Siódemka weszła w nadświetlną. Zrobione kwadrans temu na Wschodniej. Tryb nocny w Szajsungu xD


Społeczność
Społeczność świrów kolejarskich. Lubimy dyskutować o kolei w Polsce, fotografować jadące składy, wybierać pomiędzy Pesą a Newagiem
Siódemka weszła w nadświetlną. Zrobione kwadrans temu na Wschodniej. Tryb nocny w Szajsungu xD

Zaloguj się aby komentować
Kto pamięta Kaczokible? Pierwsze pociągi warszawskiej Szybkiej Kolei Miejskiej? Źródło: https://www.facebook.com/skm.warszawa

@serwer Kaczokibel to w zasadzie EN57. Bardziej zmodyfikowana wersja przestrzeni pasażerskiej niż w przypadku nowszych turbokibli, ale ze starymi bebechami odpowiedzialnymi za napęd i możliwości pociągu. Plus jeszcze połączenie starej, analogowej inżynierii z nowoczesną, cyfrową - dało to efekt taki, że niemalże w każdym tygodniu się psuły i blokowały linię średnicową w godzinach szczytu. Najlepsze na koniec - sprzęgi niekompatybilne z kiblami dawały to, że nie można było używać kibla do zepchnięcia tego pociągu. Musiała przyjeżdżać specjalnie EU07
Zaloguj się aby komentować
ED160-022 z drugiej dostawy Flirtów jako IC3524 Kolberg z Krakowa do Olsztyna. Pociąg wyprodukowany przed rokiem, a dopiero w ostatnich dniach (?) wszedł do czynnej służby.
30 października 2022, godz. 15:15 / PKP Warszawa Zachodnia

Zaloguj się aby komentować
W ramach obchodów 175-lecia kolei szwajcarskich, Koleje Retyckie (RhB) uruchomiły najdłuższy pociąg pasażerski na świecie. Pociąg o długości 1.910 metrów ze 100 wagonami przejechał trasą światowego dziedzictwa UNESCO Albula/Bernina.
Jeszcze raz to samo zdjecie, tym razem w pełnym kadrze:
Kilka ciekawostek:
Pociąg przejechał przez 48 mostów i 22 tunele na trasie liczącej zaledwie 25km.
Próba bicia rekordu świata wygenerowała 4.000 kWh energii hamowania (dzięki rekuperacji).
Największym wiaduktem na trasie rekordu świata jest znany na całym świecie Landwasser Viaduct o długości 142 metrów i wysokości 65 metrów.
Najdłuższym tunelem na trasie...
Wiadukt nad stacją warszawską Gołąbki jest ciekawym miejscem do obserwacji pociągów. Wszystko tamtędy teraz jeździ. Nawet towarowe


Zaloguj się aby komentować
Kilka zdjęć z wczorajszej wizyty w Stacji Muzeum (muzem kolejnictwa w Warszawie).




Zaloguj się aby komentować
Historia Darta... Inny kanał na YouTube https://www.youtube.com/watch?v=QZMFJmIXeHY
Zaloguj się aby komentować
Pesa Dart (ED161-004) jako IC5130 w stronę Warszawy na dworcu w Iławie. Zdjęcie wykonano 7 października o 7:26

@Walerin Pesa reklamowała to jako "polskie Pendolino", a w rzeczywistości jest to zwykły pociąg klasy Intercity, czyli szybki międzyregionalny. Pendolino to klasa pociągów premium, nie tylko jeśli chodzi o szybkość (typowa konstrukcja KDP), ale również i standardu wnętrza. Jeśli przełożyć to na samoloty, to Pendolino jest klasą biznes
Zaloguj się aby komentować
Drugi "nurek", na stacji Strzelce Krajeńskie Wschód, która jak sama nazwa wskazuje znajduje się w miejscowości Zwierzyn.
24.04.2022

Zaloguj się aby komentować
Czechosłowacka lokomotywa spalinowa serii 754 zwana "nurkiem" na stacji Nowe Drezdenko w województwie lubuskim. Potężny skład IC Zamoyski zaraz ruszy w stronę Gorzowa Wielkopolskiego.
23.04.2022

Zaloguj się aby komentować
Podwójne zestawienie Flirtów 3: ED160-015 i 019 na warszawskiej centralnej. Pierwszy z nich jest pociągiem IC1524 z Warszawy do Bydgoszczy, a drugi oddzieli się w Iławie i pojedzie do Olsztyna jako IC1520. 7 października 2022, godz. 5:20

Zaloguj się aby komentować
Tę pracę nazwałem "Zbombiony Kibel". Czeka grzecznie na odjazd ze stacji Warszawa Śródmieście w kierunku Wschodniej.

Zaloguj się aby komentować
"Babcia", czyli najstarszy EN57-038 na służbie
Spotkać go można na linii Tłuszcz - Ostrołęka.

@Miedzyzdroje2005 coś w tym jest, jadąc dało się odczuć że linię 29 przydałoby się "odświeżyć". O ile walory turystyczne są tutaj niepodważalne, to jednak utrzymanie i poprawa funkcjonalności to konieczność.
Zwłaszcza że słyszałem o planach bezpośredniego (choć tylko weekendowego) połączenia Ostrołęka - Warszawa, ciekawe jaki skład będzie to obsługiwał
Zaloguj się aby komentować
Historia Darta (ED161). Pociągu Pesy, który stał się memem zanim jeszcze wyjechał na tory. Kanał Węzeł przesiadkowy >>> https://www.youtube.com/watch?v=DMtgy-fgobo
fot. Wikipedia, transinfo.pl


Zaloguj się aby komentować
Pesa Bydgoszcz pokazała swoją koncepcję pociągów KDP na 250 km/h, które wykorzystane zostaną w ramach projektu Centralnego Portu Komunikacyjnego, który umożliwi powstanie sieci połączeń kolei dużych prędkości


Zaloguj się aby komentować