Tekst „chodź pod koc, pokażę ci jak moje kości świecą w ciemności” nabiera właśnie nowego, mniej perwersyjnego wrażenia. Niemniej zalecalibyśmy ostrożność w mówieniu o tym dość świeżym graczom. Mogliby nie zrozumieć przekazu i zadzwonić na policję. A tego byśmy nie chcieli! Nikt nie powinien przerywać toczącej się sesji RPG, nawet służby porządkowe! Jeśli jednak trafisz na dołek, weź ze sobą nasze kości. Niech oświetlają Ci drogę w ciemności bezprawia. Wszystkie dobre chłopaki siedzą za niewinność, ale Ty chociaż możesz turlać też w nocy po gaszeniu świateł.
Ahoj! Przedstawiamy Wam nasze świecące w ciemności, o pięknych barwach kości Morska Latarnia! Niech rozproszą mroki nocy i doprowadzą Was do zwycięstwa! Pomyślnych wiatrów, stopy wody pod kilem, połamania rumpla i tym podobnych, ciekawych przygód!
Łapcie wiatr w żagle i zacumujcie w naszym sklepie! ->
Niesamowita wiadomość dla fanów znanego nam wszystkim świata D&D i pierwszy raz od lat jest to coś w 100% w języku polskim! A mianowicie - ruszyła przedsprzedaż na nieoficjalny podręcznik do 5 edycji! Dzięki temu Niezbędnikowi będziecie w stanie stworzyć swoją własną postać na poziomie pierwszym oraz wcielić się w nią podczas rozgrywki. Pomoże on także we wcieleniu się w rolę Mistrza Gry - będziecie mogli stworzyć własną przygodę lub wykorzystać te już opublikowane przez innych twórców, a przede wszystkim poprowadzić sesję dla innych graczy! Wysyłka już w listopadzie, więc możecie zacząć już myśleć nad prezentami świątecznymi i podarować komuś to niezwykłe kompendium!
@aerthevist ahoj, zdaniem autora jest to lepszy efekt, gdyż niektóre tłumaczenia słów na język polski w wykonaniu Rebela są mniej adekwatne, my natomiast przypominamy, iż jest to projekt fanowski, nieoficjalny, a polska edycja niestety umarła
@rgfk.pl za chwilę pojawi się Władca Pierścieni 5e od BMG. Jeśli oni też będą tłumaczyć po swojemu, to już w ogóle zrobi się galimatias - lepiej będzie trzymać się angielskich podów niż męczyć z kilkoma niespójnymi wersjami polskimi.
Jak bawiliście się podczas tegorocznego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi? My będziemy wspominać go zdecydowanie pozytywnie! Dziękujemy za Waszą obecność i do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach!
Jesteś okazem zdrowia, tabletki przeciwbólowe nie są Ci potrzebne, wyrywasz zęby bez znieczulenia, a znajomi dziwią się, ile masz pokładów energii? Jesteś tą osobą, która bez problemu nawleka nitkę na igłę, a ściągi pisze na paznokciach? Mamy coś dla Ciebie! Oto nasze mini kostki, w sam raz dla takiego nadczłowieka, jak Ty! Tylko niech Cię nie skusi oszukiwać, gdy inni nie będą widzieli, jaki wynik wyrzuciłeś na kości!
@artur-2 niestety linki były poprawne, winna jest strona do skracania ich właśnie widzimy, że nie tylko tutaj zostały nagle podmienione, nie wiemy dlaczego
Dawno nas nigdzie nie było, więc pora to nadrobić! Zapraszamy Was na Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi, na którym czeka Was mnóstwo atrakcji, spotkań, konkursów, a także zakupów! Mamy nadzieję, że spotkamy się z Wami przy naszym stoisku nr 243! Rezerwujcie datę 7-8 października i do zobaczenia!
Łupie Cię w krzyżu, czujesz chroniczne zmęczenie, nie masz siły uruchomić ulubionej gry, masz więcej niż 25 lat? Kojarzysz te telefony dla seniorów z wielkimi cyframi? Teraz mamy takie kości! Już nie musisz martwić się o to, że nie widzisz wyniku na k20, my o Ciebie zadbaliśmy! Łap nasze nowe gigantyczne wersje k20 i wpadnij na kolejną sesję w iście wielkim stylu!
