"zamiennik o jakości porównywalnej do oryginału"
#majsterkowanie
#elektronikamator



Społeczność
"zamiennik o jakości porównywalnej do oryginału"
#majsterkowanie
#elektronikamator


@American_Psycho Hamerykańskie bezpieczniki w europejskim urządzeniu. Kto by się spodziewał...
Protip: Adaptery typu:
https://www.piekarz.pl/05607-gniazdo-bezpiecznika-stelvio-ptf15/ (sprawdź wymiary)
Idealnie wchodzi nóżkami w istniejące gniazdo bezpiecznika - > przylutować.
@American_Psycho Tam był najprawdopodobniej ceramiczny (nie z piaskiem) 6,3x32mm. Prawie wszystkie urządzenia jakie miałem nieprzyjemność otwierać, posiadają bezpiecznik wielkości 5x20. Te większe to problem, trzeba drugi zestaw bezpieczników nosić. Zdarzało mi się wlutować adapter do 5x20 w gniazdo 6x32 aby nie było problemów z mnogością wkładek.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Siema, narzeczona kupiła sobie taką wypalarkę do drewna, a mi przydałaby się lutownica. Moje pytanie brzmi czy mogę tym lutować? Lutownica ma moc 30w. Nie wiem czy te groty się nadają, ale w necie nie mogę znaleźć innych pasujących.
#lutowanie #pytanie

Zaloguj się aby komentować
#pytanie #elektronarzedzia #diy
Na jakiej zasadzie działa hamulec magnetyczny w szlifierce? Pierdzielony się zaciął i cały czas hamuje. Szlifiera kręci ale trze hamulcem. Bezszczotkowa. Stawiam, że to kontroler odpowiada za uruchamianie hamulca?

Zaloguj się aby komentować
#elektronika #diy
Cy ktoś zamawiał ostatnio płytki z panelizacją na jlcpcb? Nie wiem czy zmienili ceny, czy robię coś źle, ale przy zamówieniu panelu 4x2, który mieści się w promocyjnym wymiarze 100x100mm wychodzi $8. Według youtuba da radę to zrobić za $2.

Zaloguj się aby komentować
Lubicie Raspberry Pi? Ja przestałem, nie dość że ceny szalone, dostępność trudna to jak się popsuje to kaplica, nie ma możliwości naprawy...układu PMIC nie da się nigdzie kupić.
Płytka przeznaczona dla dłubaczy i nie trudno o jakiś błąd, który może spowodować uszkodzenie w zasilaniu - pyk 800 zł do kosza...
#majsterkowanie #diy #linux #raspberrypi
@GrindFaterAnona płytki z innymi arm, tu mam pewien kłopot, kiedyś męczyłem się allwinner i tego producenta nie polecam - był problem z otwartością softu/driverów. Ciekawie zapowiadał się amlogic ale odpuściłem bo na moje "potrzeby" szkoda było mi czasu. Warto popatrzeć jaka społeczność urodziła się przy konkretnych SoC, niestety nie dałem łatwej odpowiedzi
Zaloguj się aby komentować
Siema wszystkim. Kumpel zrobił dobry film o sposobach zasilania BeagleBone. Oglądajcie, subujcie i łapki w górę. Podbijamy!
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Przyszło do mnie wczoraj dl24p
#elektronika #diy #majsterkowanie
#ElektronikAmator <- może własny tag założe?





Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować

Ten film śledzi podróż YouTubera do zbudowania ładowarki słonecznej do baterii rowerowej, która okazała się wyzwaniem i zajęła ponad rok, aby zakończyć. Musiał podjąć wiele zadań, w tym znalezienie odpowiedniej wtyczki i hacking interfejs baterii. Napotyka na problemy z ładowarką z przetwornikiem...
Dobry wieczer.
Potrzebuję porady. Chciałbym kupić na alledrogo gniazdko wifi. Jednak chodzi mi o takie, które ma możliwość ustawiania automatyzacji zgodnie z panującym napięciem w sieci. Chodzi mi o to, żeby włączało się przy zadanym napięciu. Przeglądam allegro i głupieje, albo sam za głupi jestem. Albo możliwość ustawienia scenerii zależne od pór roku, albo czasowe, a nie chcę nadziać się znowu na gniazdko, które nie obsługuję innych danych. Teraz mam jedno, które włącza mi grzałkę wody, przy napięciu 251 Volt na 5 minut, pozostałe, nie mają takich opcji. Ma ktoś może coś sprawdzonego? Chciałbym mieć jedno takie - awaryjne... nadmienię, że to co mam już nie jest dostępne w sprzedaży.
#elektronika #fotowoltaika
Zaloguj się aby komentować
Łapcie zapis z livestream, zebrałem się i zabrałem za zabytek w postaci iPhone 6S, urządzenie było w serwisie gdzie stwierdzono brak możliwości naprawy bo to nie ma sensu, żeby płytę główną naprawiać...a ja to zwyczajnie włączyłem i działa. Cyk 250 zł do przodu
https://www.youtube.com/watch?v=VtxKj2S2VV8
#ciekawostki #iphone #youtube
Zaloguj się aby komentować
Znacie serwis w #poznan, który podejmie się naprawy (prawdopodobnie kalibracja głowicy) w kamerze Hi8 Sony Handycam? Kamera na kasety ofc
#elektronika #technologia

