#wybory #heheszkipolityczne #heheszki #polityka
c128478d-9883-4b3b-8651-136a82d98b90
Pan_Buk

@fadeimageone Powtórzę swój post bo widzę że trzeba:

Mnie trochę śmieszą posty o Europarlamencie i jak ludzie przejmują się tymi wyborami. Ludzie, czy Wy nie wiecie, że to jest fasadowa organizacja tylko udająca pozory demokracji? Ten parlament nie ma nawet inicjatywy ustawodawczej, cała władza w Unii jest w rękach Komisji Europejskiej, a de facto w rękach Przewodniczącego Komisji Europejskiej. To Komisja Europejska ma inicjatywę ustawodawczą w Unii.

Artykuł o uprawnieniach Parlamentu Europejskiego to najkrótszy artykuł w internecie, niemalże pusta strona!

fadeimageone

Powtórzę się, bo widzę, że trzeba:

cfa65eeb-40f5-4688-8e15-e55c82d5dbec
LondoMollari

Ten parlament nie ma nawet inicjatywy ustawodawczej, cała władza w Unii jest w rękach Komisji Europejskiej, a de facto w rękach Przewodniczącego Komisji Europejskiej.


@Pan_Buk Przewodniczącego, które zatwierdza, lub wetuje właśnie Parlament Europejski. Rada Europy go nominuje, ale w takim sensie, w jakim w Polsce prezydent nominuje premiera. To właśnie Parlament Europejski ma ostateczny głos.

Bylina_Rdestu

@Pan_Buk

czy Wy nie wiecie, że to jest fasadowa organizacja tylko udająca pozory demokracji? Ten parlament nie ma nawet inicjatywy ustawodawczej, cała władza w Unii jest w rękach Komisji Europejskiej, a de facto w rękach Przewodniczącego Komisji Europejskiej.


No nie wiemy właśnie To nie jest fasadowa organizacja, parlament europejski na bardzo istotny wpływ na prawie w UE, zresztą razem z Radą UE.


Cała władza nie jest w Komisji, bo inicjatywę Komisji Europejskiej jest w stanie na luzie zablokować Parlament Europejski i Rada UE. Jeśli już to tak rozpatrywać, to największą władzę w UE ma Rada Europejska, co w sumie jest logiczne nawet.


Generalnie to jest tak:

Komisja Europejska - reprezentuje interesy UE

Parlament Europejski - interesy obywateli

Rada UE - interesy rządów krajowych

esterad

@Bylina_Rdestu Dzięki za klarowne wyjaśnienie!

Zaloguj się aby komentować