
pomidorowazupa
- 245wpisów
- 2246komentarzy

Zaloguj się aby komentować
Siema, mam opcje rozebrać Kouros'a (flaszka ponoć z 1981 roku w wyśmienitym stanie) - będę musiał jeszcze upewnić się na 100% czy gość mnie nie wali w c⁎⁎ja. Są chętni na mililitry w cenie 17~18pln za ml? Jeśli byście chcieli to mogę ogarnąć fajne flakoniki 30 albo 50ml na takiego samego typu atomizery jak są w artisanach (self crimp - praktycznie na stale).
#perfumy
#rozbiorka
#kouros
Zaloguj się aby komentować
#perfumy
#conaklaciewariacie
Co tam dzisiaj wam umila niezdielne popoludnie?
U mnie Jardinek i dzisiaj wyszlo prawdziwe pizmo razem ze swojego rodzaju zweirzecymi aspektami, jendak prozno tu szukac nieumytej d⁎⁎y czy zaszczanych gaci - jesli mam byc szczery to najlepsza nuta pizma jaka do tej pory poznalem (ale nie znaczy to ze sa to najlepsze pizmowe perfumy

Zaloguj się aby komentować
#perfumy
#rozbiorka
Jardin de Musc - Hunayn
Zapach ten jest w 100% zrobiny z naturalnych skladnikow.
Koncentracja to 50%
55 pln za ml
Juz od jakiegos czasu czailem sie na wlasnie ten zapach i jak tylko nadarzyla sie okazja to powinalem flaszke. Moja to 60 ml (gosc od ktorego kupilem zaplacil ponad 950$) i naklad w tym formacie szybko sie sprzedal (zapewne wiele flaszek nie bylo) i pojawily sie za jakis czas mniejsze 30ml (520$) i tez rozeszly sie w chwile. Skladniki praktycznie wszystkie sa "antyczne" (niektore maja ponad 60 lat) i duza czesc z nich to kolekcja Sultana Qaboosa (swojego czasu chyba najwiekszy fanatyk perfum w calym uniwersum).
Skladniki:
1991 Sultani Deer Musk, 2001 Sultani Mysore Sandal, 1970s Sultan Gardenia, 1970s Sultani Rose Saffron Co-Distillation, Burflower, Kewra (Pandan), Kashmiri Saffron Tincture, 1990 Dutchman's Pipe Cactus, 1960 Rose, Jasmine, Neroli Co-Distillation, 1960 Violet, 1960 Gardenia, Jasmine Basil Co-Distillation, White Kinam, Green Kinam, Yellow Kinam and Wild Kinam Tincture
Tak wiem nuty bardzo enigmatyczne
A oto moje pierwsze wrażenia:
Całe dobrodziejstwo składników uderza w moje nozdrza, a przez pierwsze kilka chwil dosyć wyrażnie wybijają się nuty zielone (nie wiem co dokładnie... może kaktus i bazylia plus coś jeszcze?), co też nie oznacza, że na początku zapach jest zielony. Zielonkawe niuanse szybko znikają na rzecz piżma, które towarzyszy nam do końca podróży. Wraz z piżmem mocnym graczem są wiekowe esencje kwiatowe, które nadają zapachowi "Vintage" sznyt (nie ze względu na samą konstrukcję zapachu, ale ze względu na CZAS, który wywarł swój wpływ na składniki). Samych kwiatów mamy tutaj ponad 70 esencji, które przez kilkadziesiąt lat dojrzewania straciły swoje owocowe niuanse i przekształciły się w słodki i gęsty nektar. Bazą tego zapachu jest oczywiście piżmo+drzewo sandałowe, ale jak chyba w każdym zapachu tej marki mamy też żywice „kinam”. Dla mnie wyczuwalna baza to najwyższej jakości (jaką do tej pory spotkałem) piżmo i drzewo sandałowe (dla mnie top tier) - a sandalowiec nie jest drzewny czy kwasny, a slodziutki i kremowy, razem z puchatym pizmem tworzy wspaniałą mieszanke (wszak nie bez powwodu robi sie maceracje pizma w kremowym sandalowcu Mysure).
Odlewam od 2ml
Do odlania 8ml
dekant +2pln
wysylka inpost minimum 12pln za skrytke mini
Chyba nie mam nic wiecej do dodania, jesli sa jakies pytania to chetnie odpowiem