Ostatnio napisałem dość obszerny tekst o różnicy pomiędzy korbaczem i kiścieniem i dlaczego kiścień był błędnie nazywany korbaczem, a teraz wrzucam zestaw magicznych kiścieni przygotowanych z myślą o graczach D&D 5e”
Pewien gnomi konstruktor postanowił połączyć morgensztern, kiścień i bicz. W ten sposób powstała broń która miała zaskakiwać nietypowym zasięgiem i służyć do rozbrajania lub przewracania przeciwników. Jednak pojawiło się kilka "ale"... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Stworzenie tego upiornego kiścienia przypisuje się pewnemu osobliwemu gnomiemu nekromancie Kostkowi von Trupce, po prostu chciał zrozumieć motywacje kierujące nieumarłymi i zaprzyjaźnić się z nimi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ten kiścień o bijaku w kształcie czarnej rzepy z zagłębieniami został stworzony przez gnoma czarnoksiężnika zafascynowanego planem żywiołu ognia. Jednak twórca nie przewidział jednej rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jedna z ulubionych broni zakamuflowanych dywersantów wysłanych, aby potajemnie pomieszczać szyki wroga. Niezwykle skuteczny oręż przeciw niezbyt rozgarniętym stworzeniom, które zamiast na walce z przeciwnikiem zaczynają się koncentrować na wyrzynaniu się na wzajem. Dwuręczna wersja tej broni była ulubionym orężem szefa wywiadu Mithrilowej Hali, kapitana Brunona Battleflaila.
Ten mały i poręczny kiścień należał do pewnego niziołka-włamywacza z Amn, który postanowił ułatwić sobie robotę zamawiając nietypową broń, która miała zastąpić jego wysłużone wytrychy. Co mogło pójść nie tak? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Gnom Mosiek palił się do wojaczki i wpadł na pomysł stworzenie magicznego oręża pozwalającego uzyskać mu przewagę na polu bitwy nad większymi od niego przeciwnikami. Zaprojektował kiścień, który umożliwił mu łatwe przewracanie wrogów. Jednak miał on pewien mały mankament ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przedstawiamy Wam nasze nowe zestawy kości z serii Druidów!
Druid Światła - ten zestaw kości promieniuje blaskiem mogącym rozproszyć najmroczniejsze z cieni. Idealny dla tych, którzy kierują się mądrością i optymizmem.
Druid Ziemi - te kości są solidne jak skały i drzemią w nich nieokiełznane siły natury. Wybierz je, jeśli Twój bohater czerpie moc ze wszystkiego, co oferuje mu ziemia.
Druid Wody - zestaw ten o barwie głębin oceanicznych potrafi uspokoić najbardziej wzburzone fale i przywrócić spokój. Wyjątkowe dla tych, którzy lubią odkrywać, co kryje się za horyzontem.
Druid Powietrza - ten zestaw kości jest delikatny jak lekki podmuch i przenikający jak porywisty wicher. Wybierz je, jeśli Twój bohater chce być nieuchwytny i pragnie gnać przez świat bez końca.
Druid Ognia - za kości te mogą chwycić tylko silni, odważni i pełni determinacji gracze, którzy będą w stanie zapanować nad niszczycielską siłą ognia.
Protip - kup wszystkie zestawy, żeby panować nad każdym żywiołem i zyskać przewagę wśród Twoich niczego nieświadomych towarzyszy!
W ciemnym pokoju, oświetlonym jedynie słabym światłem świec, zebrała się grupa przyjaciół. Na starym drewnianym stole ułożyli swoje karty postaci, przygotowali notatki i zakreślili punkty zdrowia oraz umiejętności. Tego wieczoru mieli w planach epicką przygodę w podziemnym grobowcu, starając się zdobyć skarb ukryty w najgłębszych komnatach.
Na stole leżały różnokolorowe kości, wszystkie z magicznego sklepu RGFK, których gracze używali do rozstrzygania losów podczas rozgrywki. Jeden z graczy, Alex, miał złą sławę wśród swoich przyjaciół. Był znany z tego, że potrafił rzucać kośćmi tak, że wynik zawsze był na jego korzyść.
Gdy nadszedł moment, w którym musiał rzucić k20, coś się wydarzyło, coś, przy czym reszta graczy momentalnie się oburzyła. Alex rzucił kością, a ta dosłownie obróciła się raz i zatrzymała na "20"! To był najlepszy możliwy wynik, moment, w którym Alex miał zdobyć krytyczną przewagę nad resztą obecnych przy stole.
