
Społeczność
Komputery
wszystko co związane z komputerami

Społeczność
wszystko co związane z komputerami
Potrzebuję pomocy z aplikacją web na #macbook #macosx #ios #komputery
Chciałbym ustawić pin do appki albo odcisk palca, inny niż do urządzenia , czy ktoś może mi pomóc
Chodzi głównie o komunikatory takie jak whtasapp signal
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Cześć, szukam #laptop 2w1. Planuje przeznaczyć do 5000 złotych. Po poszukiwaniach ten wpadł mi w oko.
https://www.ceneo.pl/129772068
Ogólnie z wymagań to musi mieć 16 giga ramu, minimum 500 giga dysku ssd. Jak myślicie, czy ten wyżej będzie spoko? Czy może, możecie polecić coś lepszego?
#pcmasterrace #sprzet #komputery
@Wikariush to nie wiem, czy jest Ci potrzebny aż tak drogi lapek. W sumie niezłego lapka do gier (!) można nadal ustrzelić za mniej niż 4 tysie (wiem, nie ma dobrych laptopów do gier, jednak mam swojego legiona już parę lat i nic mu nie jest)
@Wikariush mi to jakis MSI dziala dalej bardzo dobrze ktorego kupilem chyba w 2017 za 3k wiec zaraz mu 6 lat stuknie
Zaloguj się aby komentować
Procek wymieniony, a co za tym idzie nowe chłodzenie, więc i zdjęcia ogarnąłem lepsze
#pcmasterrace




Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry!
Chciałbym zapytać osoby, które siedzą na rynku PC czy taki zestaw:
https://psref.lenovo.com/Detail/Legion/Legion_T5_26IAB7?M=90SV005CMW
jest wartościowy jako mid/mid-hi-end?
Ponieważ sam siedzę na kompie z przed 12 lat i do tej pory AAA to tylko na GeforceNow gram - czy takie coś jest perspektywiczne na kolejne 5-10lat?
RTX3060 wydaje się być słabym ogniwem, poszukiwałem czegoś z min. 3060ti ale jednak 12GB vRAMu wydaje się być drobną przewagą na rzecz 3060 - szczególnie jeśli w przyszłości planuję wirtualizację na 2-3 stacje robocze (jak będzie już rozwiązanie konsumeckie wpierające takie rzeczy), więc w parze z 12700 wydaje się to dobrym tandemem.
W zestawie jest DDR5 o niezprecyzowanym CL ale zakładam, że nie może być dużo gorzej niż porównywalny DDR4 w tym range.
Tak więc moje pytanie brzmi:
Czy taki zestaw jest perspektywiczny? Wydaje się w miarę rozsądnie wyceniony (5.400PLN), jest od razu zestaw na gwarancji całościowej więc mam uproszczoną sprawę w przypadku awarii, idzie od razu z Win11 co dla casuala też ma znaczenie. Pytanie głównie o 3060 - warto/nie warto? Czy jednak wstrzymać się jeszcze i czekać aż w podbnej cenie rzucą coś z 3060ti lub lepiej na pokładzie?
#pcmasterrace #technologia #komputery
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#internet Wie ktoś z was jak poradzić sobie z tym błędem na przeglądarce? ERR_CONNECTION_RESET
Vpn wyjebany, zapora powyłączana. Resetowałem nawet ustawienia internetu na pc, to samo z routerem, nie mam pomysły co dalej. Dzieje się tak na każdej przeglądarce, czy na chrome czy na firefoxie, ja nie mam pomysłu. #chrome #firefox
@Zielczan @Grubas Cumpel grubas chciał, żebym w ustawieniach sieciowych tam pozmieniał jakies dane. Zresetowałem w kompie tylko karte sieciową, na chwile obecną działa. Ogólnie w czym problem jest, nie wiem. Zakładam że problem gdzieś między ruterem a kablem od neta. Po wifi tego problemu nie sprawdzałem, przynajmniej nigdzie mi taki błąd na telefonie nie wyskoczył.
Zaloguj się aby komentować
Szukam używanego laptopa za ~600 zł, 14 cali lub więcej 1600x900 lub full hd. Pomożecie z wyborem?
#laptopy #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Cześć !
Czy testował ktoś z was zintegrowany układ graficzny Ryzenów z dopiskiem G pod kątem obsługi trzech monitorów na raz? np: taki R5 4600G
Na stronie procesora jak i płyty głównej nie ma informacji o monitorach, rozdzielczościach itp.
Znalazłem kilka płyt, które pasowałyby pod mój zestaw złącz tj. HDMI, DVI, D-Sub jednocześnie. Jednak przeszukałem internet i nigdzie nie znalazłem odpowiedzi. ChatGPT twierdzi, że obsłuży trzy ale niby tylko HDMI i DP, z kolei żaden producent nie daje tyle cyfrowych złącz...
HELP

Zaloguj się aby komentować
pomorze ktoś?
serio kto upvotuje takie posty na #reddit i po co. boty?

