Patrzcie kto broni barw Legii przy Oberży Na Polance ( ͡°͜ʖ͡°)
#gry #rpg #kingdomcomedeliverance #legia #heheszki

Patrzcie kto broni barw Legii przy Oberży Na Polance ( ͡°͜ʖ͡°)
#gry #rpg #kingdomcomedeliverance #legia #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Za namową @lubieplackijohn (taką pośrednią :P) zakładam tą oto społeczność. Każdy może wrzucić tutaj coś co sobie postanowi, z jakiejkolwiek okazji. Może to być nowy rok, albo 30 urodziny, albo się wkurwił na opasły brzuch. Każdy powód jest dobry, aby jutro było lepiej.
Będziemy się razem motywować, dopingować, cieszyć się z sukcesów i śmiać z porażek
Dajcie kilka piorunów, abym nie był tutaj sam xD Edit: dodajcie tą społeczność do obserwowanych
"Postanowienia" mogą być wszelakie, małe i duże, poważne i śmieszne. "Whatever drives you", jak to mój szef mawia
Kilka przykładów, abym mógł użyć tagów;)
Będę budować więcej #lego a nie tylko je kupował i chował w pudełkach po szafkach.
Zacznę czytać / wrócę do czytania / będę czytać więcej #ksiazki / czasopisma / gazety.
Będę regularnie uprawiał #bieganie / #rower / #fitness / #wspinaczka / #plywanie
Spędzę więcej czasu na #gryplanszowe / #grybezpradu / #rpg
Zmarnuję mniej czas na #gry / #komputery / #xbox / #playstation / #ps5
Popracuję nad / nauczę się #zdroweodzywianie / #jedzenie / #gotowanie
To tylko kilka propozycji, nie jest to pełna lista. Możecie wszystko, czuję się jak "kołcz", wpisujcie miasta xD Jestem już po trzech kawach

Zaloguj się aby komentować
Gratulacje!
I właśnie takich sukcesów życzymy Wam w nadchodzącym roku!
A te piękne kości, jakie widzicie na załączonym obrazku, to Ku Chwale Sigmara, ale możecie je kupić i nimi rzucać ku chwale swojej
#rgfk #gry #rpg #gryrpg #gryfabularne #gryplanszowe #grybezpradu #dnd #dungeonsanddragons #warhammer #planszowki

Zaloguj się aby komentować
Chcesz go zobaczyć, prawda? Nieuchwytny srebrny blask skrzydeł i lazur oczu. Rozmarzyłem się.
Możesz pójść na łatwiznę i kupić te piękne kostki u nas, tylko że cała zabawa Cię wtedy ominie, sam decyduj
#rgfk #gry #rpg #gryrpg #gryfabularne #gryplanszowe #grybezpradu #dnd #dungeonsanddragons #warhammer #planszowki

Zaloguj się aby komentować
Wierzysz w rycerskość czy uważasz, że ten kto ma siłę ma zawsze rację? Czy jesteś gotów oddać życie w imię swego honoru? Czy staniesz do walki z niesprawiedliwością tego świata, czy wykorzystasz swoją władzę i wpływy, by wyzyskiwać słabszych?
Wydawnictwo Black Monk Games udostępniło liczący 30 stron stater do polskiej wersji 6. edycji gry fabularnej Pendragon, który poza skrótem zasad zawiera również scenariusz z turniejem rycerskim w tle oraz 5 gotowych postaci.
Dla niezorientowanych - system jest osadzony w klimacie legend arturiańskich i brutalnego średniowiecznego realizmu oraz balansowania pomiędzy bezwzględną rzeczywistością, a idealistyczną wizją poświęcenia życia w imię wyższych wartości.
https://blackmonk.pl/pendragon-pdf/2006-pdf-pendragon-starter.html
#rpg #gryfabularne #pendragon #blackmonk
Zaloguj się aby komentować
Może i jeszcze pozostajemy w świątecznym klimacie, ale kto z nas do dziś nie dojada sałatki jarzynowej?
#rgfk #gry #rpg #gryrpg #gryfabularne #gryplanszowe #grybezpradu #dnd #dungeonsanddragons #warhammer #memy #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Przedsprzedaż na POLSKĄ wersję Wiedźmina już ruszyła!
Wiedźmin: Stary Świat to przygodowa gra planszowa, która zabiera graczy w podróż po fantastycznym świecie pełnym niebezpieczeństw, tajemnej magii, mrocznych sekretów i niezwykłych miejsc, które tylko czekają na odkrycie.
Załap się na swój egzemplarz!
#rgfk #gry #rpg #gryrpg #gryplanszowe #gryfabularne #grybezpradu #planszowki #dnd #dungeonsanddragons #warhammer #wiedzmin