Zaloguj się aby komentować
#perfumy
Powiedzcie mi jak wyglada obsluga celna DHL w przypadku paczek z UK? Jesli wartosc paczki bedzie 20$ to tez bede musial im wysylac te jebane oswiadczenia i zgody?
Dziekuje i pozdrawiam
Zaloguj się aby komentować
3x 3ml dekanciki full bez użycia, bo smyrnalem tylko rureczka o rękę - totalnie nie moja bajka. Do tego gratis dwa sampelki. 99 PLN już z przesyłką
#perfumy

Zaloguj się aby komentować
#perfumy
Odlewa ktoś zoologist moth?
https://www.fragrantica.pl/perfumy/Zoologist-Perfumes/Moth-49270.html
Zaloguj się aby komentować
#perfumy
https://www.hejto.pl/wpis/perfumy-siema-sa-chetni-na-rozbiorke-wyczekiwanych-od-wielu-lat-zapachow-sultana
Niestety rozbiorka sie nie odbedzie, a przynajmniej nie w najblizszym czasie. Paczka najpierw tulala sie w te i z powrotem po Szwecji i to samo teraz sie dzialo w Danii, a po tygodniu okazalo sie ze paczka znikla xD PS jesli bedziecie zamawiac cos ze Szwecji to nigdy nie wybierajcie PostNord. Z tego co mozna wyczytac w sieci to jest to calkowicie normalne w przypadku tego kuriera.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#perfumy
#conaklaciewariacie
#sotd
No to co tam dzisiaj było, jest i będzie?
U mnie z ranca wleciał Diaghilev, a teraz siedzę sobie w oparach Femme. Powiem wam że dawno Femme na mnie tak dobrze nie zagrało. Pierwsze co to przywodzi na myśl Mitsouko otwarciem (zapewne przyprawy i brzoskwinia), dalej to w sumie też wibrujące przyprawy na owocowej zupie, trudno cokolwiek wyłuskać - wspaniale siedzi w cieplejsze dni, bo w te chłodniejsze jakoś tak ciotkowato pachniało

Zaloguj się aby komentować
Kto bedzie dzisiaj polowac na klasyczny secik ALD?
#perfumy

Zaloguj się aby komentować
#perfumy
https://www.hejto.pl/wpis/perfumy-siema-sa-chetni-na-rozbiorke-wyczekiwanych-od-wielu-lat-zapachow-sultana
(Nie chce mi sie pisac do wszyzstkich z osobna) Paczka bedzie w przyszlym tygodniu i postaram sie rozlac i powysylac w ten sam dzien. Pozdrawiam
Zaloguj się aby komentować
#perfumy
Siema, są chętni na rozbiorke wyczekiwanych od wielu lat zapachów Sultana Pasha'y? Cena to ~28 PLN za ml. Pasha stworzył je na bazie swoich bestselerowych i najlepiej ocenianych attarkow. Nad samymi attarkami pracował latami, a żeby przenieść je do formatu perfum zajęło mu to kolejne lata. Gość nie robi tego dla pieniędzy a dla samospelnienia i sztuki. Znam dwa attarki i bardzo sobie je cenie. Do wyboru mamy chyba cztery zapachy: irysowiec który przez wielu jest uznawany za najlepszego irysa w całej perfumowej grze; Thebes czyli interpretacja mało znanego dzieła Guerlain - Djedi (wetyweriowiec który powstał na cześć odkrycia jakiegoś tam grobowca w Egipcie a przynajmniej tak mi się wydaje

