Wszyscy się chwalą to i Ja. Zaraz idę podłączyć i kasować błędy trzymajcie kciuki. A wyszło tak że jestem szczęśliwym posiadaczem Opla Ampera. "szczęśliwym posiadaczem Opla" nie brzmi to zbyt wiarygodnie no ale tak jest, nie wnikajcie. No i co jakiś czas zapala mi się żółty silniczek, byłem już dwa razy na serwisie u mechanika i okazuje się że to błąd: "doziemienie w układzie ładowania" no i sprawdzali i jak zawsze nic nie znaleźli. Całe życie jestem elektrykiem to wiem jak czasami trudno takie coś znaleźć, najlepiej poczekać aż się całkiem zepsuje. Zaproponowali postawić auto w suchym. No nic to za komputer znaczy podłączenie i diagnozę 150zł czy jakoś tak już nie pamiętam. No niby niedużo ale to już drugi raz a teraz znów wyskoczył żółty silniczek. 45zł mnie ten gadżet kosztował, złoty interes. Trzymajcie kciuki żebym dał radę to obsłużyć.

Pozdrawiam Serdecznie

#guwnowpis #auta #chwalesie

PS. Kostka działa bardzo dobrze błędu skasowane zobaczymy co dalej.

456f5aa4-037f-4d6d-907c-c0e2af7ddada
ae09cc9f-c553-4187-babf-db4d1dee5f9f
a97238b4-39f7-43fb-933b-0eab844a3bb1

Komentarze (22)

Belzebub

Mam podobną kostkę dobrze to działa

Millionth_Visitor

Za dużo nim nie zrobisz niestety. Z "dobrych" podróbek DS150E/ delphi 150 na aliexpress.

Taxidriver

@Millionth_Visitor cześć, ogarniasz kostki OBD? Co jest najlepsze do hybryd Toyoty?

Krzysztof_M

@Taxidriver na tyle ogarniam że że se myślę podłączenie w warsztacie ponad 150zł ta kostka kosztowała 45zł po co przepłacać. Tą kupiłem po prostu że Polska i miała spoko opinie. No działa.

LaMo.zord

@Taxidriver takie są wszystkie na elm. Poszukaj w opiniach żeby była na najnowszym chipsecie i to jest maks co się uda. Chyba że może być coś innego to klon Delphi, autel, topdon, launch.

Krzysztof_M

@SuperSzturmowiec tak wiem owca paczy.

serel

A Opel nie ma zakodowanego OBD?

Krzysztof_M

@serel no mój nie ma, wykasowałem wszystkie błędy jestem bardzo zadowolony.

swrscyk

@Krzysztof_M Nie wiem czy da radę z tą kostką, ja do insigni mam vlinkera z appka opl monitor. Działa to bardzo dobrze jeśli chodzi o odczyt i kasowanie błędów :) Jak się jeździ Amperkiem?

Krzysztof_M

@swrscyk bardzo dobrze najbardziej podoba mi się jego zasięg na baterii, teraz jak jest ciepło to ponad 60km w zimie około 30-40km dla mnie w sam raz. Brakuje mi tylko haka i ciężko mi się wsiada duży jestem ale daje radę.

Bjordhallen

@Krzysztof_M mi ta kostka ( dokładnie ta) generowała błąd ABS sensor niO -Sharan 7m

W Volvo v70 98 perfekt i można go wyłączać - tzn na stae wpiąć do portu


Niech służy


Apka chyba nazywała się Torks(?)

bojowonastawionaowca

@Krzysztof_M proszę o dodanie tagów

Krzysztof_M

@bojowonastawionaowca przepraszam moja wina zapomniałem że to Hejto. No i dawno nic nie wrzucałem. Proszę o wybaczenie

bojowonastawionaowca

@Krzysztof_M luzik arbuzik, dziękuję wszyscy jesteśmy ludźmi, nawet jeśli zwierzętami xD

cebulaZrosolu

@Krzysztof_M ja takim interfejsem obd (identycznym) mogę ingerować w poważne ustawienia samochodu. Jest programik napisany w pythonie i jeszcze taki jeden inny i wszystko można sobie tam ustawiać. Łącznie ze zjebieniem czegoś jak się źle ustawi xD


Włączałem se już alarm, otwieranie bagażnika z pilota i jakieś takie różne inne lekkie rzeczy

Ale trzeba uważać bo niektórym np włączenie follow me to home potrafiło spalić moduł od świateł xD


Renault a programik to pyclip i ecutweaker

Krzysztof_M

@cebulaZrosolu dzięki jak mi przyjdzie ochota nas zepsucie czegoś, znaczy udoskonalenie nie omieszkam skorzystać.

Poji

@Krzysztof_M w Alfie 147 kasowałem takim błędy sondy lambda (kasowałem przed przeglądem rejestracyjnym po 2km odpalał się na nowo), ale już np nie miał dostępu do systemu poduszek powietrznych, i po poprawie kabli musiałem innym kablem się łączyć (ogólnie w ramach OBD wszystko ma takie sam kształt złącza, ale różne auta mają różny pinout)

maminfoodboga

@Krzysztof_M do opla najlepszy wybór to Vgate vLinker MC+ ten pozwala nawet programować pewne funkcje

Krzysztof_M

@maminfoodboga może i najlepszy ale kosztuje 299zł ten mój kosztował 45zł i działa. Po co przepłacać?

maminfoodboga

@Krzysztof_M u chińczyka połowę tego I pozwala na szersze zabawy za które się płaci u speca. Jednak jak wystarcza Ci i taki to spoko

Zaloguj się aby komentować