Właśnie oglądam Nagą Broń 33 1/3 na Film Cafe i przed seansem wyświetlono... ostrzeżenie że film zawiera "przestarzałe treści", które mogą kogoś obrazić lub dyskyminować.

Co za czasy, nie ma się co dziwić że nowe komedie w ogóle nie są śmieszne skoro głównie się skupiają na tym żeby nikogo nie urazić. Pewnie już niedługo w ogóle nie zobaczymy wielu starszych dzieł które zostaną zakazane w imię politycznej poprawności.

Książki już cenzurują https://i.pl/poprawnosc-polityczna-a-dziedzictwo-kulturowe-czy-mamy-prawo-pisac-ksiazki-od-nowa/ar/c1-17307809

#filmy #cenzura #politycznapoprawnosc #niewiemjakotagowac

fb3a85e1-e759-43e9-8a48-be7a2959fc88

Komentarze (5)

dolitd

Przynajmniej dobrze, że nie wycięli "przestarzałych treści". Z Nagiej Broni by zostało z 30 minut filmu.

koszotorobur

@dolitd - jak byłem w UK czy tam w Stanach - już nie pamiętam - to w telewizji leciał film Godziny Szczytu i ten fragment z walką w barze był pocięty: https://youtu.be/YM3yOWrkpKo

Zostawili tylko jak Jackie mówi "Wasup" i zostaje od razu złapany za bety - scena straciła przez to sens

NiebieskiSzpadelNihilizmu

To samo co Disney w swoich starych bajkach. Ideolopoprawność, k⁎⁎wa mać

AndzelaBomba

Ciekawe jak bardzo politpoprawna będzie nowa wersja

Zaloguj się aby komentować