@fryco @Przem86 @mattis @batman_forever_young @Lodnip @lynx_ @Ukradkiem @Mbs001 @pedro_migo @radjal Zamawiam Joyeux, Thebes i Quintessentially Amber. Irisoir na chwile obecna odpuszczam, ale nie wykluczone ze w przyszlosci go rozbierzemy:D Minimum powiedzmy ze od 2ml bede odlewac, jesli ktos chce ktoregos wiecej to dajcie znac najlepiej pod tym komentarzem
Zaloguj się aby komentować
Witam szanowne grono
Jako ze zainteresowanie marka HAO czyli Hind Al Oud nie maleje i dalej nawet najstarsi wyjadacze lubuja sie w wielu owej marki zapachach to chcialem zaproponowac rozbiorke Oud Abu Sultan (wyzsza polka HAO albo nawet najwyzsza). Zapach kiedys wyjatkowo mi sie spodobal ale przez jego dostepnoscia (araczej brak) i wysoka cene odpuscilem sobie. Teraz jednak jest okazja (dzieki @Colacola
#perfumy
#rozbiorka

Zaloguj się aby komentować
Otwieram #stragan
Pokażcie co tam macie Plany
Ja mogę od siebie zaoferować trzy skromne flakoniki. Moje ulubione jogi szukają nowego domu.
Tawaaf ~9/15ml - 380 PLN - mój ulubiony z tych trzech
Alif ~11/15ml - 300 PLN
Javab e Shikwa ~11/15ml - 350 PLN - niech nikogo nie zwiedzie ilość róż w składzie, to jest zapach oudowy (1,5g było w każdym 15ml flakoniku, co jest ogromną ilością) wyjątkowo dobra jakość oudu, zero stodoły czy fermentowanych nut, "pure oudyness" - flakonik przyszedł pęknięty, ale nic mu nie jest
#perfumy


1. Athena - Midas (~Au Coeur du Desert) 5,20/ml
2. Athena - Abha (~Roja Oman) - 3,80/ml
3.
4. Bvlgari - Aqva Divina - 2,80/ml
5. Guerlain - Musc Noble – 3/ml
6. Guerlain - Encens Mythique - 3,3/ml
7. J.Del Pozo - Gold Cedar Nights – 2,20/ml
8. Jazeel - The Palace – 8/ml
9. Jazeel - Heyam – 5,40/ml
10. Le Couvent - Kythnos – 2,30/ml
11. Nilafar du Nil – Trajan 3,80/ml
12. Orlov - Golden Prince – 5,20/ml
13. Orlov - Star of the Season - 3,70/ml
14. Rosendo Mateu - Incense Wood - 4,50/ml
15. Rosendo Mateu no.3 - 3,50/ml
16. Rosendo Mateu no.5 - 4,50/ml
17. Rosendo Mateu no.7 – 3,80/ml
18. Salvador Dali - Pour Homme – 1,50/ml
19. Taif al Emarat - T07 – 6/ml
20 Tauer - Lonestar Memories – 10/ml
21. Tauer - Orange Star - 9,50/ml (propozycja rozbiórki, kupię po uzbieraniu chętnych na 20ml)
22. Xerjoff - Ivory Route – 11/ml
23. Yas - Laitek Mai - 4,80/ml
24. Yas - Musk Yas - 5,80/ml
25. Yas - Taj - 4,80/ml
26. Dunhill - Egyptian Smoke - 2,4/ml
Zaloguj się aby komentować
Do zgarnięcia dekanaty nówki sztuki:
Roja Fetish 10ml - 290 PLN
Roja Diaghilev 10ml - 250 PLN
Puredistance M 10ml - 300 PLN
#perfumy
Zaloguj się aby komentować
Odlewanko!
Ostatnie rozlewanie odbyło się w preorderze i nawet nie było posta (Paradise Soil), więc teraz niech trafi do szerszej publiczności. Do zaoferowania mam dwie najlepsze rojki i jeden z najbardziej pożądanych zapachów Areej Le Dore.
Roja Fetish 29pln/ml do odlania max 30ml
Roja Diaghilev 25pln/ml do odlania max 20ml
Areej Le Dore Walimach II 36pln/ml do odlania max 20ml
#perfumy