@Kahzad grałem u siebie raz i u kumpla ze 4, z tym że u niego już z dodatkami.
Dla mnie spoko, daje jej 7/10.
Ładna, wymaga kombinowania ale raczej zgodnie z łatwa do nauczenia ale trudna do wymasterowania (zbudowanie talii to wyzwanie).
Powtarzalność spora, zwłaszcza dzięki dodatkom i trybowi coop.
No i jak się już grało to da się przejść w rozsądnym czasie - ok 3 godziny nam schodziło po rozegraniu 2-3 gier.
Rewelacji nie ma, ale jak ktoś Wieśka lub to polecam.
Zaloguj się aby komentować
Kumańskie piżama party przy ostro przyprawionym gulaszu ( ͡°͜ʖ͡°)
Przybysławice, 1403
#gry #kingdomcomedeliverance #rpg

Zaloguj się aby komentować
Wino, kobiety i msza ( ͡°͜ʖ͡°)
Użyce, 1403, alkoholizowane ( ͡°͜ʖ͡°)
#gry #kingdomcomedeliverance #rpg #heheszki

@KasiaJ i genialna pijacka przyśpiewka
https://www.tekstowo.pl/piosenka,jan_valta__adam_sporka,poverty_and_famine.html
Zaloguj się aby komentować
Z gór lawiny smoczych skarbów
Do życzeń dołącza się ChatGPT, chciał dobrze:
Z magicznym blaskiem gwiazd, niech Twój bohater w grze życiowej odnajdzie drogę do szczęścia, zdobywając doświadczenia w grze życia. Niech świąteczne questy będą pełne niezapomnianych przygód, a bossowie życiowi niech ugną się przed potęgą jego determinacji. Wesołych Świąt, życiowy Bohaterze!
#rgfk #gry #rpg #gryrpg #gryplanszowe #gryfabularne #grybezpradu #planszowki #dnd #dungeonsanddragons #warhammer #wesolychswiat

Zaloguj się aby komentować
Black Monk Games przy współpracy z Rebelem opublikowało przetłumaczony na polski wyciąg z SRD do 5e dzięki któremu można będzie zagrać w polską wersję LotR 5e.
https://blackmonk.pl/darmowe-pdf/2005-wyciag-z-zasad-srd-51-dungeons-and-dragons-5e.html
#rpg #dnd #dungeonsanddragons
Zaloguj się aby komentować
W świecie pełnym magii i przygód trzy odważne dusze - Hagrid, Iskierka i Fantazjel - wyruszyły na niebezpieczną wyprawę, przepełnioną potworami, zagadkami i skarbami.
Podczas noclegu w starej chacie, drużyna nieświadomie zostawiła swoje ukochane kości do gry na stole.
Nazajutrz, na jednym z rynków miasteczka, natknęli się na dziwnie ubranego mężczyznę o imieniu Ergiefkus.
Podał im trzy nowiutkie, skórzane sakiewki. Hagrid, Iskierka i Fantazjel spojrzeli na siebie z zachwytem, gdy odkryli w nich śliczne zestawy kostek, mieniące się tysiącem barw i spowite delikatną mgiełką.
Drużyna kontynuowała swoją podróż, korzystając z nowych, magicznych kostek, z którymi każdy rzut okazywał się zwycięski.
2w1 - sakiewka i tacka na kości!
A te piękne kości z grafiki to Magiczna Dżungla!
#rgfk #gry #rpg #gryrpg #gryplanszowe #gryfabularne #grybezpradu #planszowki #dnd #dungeonsanddragons #warhammer

