Cześć Kawożłopy! Wrzucam cosik w temacie grubości ziaren mielenia w zależności od sposobu późniejszego parzenia
#kawa


Cześć Kawożłopy! Wrzucam cosik w temacie grubości ziaren mielenia w zależności od sposobu późniejszego parzenia
#kawa


@Yes_Man mokka na tym obrazku jest w złym miejscu. Uważa się, ze do mokki powinna być raczej średnio zmielona kawa lub grubo.
Najdrobniej zmielona kawa uzywana jest do tureckiego tygielka, ale nie ma go na grafice. W tym wypadku Fine powinno dotyczyć tylko ekspresu cisnieniowego.
Ale kawa jest taka, że warto eksperymentować i nie przywiązywać się za bardzo do schematów.
A tak poza tym to nie expresso tylko espresso XD
Zaloguj się aby komentować