestrzeń powietrzną USA.
UAP, poruszające się z ogromną prędkością i wykonujące manewry, których nie potrafimy uzasadnić znanymi nam prawami fizyki, stwarzają zagrożenie dla sił zbrojnych od dekad. Prawodawcy w USA nie chcieli potwierdzenia, że mamy do czynienia z obcymi. Chcieli wiedzieć co dokładnie wiemy o obiektach, które znamy między innymi z nagrań pilotów wojskowych.
Właściwości obserwowanych obiektów
The Advanced Aerospace Threat Identification Program (AATIP), wojskowy program, który miał na celu analizę Niezidentyfikowanych Zjawisk Powietrznych, zwrócił uwagę amerykańskiej społeczności na 5 cech szczególnych UAP.
„5 observables” obejmuje:
1. Prędkość hipersoniczną
2. Możliwość natychmiastowej zmiany toru lotu
3. Brak sygnatur, powierzchni sterujących i widocznych środków napędowych (antygrawitacja)
4. Przemieszczanie transmedialne
5. Niska obserwowalność
Luis Elizondo zwraca dodatkowo uwagę na częstotliwość występowania UAP w pobliżu systemów broni jądrowej oraz mórz i oceanów. Incydenty z wyłączaniem lub aktywowaniem broni jądrowej dotyczą różnych krajów, w tym m.in. Rosji, Brazylii, Indii czy Danii.
https://d3i6fh83elv35t.cloudfront.net/static/2021/06/ufo-e1625759719306-1024x630.jpg
#ufo #ciekawostki #uap #usa #wiadomosciswiat
thedestroyerofeels

Sceptykom, osobom nie w temacie, a nawet osobom, które już trochę temat liznęły polecam https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4929626/ufo-wojskowi-piloci-i-funkcjonariusze-panstwowi-mowia-o-faktach O zjawiskach UFO mówią otwarcie wojskowi z wielu państw, są od lat powoływane zespoły do badania tych incydentów, które nie są wcale rzadkie. Tylko wojsko USA przyjęło po wojnie taktykę, że nie będą tego głębiej badać i wszystkiemu zaprzeczać, i cóż - odchodzą od tej polityki coraz bardziej, jak widać.

slec21

@DEJW88.

"(...)w tym m.in. Rosji, Brazylii, Indii czy Danii." Dania ma broń jądrową?

Zaloguj się aby komentować

Krótko na temat incydentu obserwacji UFO w Waszyngtonie w 1952 roku (+ fragment wypowiedzi z konferencji prasowej na ten temat)
Kontroler ruchu lotniczego na lotnisku państwowym w Waszyngtonie zauważył na radarze 7 niezidentyfikowanych obiektów i dzieli się ze swoimi spostrzeżeniami z bazą lotniczą Andrews. Baza lotnicza potwierdziła dużą aktywność powietrzną: niebieskobiałe rozpryski, kule pomarańczowego ognia przecinające niebo, ale jeszcze zanim wystartowały odrzutowce obiekty zginęły. Tydzień później nad Waszyngtonem znów pojawia się UFO, lecz tym razem odrzutowce wojskowe są w pogotowiu. Myśliwce miały za zadanie przechwycić te obiekty, lecz nie były w stanie tego dokonać. Obiekty były widoczne na radarach, jednak znacznie przewyższały samoloty pod względem zwrotności. Incydent cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem prasy. Odbyła się nawet konferencja prasowa, na której przedstawiciele sił powietrznych przyznali, że te obiekty mogą być pochodzenia pozaziemskiego. Sprawa rzekomo miała zostać wyciszona ze względu na zbyt duże ryzyko paniki. Polecam więcej o tym poczytać.
https://streamable.com/br8ki1
Link do artykułu na ten temat w języku polskim - https://pl.great-spacing.com/publication/22547/
W komentarzu link do obszernego fragmentu konferencji ( osobiście jeszcze nie oglądałem)
#ufo #uap #usa #ciekawostki #teoriespiskowe
Wczoraj jeden z najpopularniejszych influencerów, dobrze znany - Sylwester Wardęga podzielił się swoją opinią podczas transmisji na żywo na temat Jarosława Kaczyńskiego. Uznał, że on chce dobrze dla kraju, nie miał żadnych afer i że zależy mu na pozycji naszego państwa. To jak daleka od prawdy jest ta diagnoza, to jest wręcz zabawne. Taki przekaz dociera do młodych, oczywiście pomiędzy tymi stwierdzeniami były "heheszki", ale poniekąd ocieplanie wizerunku Kaczyńskiego również.
#famemma #polskiyoutube #polityka #pis
https://streamable.com/1emqo9
Enzo

@DEJW88. I co będziesz szukał jakiegoś spisku czy nie wiem czego bo w 38 milionowym kraju raz na jakiś czas ktoś opowiada się za Pis który ma około 30% poparcia? Nie można mieć innego zdania niż ty żeby nie psuć twojej bańki czy co?