Zaloguj się aby komentować
#baldursgate kończy dziś 25 lat
#ciekawostki #rpg #crpg #dnd #dungeonsanddragons

Zaloguj się aby komentować
Czy może istnieć stworzenie bardziej absurdalne od jednorożca?
Sięgnij po moc tych infernalnych dewiantów i skróć któregoś o ten antypatyczny łeb!
#rgfk #gry #rpg #gryrpg #gryplanszowe #gryfabularne #grybezpradu #planszowki #dnd #dungeonsanddragons

Zaloguj się aby komentować
Biedny Viserion. Zrodzony w zawstydzeniu, przy nagiej matce, co dupskiem świeciła na widoku całego plemienia.
Czyżby nowe kości?! Dwie serie - Obserwator i Odrobina Szaleństwa powiększyły się o maaasę kolorystycznych wariantów!
Z nimi pod jednym dachem już nigdy nie będziesz czuć się samotnie!
#rgfk #gry #rpg #gryrpg #gryplanszowe #gryfabularne #grybezpradu #planszowki #dnd #dungeonsanddragons

Zaloguj się aby komentować
Kiedy nasz podróżnik dotarł to Krainy Liliputów, zagrał z nimi w grę fabularną.
"Chodź, pokażę Ci moje małe kostki..."
Mamy dla Was mnóstwo wariantów malutkich kosteczek - srebrne, miedziane, złote, w breloczku, w pudełeczku, jak sobie życzycie! A może kiedyś zdarzy się niespodziewany rpg, a Wy z dumą sięgniecie do breloka przy plecaku i wyciągniecie swój podręczny zestaw kostek. Przezorny zawsze ubezpieczony!
Mini kostki
#rgfk #gry #rpg #gryrpg #gryplanszowe #gryfabularne #grybezpradu #planszowki #dnd #dungeonsanddragons

Zaloguj się aby komentować
"Mistrz Podziemi opisuje swoim graczom następującą sytuację: „Wędrujecie leśną drogą w stronę mającej znajdować się nieopodal karczmy, kiedy nagle słyszycie krzyki i zauważacie stojący w poprzek drogi wóz otoczony przez bandytów.
Gracz Wojtek decyduje, że zgodnie ze swym charakterem jego krasnolud, niewiele myśląc, chwyta za swój nieodłączny topór i rusza na pomoc! Maria natomiast wydobywa strzałę z kołczanu na plechach i strzela do mierzącego w krasnoluda kusznika.
Przygotowaliśmy dla nowicjuszy parę podpowiedzi! Zacząć jakoś trzeba, a my postaramy się, by było to dla Was jak najłatwiejsze i najprzyjemniejsze!
Kawa w dłoń i do nauki!
#rgfk #gry #rpg #gryrpg #gryplanszowe #gryfabularne #grybezpradu #planszowki #dnd #dungeonsanddragons #blog

