@beetroot tak, tak. Wycofanie NATO za odrę to propaganda, wcale nie faktyczny cel rosjan dążących do odbudowy imperium sowieckiego. Dzikusy ze wschodu w ogóle nam nie zagrażają, oni biedni się tylko bronią przed amerykańskim imperium zła. Koniec historii, teraz już po wsze czasy na świecie będzie panować tylko miłość i pokój, przecież cały świat wyznaje te same wartości co Europa i również zrozumiał, że nie ma sensu wojować.
Bezpieczeństwo jednego państwa nie może być osiągane kosztem innego, to kacapy i chińczycy w kółko powtarzają. Dlatego Ukraina nie może dołączyć do struktur zachodnich, dlatego w Polsce nie może być baz NATO i nie możemy mieć artylerii rakietowej dalekiego zasięgu, bo biedna rosja czuje się zagrożona. Za to rosjanom wolno wszystko i to stwierdzenie z pierwszego zdania działa tylko w jedną stronę. Państwom ościennym rosji, które obawiają się swojego zdegenerowanego, barbarzyńskiego sąsiada ze wschodu nie wolno podnosić zdolności obronnych bo wtedy biedna rosja nie będzie mogła ich napaść w przyszłości. Tak być nie może! Liczy się tylko interes rosji, reszta ma się podporządkować bo za związku sowieckiego te państwa były w sowieckiej strefie wpływów i to ma wrócić! Chwał mateczce rasiji. Ruski mir po Lizbonę!
@dzangyl nie widzę większej różnicy w tym co robią ruskie od tego co robiło usa przez ostatnie 30 lat, z tego co wiadomo usa przeznaczają ponad połowę budżetu na wojsko i swoje setki baz, dokładne info w linku
https://www.zerohedge.com/military/new-online-tool-maps-out-867-us-military-bases-worldwide
rosja tylko broni swoich interesów a ukraina to mafia, oligarchia, pralnia brudnych pieniędzy i zagrożenie gospodarcze dla nas
@dzangyl Nie do końca się z tobą zgodzę, przewrót w kijowie doprowadził do ograniczenia wpływów rosji, dozbrajanie ukrainy zagrażało rosji (i o tym fiutin mówił juz w 2008r. stawiając granicę, ktorej nie powinni przekraczać jeżeli chcą uniknąć wojny) ukraina zrobiła wszystko żeby ruskich od władzy odsunąć (udało się w 2014r.), Fiutin jakoś to przełknął ale w krymu nie mógł stracić, do czego dąrzył rzad w kijowie więc zaczęło się to co dziś eskalowało na całą ukraine. Jeżeli zaakceptowalibyśmy powojenne ustalenia to tej wojny moglibyśmy uniknąć. Krym jako autonomia, z demokratycznie wybranym rządem działał od upadu związku radzieckiego, to ukraincy chcieli zmienić władze, konstytucje i język urzędowy, burząc tym samym porządek ustalony po 2. Wojnie
@bimberman to czytaj z wielu źródeł, a nie tych o jednej narracji. Amerkę z Rosją wiele łączy, ale najważniejsze jest to co ich dzieli, na co chyba nie zwracasz specjalnie swojej uwagi. Poza tym Ukraina wygląda jak wygląda wlasnie dzięki ruskiemu mirowi, który także u nas zrobił ku⁎⁎⁎⁎ołek z państwa.
@bimberman "nie widzę większej różnicy w tym co robią ruskie od tego co robiło usa przez ostatnie 30 lat"
Ale twoje ograniczenie umysłowe to jest naprawdę twój problem, nikt z nas nie jest w stanie ci pomóc.
Ja mogę ci tylko zadać pytanie: ile pokojowo nastawionych krajów z demokratycznie wybranymi władzami zaatakowało USA, ile stworzyło w pełni zależnych od siebie pseudopaństewek i ile terenu podbili i próbują przyłączyć do swego państwa?
