Kolorystyka Hejto, bardzo przypomina mi forum na którym spędziłem czas młodzieńczy ...


Kiedy komentarze na onecie szukały dna, kiedy jeszcze wszyscy mieliśmy konto na fotka.pl odnalazłem swoje miejsce w internecie - forum polishboard - peb.pl; Tak samo jak dzisiaj na hejto prowadziłem tam dyskusje polityczne, offtopowe, a czasem pomagałem z problemami IT.


Oczywiście należy tutaj zaznaczyć, że peb.pl było przede wszystkim forum #warez ... Strona która była w TOP 20 najpopularniejszych stron w Polsce.


Jako mod miałem dostęp do statystyk i to że 1/3 internetu to porno to prawa, bo w dziale XXX zwykle siedziało od groma użytkowników, a nie były to łatwe czasy dla downloadu ... Trzeba było ściągać dane w częsciach (jeden part na parę godzin) i uzupełniać kotko-captcha na rapidshare.


Admin był naprawdę imprezowym i ogarniętym gościem, jako modzi mieliśmy parę zlotów, fotki ze zlotów poniżej. Może któryś z Tomków odnajdzie się na zdjęciu


#ankieta #nostalgia #forum #historiapolskiegointernetu #neostrada

fb744b41-9988-4ea6-97af-a7cc008fd18b
c98e09ed-5de8-4113-80cc-57fb34fe34b9
94030cc9-aa18-4542-b3a3-19355c2a036b

Byłeś użytkownikiem peb.pl

383 Głosów

Komentarze (34)

Zupełnie zapomniałem o tym tworze. Nie wiem, jak go sklasyfikować, byli tam ludzie z wybujałym ego, jak na elektrodzie, było też sporo patusiarni, ale i ludzi próbujących wytworzyć ciekawą społeczność. Prekrój społeczeństwa jak na Piotrkowskiej w Łodzi XD

To, co się ściągało, było zupełnie losowe, parę razy się naciąłem.

Z ciekawości zajrzałem i obecnie pod tym adresem wisi komunikat:

e8d27b64-627f-4810-ac82-58ca4face7f8

@bojowonastawionaowca Myślisz o zlocie modów Hejto ? Obawiam się że nie będę zaproszony, co do zlotu modów pEb ... Piękne zasady to były, że Unique płacił za wszystko (dojazd, nocleg, atak ddos na pizzernie - zamówienie 30 pizz każda customizowana)

O, a ja myślałam, że to forum tylko do ściągania filmów i muzyki XD wy tam jeszcze gadaliście i się integrowaliście?

@ismenka Wtedy to takie fora to były dzisiejsze Hejto/mikroblogi/portale społecznościowe (tylko przeważnie mniej toksycznych ludzi).

Nawet na screenia widać, że jest nabite 25k+ postów w dziale offtop czy fun.

@Zuorion toksyczni siedzieli na onecie. Co do komentarzy, to trzeba brac poprawke ze dzisiaj bylo by to z 50k+ bo polowe contentu stanowia posty generowane przez skrypty/ai

@ismenka Zabrzmię, jak stary dziad, ale przed portalami społecznościowymi, to mało było miejsc, żeby sobie tak wejść i z radomami z neta pogadać, stąd miejsca jak warezy przyciągały ludzi. Pytałaś o kolejny odcinek serialu, który miał premierę tej nocy, a ktoś Ci mówił, że go właśnie wrzuca i gadaliście, dla zabicia czasu

@WujekAlien @Zuorion ja też jestem z czasów forów i na niejednych przesiadywałam, ale nigdy na pebie, za to do codziennej integracji marnowałam czas na czaterii i tam poznałam wspaniałych ludzi, z którymi kontakt mam do dziś

@Fulleks ło panie! Na jednym z subfor się kiedyś zgadaliśmy i zrobiliśmy pewien projekt, ciągnął się całkiem nieźle do 2019, potem się ekipa wyłamała. W tamtym roku go zabiłem całkiem.

@Fulleks zaznaczyłem że download, bo jednak to było 99/100 moich wejść tam, ale pamiętam że sporadycznie udzielałem się w jakichś wątkach. Był tam ruch i konstruktywne tematy, bo czasem szukając rozwiązania jakiegoś problemu peb/pebx wyskakiwał gdzieś pod elektrodą i szło się czegoś dowiedzieć. Fora były super.

PEB, Dark-warez czy UFS, to były czasy.

Ten ostatni to jeszcze z rok temu działał, ale już bez aktywnych skrzynek mailowych, więc mało co się dało ściągnąć.

Udzielałem się kiedyś w dziale z hardware.

Jeszcze z takich wykopalisk to była parowka.pl Tam byłem modem w dziale XXX.

@PanW Sorki za archeologię, wiem, że to przedwieczny post, ale wyszukiwałem właśnie w sieci, co się stało z parówką i z ludźmi stamtąd, i trafiłem na Twój wpis - też byłem tam modem!

Ja muszę ponarzekać, że od strony technicznej, na hejto jest dużo do poprawy. Irytujące jest, że występuje błąd przy cytowaniu (gdzie po edycji nawet cały komentarz może w nim skończyć), czy brak opcji dodania samego linku do obrazka (zamiast ściągnąć na dysk, by wrzucić). Na iOS nie działa systemowe przewijanie na samą górę (po naciśnięciu w górny róg ekranu). Brak jest też jakiegoś feedbacku, dlaczego nasze znalezisko zostało usunięte (np. moje dot. afery hazardowej, gdzie znalezisko było usuwane z wykopu, tutaj jak widać też, tylko po dłuższym czasie, by nikt nie zauważył).

Brakuje też opcji edycji komentarza prosto ze swojego profilu (opcja jest, ale nie działa). Nie da się też zadać jednego znaleziska do wielu społeczności. .

Zaloguj się aby komentować