Orlen wiedział, że Lotos wart jest więcej. Znamy kluczowe dokumenty doradców

Orlen wiedział, że Lotos wart jest więcej. Znamy kluczowe dokumenty doradców

Businessinsider
Koncern kierowany przez Daniela Obajtka dysponował wycenami, w których wartość sprzedawanych aktywów Lotosu oszacowano na ponad 8 mld zł – wynika z ustaleń Business Insider Polska. Dokumenty, do których dotarliśmy, pokazują, że doradcy Orlenu wyliczyli, że ta część biznesu gdańskiej spółki, która musi zmienić właściciela, aby mogło dojść do fuzji, jest warta od 6,6 mld zł do nawet 9,9 mld zł. Ostatecznie inwestorzy z Arabii Saudyjskiej, Węgier i Polski zapłacili w sumie ok. 5 mld zł.
#orlen #lotos #gospodarka #paliwa #wiadomoscipolska #obajtek

Komentarze (15)

D21h4d

O chlebie i wodzie to za mało dla takiego .... Sie człowiek dokłada co chwilę z tych podatków dla dobra Państwa a takie coś oddaje za bezcen innym. Niech tym Bodnar się zajmie, może uda się unieważnić tą umowę jeszcze. A co zrobią z Danielem Arabi to już gówno mnie obchodzi.

Mor

Widocznie promocja akurat była.

Banan11

@Mor a mogli zrobić jak na black friday - podnieść ceny o 300%, obniżyć o 150% i wyjść na plusie

konto_na_wykop_pl

Zdrajcy narodu. Kiedyś takich wieszano albo rozstrzeliwano. Teraz pewnie przeniosą go do innej spółki.

Rafau

@LordWader no nie pierdziel nawet że to łykasz xD

Wrrr

Ciekawe czy sprzedaż Lotosu MOLowi była krystalicznie czysta, tyle firm paliwowych w Europie i akurat do Orbanowskiego MOLa to trafiło.

Wrrr

@LordWader z tego co szukałem, lotos miał 412 stacji. O ile kojarzę mol przejął wszystkie lotosy. Sam przyznasz, że 412 >> 79. Więc my trochę weszliśmy na tamte rynki w zamian za to, że mol wszedł tu na pełnej kurwie

panbomboni

@Wrrr część Lotosów przejął Orlen

Wrrr

@panbomboni znalazłem, że Orlen przejął 100 stacji lotosu wobec ponad 400 przejętych przez mol. Nie podejmuje się oceny całości transakcji, odnoszę się do tego jak ta transakcja przekłada się na zmianę ekspozycji naszej na inne rynki i wegrow na nasz. To myślę jest jednoznaczne.

Wrrr

A co napisali w Onecie? Nie czytałem, ale może poratuj linkiem bo widzę, że chętnie jakimiś zarzucasz. To na jakie rynki wszedł Orlen i w jakiej ilości stacji już napisałem i jak ma się do tego ile stacji w Polsce zyskał mol, który wcześniej był tu nieobecny.

Wrrr

@LordWader Jeszcze cytat z neta:


"


Ranking największych sieci stacji paliw w Polsce na koniec listopada 2023


Sprawdzamy ile jest teraz stacji benzynowych w naszym kraju

Orlen zarządzał największą w Polsce siecią 1 918 stacji paliw na koniec listopada 2023 r. (+1 w porównaniu do danych na koniec października); na drugim miejscu uplasował się koncern bp z 573 stacjami (+2 m/m), a na trzecim – MOL z 482 stacjami (-5 m/m

"


Czyli jednym ruchem mol z nieobecności ląduje na trzecim miejscu jeśli chodzi o liczbę stacji. Dla mnie to wejście na pełnej kurwie

100mph

Saudyjczycy otworzyli promocje w aplikacji Orlen i dzieki temu zaplacili 50% ceny.

Zaloguj się aby komentować