No i fajnie
#polityka #czujedobrzeczlowiek
3833e3c9-0a9e-46ec-bf18-94729827477e
Alky

Jaki rząd, takie pachołki ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

maximilianan

@Alky ale jeszcze nie ma rządu, a pachołki już stoją ( ͡° ͜ʖ ͡°)

TrocheToBezSensu

Mała różnica w podejściu do problemów osób niepełnosprawnych , ale cieszy.

be3387e8-824b-412e-a4ff-6a5594d124d8
AdelbertVonBimberstein

@emerald_city Małe rzeczy, krok po kroku. Niby nic, a jednak jako zwrot: od my Pany- wsiamagnateria do Wy- suweren.

Widać, że tu się casus cinquecento po prostu nie mógłby zdarzyć - a ci troll propagandzista symetrysta będzie gdybać obrzydliwie ("a gdyby jednak ci byli tacy sami albo chociaż podobnie źli jak PiS?").

Po drugie, jako ojca dziecka z autyzmem, dziecka z aspergerem i dziecka z ADHD (ccccccombo breaker) cieszy mnie odgórne znoszenie barier i troska o tych, którzy mają potrzeby inne niż ogół.

RogerThat

@AdelbertVonBimberstein masz trzy czy jedno dziecko?

piksel169

@AdelbertVonBimberstein Jak coś, asperger i autyzm to jedno, ale rozumiem skrót myślowy Pozdrowienia od AuDHD!

Uwe_

@AdelbertVonBimberstein

6b138527-11af-45a6-8a71-4803f1f0af0b
Frog

@piksel169 ja mam klasyczną autystyczną córkę: echolalia, zaburzenia sensoryczne, sawantyzm, brak empatii , schematyzm. A teraz mam wrażenie, że wszystko, co jest nieneurotypowe to sru autyzm i git, zaszufladkowane i z bani.

piksel169

@Frog Nie tyle "sru autyzm", ile spektrum autyzmu, co oznacza, że ludzie w nim mają przeróżne cechy, od takich mówisz, aż poprzez zupełnie inne. To wszystko przez to, że nie da się określić jednoznacznych cech definiujących autyzm. Sam nie mam żadnych powyższych cech, a jednak do tego spektrum należę. Dopiero to wszystko odkrywamy, dopiero pokolenia dalej, być może za pomocą AI i sprawdzenie struktury mózgu, będą w stanie określać to dokładnie.


Przekazuję moc zdrowia Tobie i Twojej córce

Frog

@piksel169 zespól Aspergera swoja drogą okropna nazwa. Asperger wysyłał do gazu swoich podopiecznych.

dlolb

To jeszcze tylko w całej Polsce tak poprosimy i będzie dobrze

GazelkaFarelka

@dlolb W poprzednich wyborach samorządowych głosowałam po raz pierwszy w życiu z przekonaniem na konkretnego kandydata. Facet jest dziś burmistrzem i m.in. siedzi na lokalnych grupach na FB i odpowiada na wszelkie narzekania czy propozycje (nawet typu "to i to jest w gestii tej a tej instytucji, jako gmina zwróciliśmy się do nich z pytaniem"). Zupełnie inny styl rządzenia, gdzie widać, że władza prowadzi konstruktywny dialog z ludźmi. Teraz, co mnie cieszy, takie oznaki jak ten głupi chodnik dobrze rokują na przyszłość. Może i w reszcie kraju będzie lepiej jak politycy zaczną rozumieć, czym jest władza w społeczeństwie demokratycznym.

matips

@dlolb W sensie plastikowe pachołki? Czy ty z fanów słupkozy?

dlolb

Ja z fanów cywilizacji. Skoro policja ma parkowanie w dupie, SM nie działa, a kierowcy są większości patusami to słupki to jak narazie jedyne rozwiązaniw, żeby dało się chodzić.

matips

@dlolb A, to ja jestem za tym by dawać mandaty za złe parkowanie. Te słupki szpecą okolicę i również utrudniają korzystanie z chodnika. Np. na zdjęciu które mamy z sejmu chodnik ma 1,5m szerokości. Wg. przepisów nie wolno by tam zaparkować gdyż pozostanie mniej niż 1,5m chodnika. Jednak wg. fanów słupków można zwęzić ten chodnik do 1m (słupki montuje się zwykle 0,5m od krawędzi) bo wystarczy im ten 1 pozostały metr.

staryhaliny

Dziś pachołki, jutro barierki ;))

Zaloguj się aby komentować