@wiatrodewsi geniuszu lepiej napisz ile wojen rozpętało usa i z jakiego powodu, nie jesteście w stanie mi pomóc bo jesteście ograniczeni nie musisz się gimnastykować, usa nie graniczy z nikim kto im zagraża ale w magiczny sposób chroni swoich interesów na całym świecie tam gdzie nikt im nie zagraża ale wystarczy że masz ropę i jesteś zagrożeniem dla usa
@Matteo hej a czym się różni ten ruski mir od new world order który ogłosił stary bush ? mocarstwa walczą o wpływy i niszczą to co im zagraża gospodarczo,
|"to czytaj z wielu źródeł" -hahahahahahahahahah no tak tylko TVP
staram się analizować jedną i drugą stronę i już dawno przejrzałem narrację zachodnią i ich propagandę jedno wielkie mydlenie oczu
@bimberman Aha. To tyle jeśli chodzi o odpowiedź na moje pytanie. Co, nie pasowało pod tezę czy intelektu zabrakło by ogarnąć tą subtelną różnicę pomiędzy kasowaniem reżimów/dyktatorów niewolących miliony ludzi, a atakowaniem pokojowych, demokratycznych państw, celem destabilizacji/kradzieży terenów?
Nie sil się na odpowiedź, przecież wiem że jedno i drugie
@elo to usa jest zagrożeniem, rosja chciała tylko sprzedawać ropę gaz i węgiel i niema ponad 500 baz na całym świecie, hej koniku polny nie musisz się gimnastykować z tymi textami, jak byś miał wiedze to byś się podzielił? co się działo w donbasie po 2014 i dlaczego przestało się dziać jak trump doszedł do władzy ?
@bimberman pierdolisz jak kazdy kacapski skurwiel
Jak zapytasz kogokolwiek w jakimkolwiek kraju pod czyim butem wolal by zyc, amerykańskim czy rosyjskim to odpowiedź zawsze bedzie taka sama
Wiec nie, usa nie jest takie samo jak rosja a nawet gdyby bylo to z punktu widzenia polski nie ma to zadnego znaczenia bo nie maja zakusow na nasz kraj e przeciwienstwie do ruskiego scierwa
Wiec wez pierdolnij barana w sciane i przeproś matke
@wiatrodewsi co ty bredzisz ?? jakich dyktatorów ? narracja usa o terrorystach głęboko weszła, wytłumacz dlaczego jeszcze nie zlikwidowali reżimu np Arabi saudyjskiej i zjednoczonych emiratów ?
lista 10 krajów bogatych w ropę
https://mealoki.com/richest-oil-countries-in-the-world/
jak widać kuwejt i irak już grzeczne
ludzie nie dali by się nabrać na kolejne wojny z reżimami, więc zajęli się globaliści ukrainą i nakręcaja narracje o strasznym ruskim
@bimberman Odpowiem prosto ale w tej replice zawiera się cała różnica między USA a rosją. Wolę pić colę niż wodę z kibla za lepianką z gówna. A jak Ci tak rossija pasi to zapraszam do emigracji. Może też warto żebys doczytał co putin planował dla Polski w następnym etapie, po sukcesie dezynafikacyjnym w Ukrainie.
@maciej-2 a jakie rządy były wcześniej w Ukrainie? Neutralne? Czy może kacapia trzymała tam swoich ludzi? Jakakolwiek zmiana orientacji państwa ukraińskiego kierująca ich na zachód a nie ku rosji, jest dla rosjan zagrożeniem i tak być nie może. Ukraina ma wybór co do własnej państwowości, tak długo jak tym wyborem jest bycie wasalem rosji. Iluzoryczny wybór. rosja otwarcie mówi, że państwa bałtyckie wykorzystały chwilę słabości i rozpad związku sowieckiego i to nie może tak zostać, mają wrócić pod but rosji.
Czy państwa ościenne rosji są skazane na bycie pod butem rosji bo ta się boi o swoje bezpieczeństwo mimo, że nikt nie chce i nawet nie ma zamiaru ich atakować? Dozbrajanie Ukrainy zagrażało rosji? Chyba tylko w taki, że dozbrojona Ukraina mogłaby się skutecznie bronić przed rosją. To jest cała logika rosjan, nikt im nie zagraża, nikt nie planuje ich atakować, wszystkie plany NATO i zachodu opierają się o obronę i odstraszaniu rosjan. Oczywiście wynika to tylko z uprzedzeń państw zachodnich, głupcy nie rozumieją że rosja nikomu nie zagraża.
Porządęk po II wojnie już dawno został zburzony i taki był plan i do tego dążył zachód bo nie mogliśmy bezpiecznie żyć ze związkiem sowieckim na wschodzie. Porządek po II wojnie to nie jest niezmienne prawo natury, które ma takie pozostać na zawsze, koniec kropka. Każdy naród ma prawo do samostanowienia i żadna rosja nie będzie nikomu narzucać co może a czego nie może i o to tutaj chodzi. Gdyby tak wspaniale się żyło będąc wasalem rosji to nikt by nie chciał się z tego wyrwać, ale jak widać nie jest wspaniale, bo rosja to syf, brud, korupcja, złodziejstwo i barbarzyństwo. Kto normalny chce w czymś takim żyć?