Zaloguj się aby komentować
Jak to jest możliwe, że gość dając takie porady klientom i mając tak małe doświadczenie jeszcze ten serwis prowadzi?
Uszkodzone gniazdo == płyta do wywalenia
xDDD
https://www.youtube.com/watch?v=tXSXuJRKjz8
No ładnie tam gość przepłacił.
#serwis #naprawalaptopow #komputery #naprawa #it #informatyka #serwispc
Ile byś zapłacił za diagnozę złącza a w tym wypadku za jego wylutowanie i wlutowanie nowego bez gwarancji że po tej operacji całość będzie działać? W takim wypadku mogło dojść do uszkodzenia ścieżek i drutowanie ich (tak jak karty) może nie przynieść rezultatów. Dlatego gość prowadzi ten serwis - bo zwyczajnie nie zabiera się za naprawy gdzie ryzykuje zmarnowaniem czasu jak i pieniędzy klienta.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
znacie jakieś ciekawe alternatywy dla adobe acrobat readera na windows? Irytuje mnie. Najlepiej open source #komputery #oprogramowanie #technologia
Zaloguj się aby komentować
Mieliście kiedyś tak, że przestało wam działać zapisywanie ustawień na YT . Coś jak na hejto na początku
Generalnie nie mogę przełączyć się w ciemny motyw ani wyłączyć "restriced mode" . Probowałem przelogowania i czyszczenia cache.
#youtube #informatyka i wołam #programowanie bo może ktoś ogarnięty zaradzi. #komputery
Zaloguj się aby komentować
Jak ustawić sprawdzanie pisowni w windowsie, żeby działało we wszystkich apliakcjach? Mam system operacyjny po angielsku. Dodałem w ustawieniach polski język, na pasku po prawej też mam wybrany "polski programisty".
W MS Office sprawdzanie pisowni działa poprawnie w obu językach, ale już w Operze czy Signalu wykrywa mi tylko angielski.
#windows #pomocy #komputery #pytanie


@lukmar sprawdzanie pisowni jest domyślnie brane z głównego języka systemu i każda aplikacja która sprawdza pisownie indywidualnie. Nie wiem czy globalnie można ustawić sprawdzanie pisowni dla języka polskiego, powinna być taka opcja i powinno być to zależne od układu klawiatury. Poszukaj ustawień odnośnie pisowni, powinny być w menu "Czas i język > Pisanie"
Zaloguj się aby komentować
Przypuśćmy, że chcę sobie kupić PC do gier i przyjmując za benchmark płynne uciągnięcie #eldenrings na domyślnych ustawieniach, z kosztem jakiego rzędu musiałbym się obecnie liczyć? Zakładam scenariusz składaka stacjonarego, bo laptop do gier to zdaje się chybiony pomysł.
#gry #komputery #sprzet #sprzetdogier #sprzetkomputerowy
@MauveMnn ale to tak nie działa że i7 jest automatycznie lepszy niż i3, taki najnowszej generacji i3-13100F jest znacznie lepszy niż nawet i9 powiedzmy i9-8950HK
Popatrz sobie na ten benchmark https://www.cpubenchmark.net/top-gaming-cpus.html ty rekomendowany do tej gry potrzebujesz procesor o mocy zbliżonej do i7-8700K, więc bierzesz to zestawienie najlepszego stosunku cena/jakość https://www.cpubenchmark.net/cpu_value_available.html i szukasz czegoś w okolicy tego i7-8700K, np. i5-10400F ma dobry stosunek cena/jakość i jest o zbliżonej mocy, ogólnie właśnie ten procek bym ci polecał. Albo idź w AMD jak zależy ci żeby było taniej.
Zaloguj się aby komentować
Oto mój nowy ThinkPad X1 Carbon 6 gen
#komputery #chwalesie #thinkpad

@Piotrus_Haubica
Not properly closing lid (a lot of space on one of the sides);
Mój ma 4 lata przebiegu i ma prostą klap matrycy.
Overheating when connected to a docking station;
Overheating without a docking station;
Nie będę używał stacji dokującej.
Zapodałem mu Cinebench R23. Po 10 minutach CPU miał 90 stopni. W laptopach to raczej normalne.
High pitch noise when using USB headphones and a docking station;
Nie będę korzystał z słuchawek.
Poor speakers quality and speaker cracking noise;
Jak w większości laptopów. W moim głośniki są całe.
Non existing on-site warranty;
Really bad certified repair partners (at least in Poland);
Jak to serwisy w Polsce. Mojemu to już nie grozi.
A lot of configuration and tuning to make it work with Linux;
Screen scaling problems on Linux;
https://support.lenovo.com/us/en/solutions/pd031426
Backspace key missing stroke;
Nie mam pojęcia o co chodzi. Ja klawisz backspace mam i działa
Keys / track point leaving permanent marks on the screen;
U mnie na ekranie nic nie ma.
Low coating quality;
O tym napiszę za jakiś czas, bo laptok nie będzie miał łatwego życia. Póki co obudowa wygląda dobrze.
256GB hard-drive performance problems.
U mnie działa bez problemu. Jak chcesz to wrzucę srkina z Cristal Disk Mark. Po za tym nowy SSD nvme 256 GB to koszt nieco ponad 100 zł.
Laptop, który kupiłem jest zadbany. Widać, że ktoś dbał o niego.
Zaloguj się aby komentować