Zaloguj się aby komentować
Jaki polecicie telewizor OLED 55”? Zastosowanie to glownie #ps5 oraz serwisy vod typu netflix czy disney
#pytanie #telewizory #rtv #konsole
@Ulic_Qel_Droma powiem CI tak. Jeżeli kupisz 55" to będziesz za chwilę żałował, bo za mały. Miałem 55, mam 65 i wiem, że pierwszy był błędem
Co do reszty, to cena. Jak nie gra roli to bierz OLEDa, pamiętaj tylko, że te matryce lubią się wypalać (chyba, że to poprawili).
Zaloguj się aby komentować
#elektronika #arduino potrzebuję czip typu rfid/nfc, który nie wymaga zasilania i byłby wykrywany z odległości 30/40cm, czy istnieje coś takiego?
@LM317T zwykły rfid 125kHz ma chyba zasięg 40 cm przy odpowiednim rozmiarze i mocy anteny czytnika
https://www.electrodragon.com/product/125khz-rfid-long-distance-module-40cm-serial/
@LM317T biorąc pod uwagę twoje komentarze, prostszą opcją może być brelok BLE, czytanie i filtrowanie siły sygnału (RSSI) po stronie podajnika. możesz do tego użyć dowolnego breloka BLE założonego na kota i ESP-WROOM32 w nadajniku (popatrz dobrze, bo są WiFi lub BLE+WIFi). z RFID może być ciężko, moim zdaniem nie tędy droga. Zastanowiłbym się też czy nie jest to wspomniany wyżej XY problem
https://allegro.pl/oferta/esp-32s-esp-wroom-32-esp32-wifi-bluetooth-nodemcu-8687383629
Zaloguj się aby komentować
Znalazłem super kanał o mikroprockach. W dodatku jest polski. Fajnie w końcu znaleźć jakiś quality content z tej dziedziny od rodaków.
https://www.youtube.com/@ELEKTRON1/videos
#elektronika #programowanie #arduino #esp32
Do kompletu: https://www.youtube.com/@_MINT/videos
HEJTO JEST SKURWIAŁE I NIE UMIE DODAWAĆ GUPICH LINKÓW K⁎⁎WA MAC
Zaloguj się aby komentować
Aqara Roller shade i inne silniki do rolet wewnętrznych kosztują 250+ (na jedną roletę). Ale po co kupować skoro można zrobić swoje
Wemos D1 mini ESP32 - ~22 zł
Servo 28BYJ-48 + ULN2003 - 2x 12 zł
Zasilacz 5V DC - ~20 zł
Filament - 5 zł?
Garść kabelków - 30 zł
trochę projektowania w f3d - "za darmo"
trochę kombinowania w esp-home - "za darmo"
6 roboczogodzin - miliony monet
===
Efekt: sterownik dwóch rolet - ~100 zł
Na filmiku na razie jedna roleta w fazie testów (druga się nie zmieściła na drzwiach), z ostatecznym montażem czekam jeszcze na przesyłkę z kablem UTP aby ładnie to okablować na oknie
Jedyna "wada" to dość wolne serwo - pełne otwarcie/zamknięcie trwa prawie 2 minuty, ale że głównie używam dzień/noc to przesunięcie o 1500 kroków trwa zaledwie 3 sekundy.
#elektronika #esp32 #druk3d #chwalesie #smarthome #homeassistant

@Diablo Na starym mieszkaniu miałem sterownik czasowy Kit do samodzielnego montażu firmy Jabel i silniczek krokowy. Podłączony ze zmierzchówką tej samej firmy. było to z 10 lub więcej lat temu. Tanio wtedy to wyszło. teraz patrzę na ceny a zwłaszcza na wykonanie niektórych firm to nie wiem czy bym kupił.
Takie właśnie modelarskie lub z odzysku warto zaobserwować i podumać nad tematem lub luknąć na elektrodę.
Ja osobiście szukam płytkę co można z PC zaprogramować i sterować silnikiem krokowym z PC na zasadzie wiersza poleceń lub innym programowaniem 3 obroty w prawo 8 wstecz i tak dalej tak jak pracują drukarki 3d
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować