
nieinteresujsie
- 72wpisów
- 179komentarzy

Zaloguj się aby komentować
Po 10 dniach w Szkodrze ruszyłem do stolicy Albanii - Tirany. Chaos panujący na ulicach tego miasta nie był "uroczy" jak w poprzednim miejscu, a przerażający. Wszelkie zasady, rozsądek i instynkt samozachowawczy trzeba tam wyłączyć. Jak się nie wciśniesz to nie pojedziesz. Nigdy wcześniej takiej masakry samochodowo-korkowej nie doświadczyłem.
Na drogach królują Mercedesy. Na początku myślałem, że to jakiś wyznacznik statusu społecznego, trochę jak niegdyś u nas - "masz merca jesteś gość". Ktoś mi wyjaśnił jednak, że chodzi o ich łatwość w utrzymaniu. Starsze modele są po prostu dobrymi autami. Części zamienne są łatwo...
And So I Watch You From Afar - 'Clench Fists, Grit Teeth... Go!' - Live in Exeter
Jakość słaba, ale za to jaka energia.
https://www.youtube.com/watch?v=cLk7WvzmHTw
#muzyka #instrumental #gitara #zrodlomocy
Zaloguj się aby komentować
Do Albanii chciałem przyjechać od dawna. Czytałem, że to taka Chorwacja, tylko jeszcze nie zadeptana przez turystów. Co jakiś czas wpadała mi w ręce informacja o tym kraju i obiecywałem sobie, że w końcu tam pojadę.
Wiedziałem, że drogi mają w kiepskim stanie, na ulicach jest brudno, więc nie nastawiałem się na luksusy.
Pierwszy postój zaplanowałem w okolicach Szkodry (Shkodër), niedaleko granicy z Czarnogórą. Napotkani wcześniej Niemcy wracający z tego miejsca polecili mi kemping Lake Resort. Okazał się to strzał w dziesiątkę - kemping położony nad jeziorem, z dala od drogi, ale jednocześnie w miarę blisko miasta. Kemping wyposażony we...
Między Chorwacją a Albanią jest odcinek Czarnogóry, ok. 100 km. Na początku nie planowałem postoju w Czarnogórze, ale połączenie morza i gór jest tutaj równie niesamowite jak w Chorwacji. Przejazd przez zatokę Kotorską dostarcza niesamowitych wrażeń. Zatokę można przeciąć promem oszczędzając kilkadziesiąt km, ale polecam się przejechać naokoło bo widoki są wspaniałe.
Góra z dojazdem do kempingu w okolicach Budvy była tak stroma, że miejscami wymagała wrzucenia pierwszego biegu. Przy bramie wjazdowej informacja: jeśli wjeżdżasz pojazdem powyżej 6 m zadzwoń do właściciela, bo zjazd grozi przerysowaniem podwozia. Mój kampervan ma 6 m więc...
Polyrhythmics - dwa występy w KEXP. Dobrze się pracuje przy takiej muzyce.
Znacie jakąś muzykę instrumentalną do pracy?
#muzyka #instrumental
Zaloguj się aby komentować
O plażach, zabytkowych miasteczkach, różnych atrakcjach w Chorwacji pewnie słyszeliście, ale o zniszczonym kurorcie otwartym do eksploracji może nie. Kurort został zniszczony i splądrowany podczas wojny w latach 90. i pomijając twórczość graficiarzy, stoi tak do dziś.
Z okolic Dubrownika można dojechać rowerem tylko najlepiej ominąć główną drogę, która jest dość zatłoczona. Przy okazji można podjechać na obserwatorium nad Dubrownikiem, z którego rozpościera się piękna panorama.
Do środka nie zaglądałem bo trochę szkoda mi było bloków w butach rowerowych, ale więcej szczegółów i zdjęć można znaleźć na blogu...
Mutiny on the Bounty - Ice ice iceland
Wolno się rozkręca ale dajcie im szansę
#muzyka #instrumental
Zaloguj się aby komentować
#podroze #kamper #chorwacja #rower #gory
Chorwację przemierzałem wzdłuż wybrzeża, ale nie przepadam za plażingiem i bardziej interesowały mnie góry, pieszo lub rowerem. Znalazłem na mapy.cz kilka miejsc z wytyczonymi szlakami i postanowiłem sprawdzić. Niestety szlaki w większości są słabo oznakowane i zarośnięte. Schronisk górskich nie ma co szukać więc trzeba się zaopatrzyć na całą wędrówkę. Widoki z góry są jednak warte wysiłku i jak ktoś spędza czas tylko na plaży to sporo traci.
Jeśli miałbym polecić jedno miejsce to chyba wybrałbym Omiš - fajne tereny na rower, sporty wodne, skałki, ale również plaża.
Jeśli szukasz dobrego...
Zaloguj się aby komentować
Kamperem do Turcji. Przystanek w Słowenii.
Z PL chciałem wyruszyć w połowie września i pierwszym przystankiem miały być słoweńskie góry. Niestety prognoza pogody przesunęła wyjazd i ostatecznie miałem zatrzymać się tam tylko na jedną noc, odpuszczając góry. Szukając jakichś atrakcji na mapie rzuciła mi się w oko piwna fontanna w miejscowości Žalec, a że jestem miłośnikiem złotego trunku to długo się nie zastanawiałem. Cały region słynie z piwowarstwa, w mieście jest również muzeum piwa.
Przyjechałem 2 października i okazało się, że właśnie tego dnia odbywa się oktoberfest. Normalnie jakby specjalnie dla mnie
Informacje praktyczne:
- winietę na Czechy i Austrię można kupić przez net, trzeba tylko pamiętać żeby austriacką załatwić 18 dni przed wyjazdem (chodzi o prawo zwrotu).
- bankomaty niechętnie chciały wypłacić mi euro (karta wielowalutowa pko), limit 10€ z jakąś prowizją.
- w Słowenii popularne są parkingi dla kamperów z wodą, prądem, zupełnie zautomatyzowane. W wiosce Vrbje jest taki parking, 10€/noc. Jak nie wiesz co zrobić żeby otworzył się szlaban (jak z początku ja) to wystarczy podjechać odpowiednio blisko i się sam otworzy.
#podroze #kamper #slowenia #piwo

Zaloguj się aby komentować
Cześć
Pozdrawiam z Turcji gdzie spędzam zimę w kamperze. Trochę pracy, trochę zwiedzania... Czy są tu vanliferzy?
#podroze #turcja #kamper


@Vipok20 1. kraje - od marca do końca września krążyłem po Polsce, później była Słowenia (kilka dni, pogoda była słaba i od razu pojechałem dalej), Chorwacja (październik), Albania (listopad+tydzień grudnia), Grecja (grudzień), Turcja od stycznia.
Jeśli chodzi o paliwo to byłem zaskoczony że w Albanii było dość drogie (ok. 8-9 zł/L), w Turcji jest dość tanie (22,5 try/L, czyli ok. 5 zł/L).
Zaloguj się aby komentować