A w karocy podróżuje poborca podatkowy lokalnego możnowładcy, wiozący pieniądze ściągnięte z ubogich okolicznych mieszkańców.
Atakowała go grupa banitów, która od kilku lat zrabowane złoto rozdaje z powrotem najbiedniejszym, żeby nie pomarli z głodu. Ale to już nieaktualne, dzięki zdecydowanej akcji naszych bohaterów banda została rozbita, jej zakapturzony przywódca zginął a kasa trafi do feudała. Miejscowy lud czeka bardzo długa zima. Długa i mroźna.
Zaloguj się aby komentować
"Dziś chciałbym podjąć temat stary jak sama refleksja nad ulepszaniem rpe’gów, a więc zagadnienie pisania scenariuszy tak, by były ciekawe, nieprzewidywalne, nietuzinkowe… czyli po prostu lepsze! Na początek chciałbym jednak zacytować słynnego myśliciela i mistrza snucia historii Mr Gibbs’a, który zwykł był mawiać: „Kodeks piracki to wskazówki, nie reguły…” i tak też należy traktować wszystkie zamieszczone tu propozycje. Czyli zgodnie ze „złotą zasadą” pojawiającą się w podręczniku czwartej edycji Warhammera, która parafrazując mówi mniej więcej tyle: „Jeśli któraś zasada ci przeszkadza wyrzuć ją przez okno!”
Zapraszamy na naszego bloga, gdzie doradzamy, jak tworzyć scenariusz - czyli szkic sesji RPG, którą chcecie poprowadzić!
BLOG
Kości Łzy Syreny, które widzicie na grafice
#rgfk #gry #rpg #gryrpg #gryplanszowe #gryfabularne #grybezpradu #planszowki #dnd #dungeonsanddragons #warhammer #blog

Zaloguj się aby komentować
Gra ktoś tutaj w Roque Tradera od twórców komputerowych Pathfinderów, Owlcat Studio? Co o niej myślicie?
Muszę powiedzieć, że bawię się równie dobrze jak przy Baldurs Gate 3, RT wyszedł tydzień temu, a ja już mam utopione 30 godzin na steamie.
Klimat WH40k jest bardzo gęsty i poczucie tego w jakiej chujni przyjdzie żyć ludzkości w 40k, jest naprawdę dołujące.
Próbuje grać dobrego(Iconoclast), ale mam tu bardzo mocny wibe jak z pierwszego Wiedzmina, gdzie nie ważne jak bardzo starasz się być dobry, to ta twoja dobroć w końcu wróci do ciebie w postaci ugryzienia cię w d⁎⁎ę, w postaci rebelii dolnych pokładów twojego okrętu, albo spowodowaniu śmierci niewinnych przez przymykanie oka na niesankcjonowanego psykera.
Podoba mi się handel, gdzie nie ma się waluty, tylko każdy drop można przerobić na zapasy i potem opchnąć handlarzą, dzięki czemu zyskujemy u nich reputację i otrzymujemy unikatowe/lepsze itemy. Tutaj zbieram wszystko co nie jest przyczepione do podłogi.
Wady to typowe dla Owlcata bugi na bugach(dzięki bogu nic, co uniemożliwia zakończenie rozgrywki, przynajmniej na razie) i brak polskiej wersji, a czytania jest dużo. Niby każdy ze znajomością angielskiego sobie poradzi, ale jak nie jest się fanem Warhammera, to mogą nastąpić pewne trudność, pomimo zastosowania załączników w tekstach.
Powiem, ta gierka bardziej mi się spodobała niż Pathfindery, którego systemu po prostu nie lubie i odbijam się za każdym razem jak próbuje przejść te gry.
#rpg #grykomputerowe #warhammer40k

@sawa12721 Wygląda ładnie ale (mnie) zbyt śmierdzi gazpromem żeby kupić.
Jak poszukasz to znajdziesz grubsze historie niż tylko finansowanie.
Gdy weszły sankcje, były łzy i "przenoszenie" na Cypr.
Co absolutnie nie przeszkadzało twórcom drwić z Ukraińców w mediach społecznościowych.
Generalnie, przykra sprawa gdzie trudno mi oderwać dzieło od twórcy.
Zaloguj się aby komentować
„Panie drogi, ło, stund łutopce wyszli” skrzeknął wieśniak, wskazując na bajorko w śmierdzących moczarach. Sam wyglądał jak jeden z nich.
Mamy dla Was sporo zupełnie nowych, niepowtarzalnych zestawów kości!
Sięgnij po nieznaną siłę i rzuć się w wir walki!
#rgfk #gry #rpg #gryrpg #gryplanszowe #gryfabularne #grybezpradu #planszowki #dnd #dungeonsanddragons #warhammer #witcher #wiedzmin

Zaloguj się aby komentować