@bimberman "a ukraina to mafia, oligarchia, pralnia brudnych pieniędzy i zagrożenie gospodarcze dla nas"
Jak tak opisujesz Ukrainę to nie wiem jak opiszesz rosję. Ukraina pod butem rosyjskim, tak to jest zagrożenie dla nas, Ukraina dążąca do Europy i zachodnich standardów to jest dla nas szansa i same plusy. Trzeba być krótkowzrocznym by tego nie widzieć.
@Towarzysz_Moskvin każdy ci tam powie ze woli cocacole od gulagu xD skoncz pi⁎⁎⁎⁎lic poznalem w zeszlyn roku 40 osob z wietnamu wszyscy przyjechali do polski szukajac zachodniego poziomu zycia a nie ruskiego miru xD
Jak tak ci sie podoba wizja zycia pod ruskim butem to jedz przeciez nikt cie w Polsce nie trzyma, albo lepiej zapytaj dziadka jak to bylo kiedy ubecy napierdalali na ulicy
@dzangyl nie bardzo rozumiem to sformułowanie:
| Ukraina dążąca do Europy i zachodnich standardów to jest dla nas szansa i same plusy.
to jest dla nas większe zagrożenie niż rosja już teraz ich gospodarka może nas zniszczyć, przejścia graniczne praktycznie zablokowane tirami i ich produktami, oni od nas nic nie potrzebują poza dostępem do rynków unijnych a sami są ogromnym zagrożeniem, mają dobre ziemie olbrzymią przestrzeń i zasoby mineralne dlatego to tak ważny kraj z geopolitycznego punktu widzenia, dlatego tak bardzo usa chce ten region kontrolować, ich możliwości produkcyjne to dla nas zagrożenie firmy z unii już się tam przeniosły bo tam nie obowiązują żadne unijne przepisy, mogą produkować tanin kosztem i nas zalewać swoją produkcją.
wytłumacz dokładnie ten zwrot dla nas co to w ogóle oznacza?
|" to jest dla nas szansa i same plusy"
@bimberman to co opisałeś to nie jest prawda, ale skoro w to wierzysz to żyj w swojej bańce. Tak samo jak żyjesz w bańce tego że USA atakowało wszystkich na świecie przez ostatnie dekady, a drugie imperium które wówczas istniało czyli sowieci to nikogo nie atakowali i nie toczyli żadnych wojen, a jeśli już to oni się tylko bronili xD
@Sweet_acc_pr0sa
każdy ci tam powie ze woli cocacole od gulagu xD skoncz pi⁎⁎⁎⁎lic poznalem w zeszlyn roku 40 osob z wietnamu wszyscy przyjechali do polski szukajac zachodniego poziomu zycia a nie ruskiego miru xD
A wiedzę o poglądach politycznych Polaków zapewne opierasz na wynikach wyborczych wśród polonii z Jackowa
@kkEE ten region będzie służył jako pralnia pieniędzy dla usa i globalistów, możesz wszystkim przypomnieć jak pięknie usa zajęło się Afganistanem i w jakim pięknym stylu się wycofali po tylu latach? Jakiś geniusz gdzieś tu wcześniej napisał że woli aby kraj był kontrolowany przez usa, hmm daje do myślenia, zdestabilizowali kolejny region i nagle wrócili ci z którymi walczyli, jak oni się zwali talibowie ?
@bimberman i co to ma udowadniać poza tym, że ta interwencja zakończyła się fiaskiem bo sami Afgańczycy nie byli w stanie albo nie chcieli zmian jakie proponowało im USA? Jeśli ten region to Ukraina, to ona przecież była pralnią pieniędzy i siedliskiem przestępczości zorganizowanej dla rosjan, którzy chcą by nadal nią była. Nie przeszkadza ci to? Może pomówmy o faktach a nie o twoich spekulacjach? Chyba ze jesteś wyrocznią i już wszystko wiesz?
