Przeklejam Wam ciekawy wpis z wykopu odnośnie #wybory #polityka
#csiwykop #afera #wybory
Możliwe ze z tymi wynikami z drugiej tury jest serio coś nie tak. Wygenerowałem skrypt w pythonie który sumuje wyniki do tuple'i - Biejat, Zandberga, Trzaskowskiego a do drugiej wartości tupli Brauna, Mentzena i Nawrockiego. Klucz słownika to kod terytorium, a wartość to tuple Trzask - Nawrocki. Później czytam kolejną csv i jeśli na danym terytorium transfery głosów wskazywałyby na Trzaskowskiego to wyrzucam błąd. Łącznie jest ponad 2000 takich błędów.
W kolejnym skrypcie jeśli w danym obwodzie był błąd to flippuje wyniki wyborów na terytorium tej gminy.
Oto rezultat:
Processed 2496 rows from wyniki_gl_na_kandydatow_po_gminach_w_drugiej_turze_utf8.csv.
Votes were swapped for 2496 TERYT codes based on the provided error list.
--- Adjusted Total Votes (after potential swaps) ---
@MJB Kod jest wygenerowany przez AI (widać choćby po okomentowaniu, tak robi AI) i podejrzewam, że może zwracać zwyczajne bzdury (nie chce mi się analizować kodu z wysrywu wykopka sry).
Jednakże sam fakt dziwnych anomalii z ogromnym przechodzeniem poparcia na Nawrockiego to jest temat do wyjaśnienia i podobno PKW już o tym wie.
@Thereforee To, że kod jest generowany przez AI, nie stanowi problemu. Problemem jest jednak to, że zarówno sam wpis, jak i przyczyny problemu oraz przetwarzane dane, są dla mnie niejasne. Jestem inżynierem oprogramowania i potrzebowałbym dobrych dwóch godzin na analizę przypadku. Większość ludzi nie jest programistami i nie poświęci czasu na głębszą analizę problemu. Krótko mówiąc, rozmawiamy o emocjach, a nie o faktach.
Dajcie sobie siana, w kilku komisjach się walnęli, fajnie, że to się wytyka i poprawia. Wyniku to nie zmieni. Na wykopie jest kilka wpisów o tym, że spisek i wyśmiewajacych spisek. Jak dla mnie oba wpisy pisał szmatecki.
Demokraci w Polsce pogodzili się z porażką, exitpole bardzo słabo dla nich wypadły (50.3% i dużo odmów - te też PiS sfałszował?) i kolejnego dnia Trzaskowski już uprzejmie pogratulował i podziękował. PiS takiej klasy nie ma więc takie wysrywy o spiskach są mu na rękę, bo to ich poziom i to poprawia ich gówniany wizerunek.
Nie patrzcie na miniony, patrzcie na polityków koalicji, wszyscy pogodzili się porażką i żaden jej nie neguje, jak PiS przegrywa to takiego gówna nie propagują randomy z sieci tylko Kaczyński na korytarzu sejmowym.
@Deykun tylko to nie Tusk ani Von der Leyen zatwierdzaja wyborow, tylko PKW, a jest jeszcze kilka dni na skladanie protestow wyborczych, wiec pilka jest w grze niezaleznie co mowia politycy
tylko to nie Tusk ani Von der Leyen zatwierdzaja wybory, tylko PKW...
Jak pisałem żebyście sobie dali siana to o to mi chodziło.
Nie było wału na 300k głosów, nikt w przegranym komitecie tego nie twierdzi, różnica była na tyle duża, że Rafał Trzaskowski już kolejnego dnia pogratulował kontrkandydatowi.