Dorian, który prowadził sesję jako mistrz gry, spojrzał na Alexa z niesmakiem. "Przez cały wieczór twoje rzuty były podejrzane, ale teraz to jest jawne oszustwo!" zawołał. Pozostali gracze przyłączyli się do protestu. Atmosfera stawała się coraz bardziej napięta.
Wtedy Amy zaproponowała rozwiązanie. Wyciągnęła drewnianą wieżę w kolorze cedru i gwałtownie postawiła ją na stole. "Rzucaj jeszcze raz! Wieżyczki od RGFK nigdy nie kłamią!" rozkazała.
Wynik był zupełnie inny, Alex ledwie uniknął pułapki i musiał wycofać się, dzięki czemu reszta graczy nie zostawała już tak daleko w tyle. Dorian z zadowoleniem obejrzał cedrową wieżyczkę. "Od teraz będzie ona na każdej mojej sesji, ruszę do RGFK i zaopatrzę się w taką samą!" powiedział. "Choć może wolę heban..." rozmarzył się.
I Ty zakup wieżyczkę, aby żadne oszustwa nigdy nie zepsuły dobrej zabawy!
Próbujesz nam powiedzieć, że NADAL nie masz swojego zestawu kości? Że pięć zestawów to wystarczy? Że dziesięć to już ZA DUŻO? Kogo Ty próbujesz oszukać... Nigdy, ale to NIGDY nie jest za dużo. I tak - potrzebujesz nowego.
Nie słuchamy wymówek, nawet się nie wysilaj, po prostu idź i kup te kości, które kuszą Cię już trzy miesiące, na których widok wzdychasz, gdy przeglądasz naszą stronę, które tak bezkarnie obmacujesz na każdym konwencie, odwiedzając nasze stoisko, a później odkładasz tak bez serca. To nie przystoi. One czekają. Smutne.
I Tyś smutny bez nich.
Wiesz już co robić. Pokaż nam, że pod tą maską obojętności kryje się kochający gracz, który dla swoich kości zrobi wszystko. Nawet aksamitny woreczek kupi, by leżały jak na chmurce, a nie w kurzu pośród Twoich zupełnie niepotrzebnych rzeczy, jakie kupiłeś zamiast nich. Okaż serce, a przekonasz się, że te kości również zrobią wszystko dla Ciebie.
Nie guzdraj się, masz tu link i bądź w końcu szczęśliwy, przecież tego chcesz. -> https://rgfk.pl/
Witacie Awanturnicy! Myśleliście o rozpoczęciu przygody w fantastycznym świecie Dungeons and Dragons, ale gubicie się w natłoku miejsc i historii? Zapraszamy Was do naszej nowej serii na blogu, w której Pan Fantazy przygląda się z uwagą największym miastom Faerûnu! Gwarantujemy, że nigdzie nie dostaniecie tak potężnej dawki wiedzy w pigułce! Na pierwszy ogień - miasto Luskan!
A jeśli po wpisie czujecie głód wiedzy, zapraszamy do naszego sklepu, gdzie znajdziecie podręczniki dla graczy i mistrzów gry ze świata Lochów i Smoków!
HAD OR SUF… lub coś w tym stylu? Nie możesz sobie przypomnieć od kiedy obudziłeś się w tej taksówce. Ten blond facet dziwnie na Ciebie patrzy. Znacie się? Z drugiej strony, czemu ten rudy typ ma zasłonięte usta...?
Przedstawiamy Wam kości, których nie może nie posiadać żaden fan Skyrima! Metalowe, puste w środku, dzięki czemu lekkie i nie musicie już martwić się o swoje stoły, a do tego tak ślicznie brzęczące, gdy uderzają o siebie! Ruszajcie do naszego sklepu!
Jak bawiliście się w ostatni weekend? Mamy nadzieję, że nie zabrakło Was w Toruniu lub Warszawie, bo konwenty w nich wypadły fantastycznie! Dziękujemy za Waszą obecność! Chwilowo dajemy Wam czas na złapanie oddechu (i sobie też!), ale kolejnych wydarzeń spodziewajcie się już w październiku!
Nie musieliście długo czekać na ogłoszenie kolejnego konwentu, na jakim będziemy, ale co lepsze... opanowaliśmy umiejętność bilokacji! Zapraszamy więc tych, co chcą i mogą do Torunia na kultowy Copernicon! Rezerwujcie termin 15-17 września i spędźcie trochę czasu w naszym wybornym towarzystwie! A dla tych, którym bliżej do stolicy, będziemy obecni na Warszawskich Targach Fantastyki, 16-17 września! Zapraszamy Was więc do odwiedzania naszych stoisk na obu eventach! A może wśród naszych wiernych fanów są jacyś obdarzeni tym samym darem, którzy pojawią się na obu konwentach naraz i będą mogli rzucać k20 na rabat dwa razy..? Wyobrażacie sobie coś lepszego?!