No wiadomo, że dołączanie do struktur zachodnich to nie jest walka z korupcją, z przestępczością zorganizowaną, wręcz przeciwnie, wraz z integracją z Europą to narasta. Widać to we wszystkich krajach byłego bloku wschodniego które stały się częścią UE i NATO xD
@kkEE pamiętam jak wspaniałe kraje z europy pomagały mordować niewinnych ludzi w Iraku (no bo irak został uznany za agresora a usa jest w nato więc durnie z europy poleciały mordować pasterzy kóz) te papiery pakty itp to mydlenie oczu lemingom
tu jest artykuł na temat rzekomych zamachowców z czasów WTC 9/11
https://en.wikipedia.org/wiki/Hijackers_in_the_September_11_attacks
https://www.dailystar.co.uk/news/world-news/who-were-911-hijackers-19-20016297
nikt nie pochodził z iraku ale irak został zaatakowany
@bimberman Towarzyszu, różnica między napaścią USA a napaścią Rosji:
Ukraina wyrwała się ze strefy wpływów, ale w żaden sposob zbrojnie i z perspektywy bezpieczeństwa wewnętrznego nie zagrażała Rosji.
Ostatnie wojny USA:
-- Irak to lokalny Sebiks, który napadł Kuwejt w latach 90, zagrażał sąsiadom (którzy wzięli udział w koalicji) a dekadę później zebrał wpierdol od konkretnej ekipy (gdzie USA dominowali, ale nie stanowili całości). No i ONZ, łącznie z Kremlem, popierał lub był neutralny w tej hucpie.
-- Afganistan zebrał wpierdol, bo chronili terrorystów, którzy odstrzelili USA ładnych kilka tysięcy obywateli.
No i jednak patrząc z perspektywy człowieka cywilizowanego, to Hamburgery nie strzelają do jeńców, nie gwałcą masowo kobiet i nie porywają dzieci. Drobiazgi, których może taki Ty nie dostrzegać. Ofiary jednak doceniają zasady prowadzenia wojen.
@twisterro sam jesteś hucpa i nie wybielaj bandytów
https://en.wikipedia.org/wiki/Mahmudiyah_rape_and_killings
słyszałeś o tym miejscu? poszukaj w necie co tam robili
https://en.wikipedia.org/wiki/Guantanamo_Bay_detention_camp
|"Ukraina wyrwała się ze strefy wpływów" tak oczywiście sama to zrobiła bez niczyjej pomocy
https://www.youtube.com/watch?v=U2fYcHLouXY&themeRefre
dokument na temat zbrodni wojennych
https://consumersforpeace.org/pdf/war_crimes_iraq_101006.pdf
tacy szlachetni ludzie wymordują wszystkich w poszukiwaniu wyimaginowanych terrorystów
https://www.aljazeera.com/opinions/2022/3/25/lets-remember-madeleine-albright-as-who-she-really-was
@bimberman problem etniczny to sobie Federacja Rosyjska wymyśliła jako casus beli, podczas gdy np. sam Putin jeszcze w roku 2008 powiedział wyraźnie "Nie ma dyskusji co do przynależności Krymu, tam nie ma żadnego problemu etnicznego" - link: https://www.rferl.org/a/putin-crimea-ukraine/26942862.html i dalej: "Rosja uznaja granice Ukrainy i nie ma co do tego dyskusji".
Tak, sugeruję że Ruscy weszli tam już dawno tj. w 2014 roku - pierwsza z brzegu historia zbrodniarza wojennego Igora Girkina we wschodniej Ukrainie, jego oddziału i jemu podobnych.
@Tawantinsuyu możliwe, taka sama metodyka jak usa, oni nie przejmują się żadnymi granicami robią co chcę gdzie chcą jak chcą kiedy chcą, wystarczy nazwać kogoś terrorystami i wtedy już musisz się bronić mimo że są tysiące kilometrów dalej i musisz tam płynąć lotniskowcem prawda?
jeszcze wytłumacz to z linku który wrzuciłeś kim byli ci uzbrojenie separatyści ? ilu ich było ktoś ich krzywdził na tej ukrainie ? może jednak musieli się bronić ??
| "and its support of armed separatists in eastern Ukraine."
@Sweet_acc_pr0sa hej chciałeś mi odpisać "durniu" ok nie gniewam się problem z tym że ruskie są za bidne aby gdziekolwiek zakładać bazy i nie mają takich zapędów imperialistycznych jak usa, jeszcze tylko napisz kto rozwalił nord stream 2 bo ruscy sporo zainwestowali aby dostarczać tani gaz niemcom komu się to nie podobało ?