DEJW88.

@Enzo Nie, mam wyjebane, ale nie zgadzam się z kilkoma stwierdzeniami. Poza tym napisałem to w celach informacyjnych, jako ciekawostkę, niech sobie każdy oceni to jak chce.

DEJW88.

@BlueTony Ależ można, ale nie można się z nią nie zgodzić i poinformować, że ktoś ma taką a nie inną?

Zaloguj się aby komentować

To jest dla mnie nadal niezrozumiałe jak mocno rozrósł się keydrop i jak wielu twórców reklamuje go oraz to, że sponsoruje największe federacje freakowe, jednocześnie przy tym się promując. Reklamowanie hazardu jest nielegalne, poza licencjonowanymi podmiotami, jestem ciekawy jak keydrop obchodzi prawo, bo najwidoczniej musi w jakiś sposób to robić.
Keydrop to zwykły hazard, który funkcjonuje w przestrzeni w dużym stopniu eksplorowanej przez osoby niepełnoletnie - w świecie influencerów, przede wszystkim na twichu. Serwis ten ponadto nie przeprowadza weryfikacji wieku, więc dzieci mają możliwość jego użytkowania, no ale pewnie odpowiedzialność za to ponoszą RODZICE! Bawi mnie to przerzucanie całej odpowiedzialności przez influencerów za promocję szkodliwych zjawisk i postaw na rodziców, którzy powinni interweniować w takich sytuacjach wedle ich opinii.
Interesujące jest również to jak np. Alimenciarz oznacza współpracę z keydropem, zalecenia UOKiK są dość jasne:
Aby oznaczenie było poprawne powinno być dobrze widoczne, napisane wyraźną dużą czcionką, tak aby wyróżniać się wśród innych treści. Musi jednoznacznie wskazywać, że jest to współpraca komercyjna — czyli płatna. Dodatkowo, jeśli profil prowadzony jest w języku polskim, oznaczać należy również po polsku.
Tymczasem Alimenciarz:
#prawo #polskiyoutube #youtube #famemma
40a42684-69ff-4cec-a165-afa9e9f2382d

Zaloguj się aby komentować

Polska kinematografia powinna być dumna, że wydała na świat ten talent, rzadko się zdarza ktoś o aż tak dużych, naturalnych umiejętnościach aktorskich, ma to "coś" po ojcu.
Mnie, jako Polaka, rozpiera duma, że w Polsce powstają tak dobre filmy, mamy tak dobrych reżyserów jak Pan Skolimowski i tak dobrych aktorów jak Pan Mateusz Murański. Wielkie brawa.
#filmy
#famemma
94be0002-fae0-4508-88fa-512aab1606e5
frank

@DEJW88. Po co on tam, nie ma szans nawet w kategorii patus roku xD

Zaloguj się aby komentować

Mateusz Murański - poliglota, filantrop, intelektualista, wybitny, polski aktor, który zagrał w nominowanym do Oscara filmie "IO," utalentowany zawodnik MMA, tytan pracy, posiadacz gigantycznych jąder
Jacek Murański - patriota, filantrop, wybitny polski aktor, były członek wówczas jeszcze organizacji konspiracyjnej, Niezależnego Stowarzyszenia Studentów Polskich, wcześniej za pośrednictwem Michaliny Murańskiej, działaczki konspiracycjnej, koordynatorki pomiędzy MKS Polifarmą Wrocław, a Solidarnością (pod przywództwem Kornela Morawieckiego) podjął działalność w stowarzyszeniu konspiracyjnym "Polifarmy Wrocław", niepodważalnie dokładając cegiełkę do obalenia komunizmu w Polsce, patriota, niesamowicie charakterny i waleczny zawodnik MMA, biznesmen, dumny ojciec i mąż, Polak z krwi i kości, magister filozofii i politologi, aspirujący do kandydowania na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Nitrozyniak - patoyoutuber wyzywający dzieci w intenrnecie, niemiecko-rosyjski mieszaniec, opiekun prawny Nikodema, konkubent, pośmiewisko w świecie MMA, wykształcenie podstawowe
Wardęga - pajac przebierający się za spidermana, czy "boobsmana", łapiący kobiety za piersi, świnia pornograficzna, zwyrol, pośmiewisko w świecie MMA, konkubent, wykształcenie średnie
#famemma
736da976-0ad8-48ac-94a2-ccf8b1ac5f28