Na naszym blogu powstała właśnie nowa seria dla wielbicieli uniwersum Diuny! Z przyszłości napisał do nas James Brunnen, żyjący 20 tysięcy lat później niż my obecnie to czytający! Specjalnie dla Was opowiada o swoim życiu, planetach, mieszkańcach jednej z nich i o niebezpiecznym wydobywaniu przyprawy, która stała się nader silną walutą. Zapraszamy Was do czytania, a następnym razem, jak zapowiedział, może zdradzi nam trochę o "Tleilaxanie, Ixianach i innych"... Aż sami nie możemy się doczekać jego kolejnego listu!
Od nas natomiast możecie liczyć na pełne zaopatrzenie! Czeka na Was podręcznik główny Diuna RPG - Przygody w Imperium oraz zestaw narzędzi mistrza gry, w którym znajdziecie czteropanelowy ekran mistrza gry z oszałamiającą mapą Arrakis, podręczny zestaw tabel i kluczowych zasad w zasięgu ręki, bez potrzeby wertowania podręcznika, 32-stronicową broszurę z narzędziami i poradami do tworzenia unikatowych kampanii w świecie Diuny, a także mnóstwo pomysłów na wątki poboczne, intrygi i scenerie, które wzbogaca każdą historię na Arrakis! Ruszajcie na przygody w daleką przyszłość, poza wszystko co jesteście sobie w stanie wyobrazić!
Chcecie wcielić się w postać elfa z Waszej ulubionej sagi fantasy? Przedstawiamy Wam nasze elfie uszka, które właśnie wróciły do oferty! Wykonane z wysokiej jakości materiałów, gwarantują naturalny wygląd, który idealnie wpisuje się w świat fantasy, a do tego są bardzo łatwe w zakładaniu i wygodne w noszeniu! Możecie też pobawić się w piercera i ozdobić je kolczykami czy innymi akcesoriami! Dostępne w różnych kolorach i długościach, możecie dopasować je idealnie do swojego własnego stylu lub postaci, którą chcecie odegrać. Nasze elfie uszy to nie tylko doskonałe uzupełnienie do cosplayu, ale także idealny dodatek na imprezy kostiumowe, larpy czy sesje zdjęciowe. Poczujcie się jak prawdziwi mieszkańcy magicznego świata i stwórzcie swoje wymarzone cosplaye!
Musimy jeszcze mówić, że w ten weekend znowu gdzieś wyjeżdżamy? Musimy, bo chcemy, byście byli tam razem z nami! Spotkajmy się w Katowicach na Planszówkach w Spodku! Spędźmy sobotę i niedzielę na miłych pogawędkach o rpgowych wzlotach i upadkach, nowinkach w fabularnym eterze i oczywiście na zakupach, przy których nasi niewol... kochani współpracownicy chętnie Wam pomogą i będą służyć rabatem! Do zobaczenia!
"Znów przyszedłeś posłuchać starczych bajań przyjacielu? Długo Cię nie było. Mam nadzieję, że historie o Podmroku przestrzegły Cię na tyle, że nie miałeś żadnych głupich pomysłów. O czym chciałbyś dziś posłuchać? Ach tak, przypominam sobie Twój list. Wybacz, że nie zdołałem odpisać, byłem dość zajęty… Oczywiście, że opowiem Ci co nieco o magii. Siadaj przy kominku i zamieniaj się w słuch…"
Zapraszamy na opowieści o Faerûnie i obecnej w nim magii!
I po Kapitularzu! Trzy dni świetnej zabawy za nami, mamy nadzieję, że będziecie ten konwent wspominać tak dobrze, jak my! Dziękujemy wszystkim za odwiedzenie naszego stoiska i do zobaczenia już za pięć dni, a gdzie, dowiecie się niedługo!
@rgfk.pl nurtuje mnie to od jakiegoś czasu... serio idzie wyżyć pracując na pełen etat sprzedając jedynie kostki i akcesoria do gier?
Bo idea waszego sklepu wpasowuje mi się raczej w sklepik internetowy, prowadzony przez pasjonata, po pracy. A wy ciągle gdzieś jeździcie, całe dnie tam spędzacie... chyba że ciulacie u kogoś w 100% na HO