@bimberman
geniuszu lepiej napisz ile wojen rozpętało usa i z jakiego powodu
czym się różni ten ruski mir od new world order który ogłosił stary bush
już dawno przejrzałem narrację zachodnią
Jeżeli ty nie piszesz tego z farmy trolli z siewieropizdziecka to współczuje twojej rodzinie konieczności przebywania z tobą xD
@Gamtaro2 hej potrzebuje współczucia moja rodzina cierpiała przez banderowców a babcia cudem przeżyła masakrę, mam swoje zdanie i nie łykam waszej narracji to ukraina jest dla nas zagrożeniem, mieszkałem w strefie nadgranicznej przez ponad 20 lat ci ludzie nas nienawidzą jak psów więc rozumiesz, że wasz kretynizm do mnie nie dociera i nie gimnastykuj się ze swoimi lewackimi argumentami i nie pisz więcej idiotyzmów jak nie masz nic mądrego do przekazania
@bimberman no kto ich krzywdził tych separatystów, to może ty właśnie napisz? Kto ich tam krzywdził że wiosną 2014 roku atakowali budynki władz regionalnych, szturmowali siedzibyu SBU w Charkowie, Odessie czy Doniecku? Że atakowali ludzi na wschodzie, w tym dziennikarzy niemówiących po rosyjsku. Ktoś tam do nich strzełał wcześniej czy co?
@bimberman jak to nie mamy dostępu do broni? wojsko polskie podpisało rekordowe kontrakty na dostawy nowoczesnego uzbrojenia z Korei i USA. jednocześnie wysyłamy niezbędny ukrainie sprzęt do utrzymania rosjan daleko od polski gdzies za dnieprem a dzięki temu pieczemy banderowcow i ruskich na jednym rożnie xD
chyba powinieneś sie cieszyć ze na mielone idzie ivan ukr a nie ja czy Ty.
@dzangyl płacą od ilości znaków? Bo rozpisałeś się ale dużo propagandy bez konkretnych argumentów.
„nikt nie chce i nawet nie ma zamiaru ich atakować? Dozbrajanie Ukrainy zagrażało rosji? ''
Owszem groziło, o tym właśnie pisałem. Krym jako autonomia mimo ze w granicach ukrainy był zamieszkany i zarządzany przez rosjan. O ile stratę ukrainy jako takiej ruscy jakoś przyjęli tak wiadomym było ze krymu nie oddadzą. Dozbrajanie ukrainy tylko konflikt rozpaliło
@Orbita500
W obliczu rozpadu ZSRR Rosjanie zaczęli zgłaszać postulaty powrotu do Rosji. Autonomia była ceną, jaką rząd ukraiński zgodził się zapłacić za pozostanie Krymu w składzie państwa ukraińskiego i w 1991 r. zamieszkująca półwysep większość rosyjska uzyskała od komunistycznych władz zgodę na utworzenie Krymskiej ASRR, obejmującej obszar obwodu krymskiego, z wyjątkiem miasta Sewastopola, które pozostało bezpośrednio w granicach Ukrainy. Po rozpadzie ZSRR, 5 maja 1992 Rosjanie zamieszkujący półwysep proklamowali powstanie Republiki Krymu.
Ostatecznie osiągnięto kompromis – Krym zrezygnował z niepodległości, a władze niepodległej Ukrainy zgodziły się na status republiki autonomicznej. Sewastopol, niegdyś stanowiący część obwodu krymskiego został dodatkowym miastem wydzielonym jako siedziba rosyjskiej Floty Czarnomorskiej.
Źródło: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Autonomiczna_Republika_Krymu
@bimberman Tak, siłowa zmiana reżimu xD Otóż, ruski mongole, w 2013 r. Ukraińcy mieli dość rządów skorumpowanego agenta rosji Janukowycza. Wyszli na ulice w pokojowych demonstracjach. Janukowycz zaczął strzelać do Ukraińców. Mediacja państw UE uratowała mu d⁎⁎ę i pozwalała dokończyć urząd, ale Janukowycz uciekł z Kijowa, faktycznie rezygnując z prezydentury.
I wtedy ruski podnaród na czele ze swoim botoksowym fuhrerem zaczął pieprzyć o faszyzmie, zaatakował Krym, a za pomocą swoich agentów i wojsk popieranych przez największą biedę umysłową na wschodzie Ukrainy zaczął buntować Donbas. Ukraina zaczęła zwalczać rebelię. I tyle. Gdyby u nas jakiś Rękas czy inna k⁎⁎wa ogłosili za ruskie pieniądze Chełmską czy Podlaską Republikę Ludową wojsko polskie powinno też rozpędzić tę hołotę na cztery wiatry.