Zaloguj się aby komentować

Nitrozyniak chce założyć własną platformę, żeby tam wstawiać filmy. Jeszcze niedawno twierdził, że jest już finansowo ustawiony na całe życie, ostatnio napisał odwołanie od bana do twich, a teraz ma plan założyć własną platformę, chyba jednak nie jest aż tak kolorowo jak mówił, ale nie ma co komuś zaglądać do kieszeni.
Ma stałą widownę na kick, jednak widać, że zainteresowanie jego osobą drastycznie spadło, co jest zrozumiałe. Ostatnio glamrap dodał newsy o jego wypowiedziach na temat rapu, to ludzie w komentarzach na facebooku dość mocno go zjechali, co pokazuje, że nie cieszy się już powszechnym uznaniem. Podobnie było pod newsem boop, o jego piśmie do administracji twich.
https://www.youtube.com/watch?v=L5-sEOjk1Kw
#famemma #polskiyoutube #youtube
Jira

przecież jego w komentarzach na glamrapie zawsze jebali. Tam truskulowe łby słuchające OLDSKULU jebią wszystko co powstało po 2000 roku xD

Zaloguj się aby komentować

- TAK JA SOBIE POWIEDZIAŁEM, ŻE JA NIGDY W ŻYCIU NIE POKAŻĘ DUPY W FILMIE, ŻE JAK KTOŚ BĘDZIE CHCIAŁ SFILMOWAĆ DUPĘ MOJEGO BOHATERA, TO BĘDZIE TO DUBLER. WIESZ DLACZEGO? NO BO KURWA TO JEST PO PROSTU DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ, NO I CO MOJA DUPA WNOSI NA EKRAN? ZASADNICZO NIC, ROZUMIESZ? 
#famemma
a4a43aad-dfa5-4d8e-9ad4-e7583a65c55d
Bajtel

@DEJW88. każdy wie, że jego dupę może oglądać tylko rafalala

Zaloguj się aby komentować

Osobiście na wykopie najintensywniej korzystałem z tagu #famemma
Stworzyliśmy tam społeczność i potrafiliśmy wywrzec wpływ na środowisko influencerów o milionowych zasięgach. Nasze memy krążyły po twitterze i zbierały spore zasięgi. Wiele osób mam wrażenie, nie zna tego uniwersum, nie rozumie go, jest to zwykła odmóżdżająca rozrywka, to wszystko. Nikt tego nie bierze zbyt szczególnie poważnie, wspólnie to oglądaliśmy i śmialiśmy się z niektórych postaci i zdarzeń jakie miały tam miejsce, nie rozumiem, co jest w tym złego i w czym to komuś przeszkadza? Nie interesują Cię takie treści? Dodaj tag na czarną listę, po problemie.
Ludzie w Polsce oglądają programy typu "Rolnik szuka żony", czy paradokumenty, my w wolnych chwilach, oglądaliśmy różne youtubowe aferki i je wspólnie komentowaliśmy. Rzadko były tam treści kontrowersyjne, a zwykle heheszki, lub bardziej merytoryczne wpisy na temat tego co się dzieje dookoła tego świata, którego obraz wiele osób ma ewidentnie wypaczony.
Niektórzy widzę pozują na elitę, która zgłębia tylko poważne tematy, beka
Był to chyba najpopularniejszy tag na wykopie, stanowił on miejsce, gdzie można było podyskutować na te co by nie było, nieistotne kwestie, nie wolno? Bo co? Bo jakiś wielki Pan, intelektualista, filantrop, ma z tym problem? Ten portal nie jest tylko dla Ciebie, z założenia ma być on tworzony przez użytkowników, dla użytkowników, chcesz pisać swoje wysrywy pod tagami politycznymi? Pisz śmiało. Ale nie broń innym pisać o tym, o czym chce pisać, nikt Cię nie zmusza do obserwowania tego.
#hejto #famemma #wykop #afera
f6bc8cf4-58de-490d-9017-ae04df369795
Jira

@DEJW88. tuzin celnych argumentów z trzema które wyraźnie pokazują złą wiarę w tej ocenie


a tłumaczenie jakiegokolwiek zachowania murana zachowaniem mleka to typowy whataboutism


Wyraźnie w tym tłumaczeniu i tak samo w kompilacji spierdolenia nitra od nwasd czuć to, że celem nie jest troska o kogokolwiek (dziewczynki na omegle, maja staśko etc) tylko chęć dojebania streamerowi którego się nie lubi.


I to wszystko z czym mam problem. Sam zyniaka oglądałem w 2022, bo sobie pierdolił w tle do mojej pracy zdalnej czasami i seanse nienawiści na tagu były w opór przesadzone

DEJW88.

@Jira Bardziej chciałem przyrównać bierność i tolerancję różnych zachowań Mleka, wśród publiki i twórców, z przesadzoną reakcją wobec zachowania Murańskiego.

Zaloguj się aby komentować