Hej nowoprzybyli fani mokrych łapek!
Zapraszam do społeczności zalatującej makrelą!
Nie tylko ryPki! Roślinki też są mile widziane, każde bagienko znajdzie swojego adoratora, solniczki nie są tutaj zbyt słone!


Społeczność
Miejsce dla tych z mokrymi łapami :)
Hej nowoprzybyli fani mokrych łapek!
Zapraszam do społeczności zalatującej makrelą!
Nie tylko ryPki! Roślinki też są mile widziane, każde bagienko znajdzie swojego adoratora, solniczki nie są tutaj zbyt słone!

Zaloguj się aby komentować
Zrobiłem reset mojej kostki DIY. Aktualnie mieszka 1:2 Pseudomugil luminatus (jedna samiczka za czwartym razem jak wyskoczyła to się odnalazła zasuszona... cośz nią było nie tak, musiała być z tych wyzwolonych...). Chyba jest im dobrze, bo po tygodniu zaroiło się od przecinków. Ciekawe, czy jakieś jeszcze żyją (młode), bo dawno nie widziałem

Zaloguj się aby komentować
Halo Halo, mamy tutaj jakiś miłośniów mokrych łapek? Pokazywać baniaki!

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Troche przycinki musialem zrobic, bo jakos ciemno bylo.

@Nebthtet trzymają się, są dobrane żeby tak robiły. Simulansy, Axelki i Lemony. Tak na serio to trzeba z głową dominującego drapieżnika dać i będą sięw kupie trzymać. U mnie za straszaki robi parka boliwijek i szczupienczyków.
Dzisiaj aż mi skimmer nie wyrabiał tak rośliny zaczęły bąblować po podcince xD

Zaloguj się aby komentować
Był update z dużego baniaka, to teraz covidowa kostka.
Odpalona dzień przed lockdownem, kiedy uało mi się szkło odebrać od szklarza.
Od ponad roku nie zaglądałem do filtra, dolewam wody, czasem karmie.
@alq pytał o koszta w poprzednim wpise, na tą kostkę wydałem w ostanim roku całe 6,49 na żarcie dla rybek (są dwie), a żarcia to mają jeszcze na rok chyba xD
To akwarium to jest lampka na biurku ma mniej niż 40 litrów. Leci na DIY szkle, osprzęcie od misia puchatka, piasku do piaskownic, glinie i dobrych chęciach

Zaloguj się aby komentować
Jako, że jestem jedynym postującym w społeczności, to wrzucm kolejny update z poczynań mojej stoosiemdziesiątkidwójki
ze zmian:
trochę przycięte znowu
lekko przestawiłem pozycję światła, żeby doświetlać lewą stronę
mniej glonów (znaczy dużo mniej)
dorzuciłem dwa bristlenose'y F1
kombinowałem z ratowaniem narybku szczupieńczyków (już czwarty rzut) ale daje sobie spokój, jak coś przeżyję to będę pić kompot
samiec bojiwijki mimo, że już prawie całkiem ślepy to dalej jurny xD

@alq staram sie trzymac prostej zasady, mysl naprzod i nie kupuj badziewia, to nie bedziesz kupowac dwa/trzy razy. Poza tym jestem starej daty i zamiast kupic to wole pomajsterkowac. Nie kupuje markowych rzeczy, skoro wiem czego szukam i jak ma dzialac, to po co przeplacac za znaczek. Np. lampe mam od chihirosa, zanim byly popularne. Na poczatku sie ze mnie znajomi smiali, ze chinczyka kupuje. No ale po czasie sie nie smieja i zazdroszcza, ze kupilem jak jeszcze nie bylo hype'u
Zaloguj się aby komentować
Trzeba zacząć sprzątać na święta. Kurcze jakoś nie umiem dobrego zdjęcia zrobić.

Zaloguj się aby komentować
@lubieplackijohn prawdopodobnie jest to narybek Aplocheilus lineatus gold (szczupieńczyk) - tak mi się wydaje, bo to jedyna ryba górnej partii toni jaką teraz mam w baniaku, a młode chowają się na liściach. Oczywiście trzymam za nie kciuki, ale przy drapieżnych rodzicach nie wróże im zbyt wielu sukcesów (gnojki mnie skubią jak wkładam łape do baniaka xD) Zdjęcie poglądowe, nie da się tego uścierstwa złapać moim aparatem.

Zaloguj się aby komentować
Jako, że moja covidowa kostka ma już 1.5 roku to wrzuce mały update. Kosteczka sklejona w ostatniej chwili (dzień później zakład szklarski musiał się zamknąć...) Rach ciach i odpalona. Aktualnie w środku są dwa gourami pigmejskie (i raczej parka, nie ma ich na fotce, bo po zalotach teraz jakoś więcej w krzunach siedzą). Filtracja to mały zewn chińczyk plus bluszcz, który się ładnie zakorzenił (doniczka pół metra wyżej, covidowa kostka, to jak już wpadło to niech rośnie).
Jak wam się podoba moja lampka na biurku?
Tak, wiem zdjęcie z d⁎⁎y

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Jakis czas temu ktos prosil o zdjecie ampuly. Oto i ono

Zaloguj się aby komentować
Po tygodniu młode zjadły już zawartość woreczka i zaczęły pływać. Rodzice jak narazie (tym razem) na piątkę. Ciekawe czy coś przetrwa


Zaloguj się aby komentować
Jednodniowy narybek pielegniczki boliwijskiej.

Zaloguj się aby komentować
Update z głównego baniaka. Jak tam? Macie jakieś swoje bajorka?
Troche brudno, bo cały czas niestety musze walczyć z glonami, no i boliwijki nie pomagają w miłosnych uniesieniach przekopując wszystko wszerz i wzdłuż.

Zaloguj się aby komentować
Coraz ich mniej w baniaczku. Było koło setki i o dziwo nadal jest ze 30-40. To pierwszy raz tej parki, więc i tak jestem w szoku, że udało im się do tej pory tyle narybku utrzymać

Zaloguj się aby komentować
Halo, halo, pokaz baniak
Moje szczesliwe glonarium xD

Zaloguj się aby komentować
Taka sytuacja. Pielegniczki boliwijskie. Mialem sprzatac wlasnie...


Zaloguj się aby komentować