@az5tcxo4-niekibicujepilkarzom widzę, że bardzo się jakoś denerwujesz, strzelaninę zorganizowała viktoria nulland
już to raz wklejałem https://www.youtube.com/watch?v=U2fYcHLouXY dziś, pomarańczowa rewolucja to dzieło usa , ruscy nie są świeci a usa nie są lepsi jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest zniszczenie się jednych i drugich, od ukrainy nigdy nie dostaliśmy nic dobrego pamiętam tylko smutne wydarzenia ale śmiało może jestem za stary podaj jakieś info jak bardzo nas ukraincy kochają może sprzed 2022 ?
no i to zdjęcie może jeden i drugi to marionetka ?


@bimberman Dostęp jest tylko usankcjonowany, kapitan państwo uważa, że obywatele mino pełnoletności są niepewni mentalnie i gotowi nawzajem się pozabijać za byle co. I w sumie czemu tu się dziwić jak lwia część narodu daje się robić w bambuko jak dzieci równo co cztery lata. Temat rzeka. Podstawowy problem wg. mnie to brak właściwej edukacji /ekonomia, wos, żywienie, praca w grupie/.
@maciej-2 w jaki sposób mam dać kontrargument na taki bełkot w którym w żaden sposób nie odniosłeś się do tego co napisałem poza tym że nazwałeś to: "płacą od ilości znaków? Bo rozpisałeś się ale dużo propagandy bez konkretnych argumentów."
Ty chcesz żebym ci poważnie odpowiadał na takie coś? Och***łeś? Przecież widać że trolujesz, więc sprowadzam rozmowę do twojego poziomu, może na nim uda się z tobą porozumieć
@bimberman Towarzyszu!!! a twierdzisz że ten wasz ruski ku⁎⁎⁎⁎ołek ktoś zaatakował???
moze to dziwne ale my tutaj mamy internet i wiemy ktora arnia do ktorego kraju wkroczyla i to juz w 2014roku wiec czochraj wory pajacu, kto sieje wiatr te zbiera burze, póki się Wam nie zaczeły śnić wojny ojczyźniane odzyskiwaliście nawet szacunek na świecie, trzeba było iść ścieżką pokoju zostalibyście potęgą, a tak ujj wam w d⁎⁎e i krzyżyk na drogę.
Słyszałem że wasza propaganda już trąbi że niby my Polacy chcemy kawalek "rosyjskiego tortu" ale wiesz co? my tu mamy XXI wiek, mamy swoje problemy, kredyty, a już napewno nikt nie chciał by przyłączenia nawet cm kwadratowego tego waszego gównem plynacego miru z banda alkusow i patoli, po co Nam to...
@mariosky hej mistrzu już się pogubiłem nie wiem po której stronie jesteś co to jest rosyjski tort ?
"my tutaj mamy internet i wiemy ktora arnia do ktorego kraju wkroczyla i to juz w 2014roku" ok więc coś już wiemy o wkroczeniu jakiejś armii dziwne ja o tym nic nie słyszałem, podaj jakieś linki o jakiej armii mówisz ? poczekaj jesteś z ukrainy ? z jakiej miejscowości ? bo słyszy się różne rzeczy poopowiadaj trochę
@bimberman nie potwierdzam. Zauważam jedynie że w demokracji jakość zarządu jest wprost proporcjonalna do jakości wyborców. To nie spisek tylko głupcy, może sprytni ale bez wizji, wiedzy i etosu.
Dostęp w formie jaką opisujesz już w sumie jest. Wystarczy zapisać się do klubu, przejść testy, dostać opinię dzielnicowego i zdać egzamin. Nie jest to czarna magia i jak się postarać to procedura zajmuje niecały rok. Problem polega na tym że jeśli wjedzie okupant to wystarczy że ściągnie rejestr i będzie miał wszystkich posiadaczy jak na dłoni. Co ciekawe taki sam babol zafundował Piłsudski przed II WŚ i Niemcy spokojnie odłowili i rozbroili 90% posiadaczy broni - potencjalnych „oporników”.
@devmanu "rozbroili 90% posiadaczy broni - potencjalnych „oporników”." hej tacy ludzie i tak by tej broni nie użyli a geniusz Pilsudski chciał dla ludzi dobrze, jak ktoś ma duszę niewolnika to mu wszystko jedno i tak by się nie bronili ale te 10% to wystarczająca liczba ponadprzeciętnych jeszcze te fikołki że zapisujesz się do klubu strzeleckiego wszystko aby utrudnić
Zaloguj się aby komentować