Zaloguj się aby komentować
Siemano, dawno nie było rozbiórek z mojej strony, więc pora coś rozebrać żebym nie zapomniał jak to się robi. Na tapet wlatuje najpiękniejsza kompozycja od znanego i uwielbianego w naszym gronie Bortnikoff'a, czyli Oud Monarch (premierowe wydanie). W ostatnim roku było kilka rozbiórek tego zapachy i rozchodził się jak świeże bułeczki - nie dziwię się bo jest przecudowny. Już wspominałem całkiem niedawno że testując zapach z ostatnich wypustowy nie byłem jakoś bardzo przekonany - podobał mi się, czułem ogromny potencjał ale na flache się nie mogłem zdecydować. Jednak nie mogłem oprzeć się myśli że w pierwszym wydaniu ten zapach na 100% będzie taki jak powinien być, taki jak sobie wyobrażałem. Nadążyła się okazja i wleciał drewniany korek, jak tylko zrobiłem niucha to od razu wiedziałem że to jest to - wystarczyło powąchać korek, nie musiałem nawet go zakładać. Pierwsze co się rzuca w nozdrza to narkotyczny aromat magnoli. Mój nos dosłownie dostał orgazmu po rozpyleniu pierwszego psikus: gęsty aromat przecudowne go kwiatu magnoli w pełni rozkwitu, do tego delikatna róża gdzieś tam w tle, po dosłownie chwili i też na dosłownie momencik szarpie po nosie dymny akordzik oudu i boberka, by za moment kakaowiec zdominował kompozycje. Po tym misternym otwarciu ponownie do głosu dochodzi bukiet agzotycznych kwiatów, w którym prym wiedzie cudowna magnolia. Zapach jest jedwabiście, aksamitnie, etc gładki. Baza jest nieziemsko sensualna, trudno mi powiedzieć za sprawą jakich składników ale to jest coś pięknego - zapewne dużą rolę gra tu kakao i Oud razem z minimalnym wręcz na granicy percepcji castoreum. Głównie ze względu na magnolie przywodzi mi na myśl jeden z moich zapachów wszechczasów, czyli Walimach który tka samo jest przeładowany egzotycznymi kwiatami w tym magnolią. Jeżeli ktoś nie zna, chce uzupełnić zapas odlewek a może poznać różnice pierwszego wydania względem obecnych( których swoją drogą nie lubię bo jak dla mnie tam jest zdecydowanie za mało tej pięknej magnoli) to cena za mililitr wynosi 24pln. Od ilu odlewamy? No powiedzmy że 3ml ale jeśli będzie wielu chętnych na np tylko testy porównawcze to mogę odlać od 2ml. Choć nie będę ukrywać że najchętniej zrobię odlewki po 5 i 10ml żeby mieć jak najmniej paczek do wysyłki
#perfumy

Zaloguj się aby komentować
#conaklaciewariacie ? U mnie nowy nabytek. Zastanawiam się czy robić rozbiórkę
#perfumy

@pomidorowazupa dziś pierwszy global z niedawno upolowanej flaszki Agar Aura Kelantan - otwarcie bardzo charakterystyczne dla marki pikantne i trochę suche, przyprawowo-drzewne z zielonymi akordami, które zawsze kojarzy się z dżunglą, jednak nie jest to kolejny wtórny zapach, bo sprawnie pojawia się słodka, korzenna nuta cynamonu oraz miód, które genialnie łagodzą kompozycje i czynią ją nietypową, a to jak zostały zmieszane z oudem - majstersztyk - genialny w swojej prostocie. Co więcej z czasem pojawia się jeszcze lekka mentolowa nuta, która wprowadza nieco świeżości.
Zaloguj się aby komentować
Prin Varuek 25/30ml - 600pln
Russian Musk 2 42/48ml - 1700pln
Oudique sample set (malay kora i burma k dokupione oddzielnie) każda fiolka zawiera po 0,3g olejku, więc łącznie jest prawie 4g oudu. W gratisie jedno kadzidełko z ostatnio bardzo popularnego CK . Ogólnie użyłem łącznie mniej niż jedną kropelkę razem wszystkich olejków, czyli ubytek jest prawie żaden. Kupiłem za 250$ a puszczę za 900pln. Polecam każdemu kto chce poznać czyste oudy nowej generacji z praktycznie każdego możliwego regionu. Ciekawe doświadczenie i fajna zabawa szczególnie że nie uświadczymy tutaj obory czy fermentowanych nut, tylko krystalicznie czyste doświadczenie aromatu drzewa agarowego podgrzewanego na bardzo niskiej temperaturze.
#perfumy



Zaloguj się aby komentować