Wałbrzych to nie tylko legendy o złotym pociągu. Z czego jeszcze słynie perła Dolnego Śląska?

Wałbrzych to nie tylko legendy o złotym pociągu. Z czego jeszcze słynie perła Dolnego Śląska?

National-geographic
Wałbrzych jest bez wątpienia jednym z najbardziej intrygujących miast na Dolnym Śląsku. To tutaj narodziła się legenda złotym pociągu, która rozpala wyobraźnię niejednego miłośnika historii. Czym jeszcze przyciąga turystów z całego świata?

W tym artykule:

  1. Podstawowe informacje o Wałbrzychu
  2. Z czego słynie Wałbrzych?
  3. Co warto zobaczyć w Wałbrzychu?

#polska #dolnoslaskie #walbrzych #turystyka #atrakcjeturystyczne #zwiedzanie

Komentarze (15)

Gimemoa

Jako mieszkaniec Wałbrzycha mogę odpowiedzieć - Zamek Książ, Palmiarnia, Stara Kopalnia, Mazoleum Hitlera, Stadion na którym był Hitler, bieda, brak perspektyw, beznadziejny prezydent, budowana 30 lat obwodnica (jakieś 5km) biegnąca w centrum miasta.

michalnaszlaku

@Gimemoa A ten odcinek z Sobięcina w stronę Boguszowa to już skończony chociaż?

Pol616

@Gimemoa Byłem w kopalni, palmiarni, zamku Książ. Było super. Jeszcze warto przejść się ścieżką Hochbergów do ruin starego zamku.

Ragnarokk

@Gimemoa Jest to ironiczne lecz znaczące, że choć moja rodzina pochodzi z Głuszycy i Świebodzic, a de facto nigdy inaczej jak przejazdem nie byłem w Wałbrzychu

Konto_serwisowe

@Gimemoa Coś zrobione jest z tym mauzoleum, czy nadal na dziko? Całkiem wyczesany jest jeszcze ten kościół, ale nie jest to popularne miejsce.

d0a55331-2d10-47cb-8fb5-a64fa70edd89
Gimemoa

@michalnaszlaku Chyba tak, chociaż w tamtych rejonach rzadko bywam.

Gimemoa

@Konto_serwisowe Mazoleum na dziko. A tego kościółka to nie kojarzę, gdzie to niby stoi?

Konto_serwisowe

@Gimemoa Na tej tak zwanej Palestynie (Sobięcin? czasem mylę nazwy), zaraz przy wiadukcie kkolejowym.

michalnaszlaku

@Ragnarokk Głuszyca moje rodzinne miasto

Bajo-Jajo

jak bede na dolnym Śląsku to koniecznie zwiedzę

6502

Wałbrzych ma mocno depresyjny klimat, jest strasznie brudny i szary. Cytując Kazika - "Jest tak brudno i brzydko że pękają oczy".

Inb4 - tak, są atrakcje turystyczne, ale nie są w stanie zmienić obrazu całego miasta.

Konto_serwisowe

@6502 I tak jest lepiej niż było. Ciotka tam kiedyś mieszkała, to mówiła że był taki syf w powietrzu, że wystarczyło wyjść w białej koszuli, to wracało się w szarej. Swoją drogą to jest trochę ładnych budynków sprzed wojny, tylko jak w Łodzi... Ktoś musiałby je wyremontować.

tom-hetman

Pogórze kaczawskie przepiękne i praktycznie zero turystów.

Endrevoir

Byłem we wrześniu 2020 w zamku Książ(btw chyba najlepsze muzeum w jakim byłem, serdecznie wszystkim polecam) i tak z czystej ciekawości zajechałem do tej perły dolnego śląska - pierwsze co pomyślałem jak wyszedłem z samochodu to: Ale śmierdzi węglem. Brudno, okropnie, wszędzie widać ślady smogu. Widać że architekturę ma fajną ale jest tak zaniedbana że szkoda gadać. Do Książa pewnie jeszcze wrócę, ale do Wałbrzycha ni chu chu.

MuojemuKotu

Moje jedyne wspomnienia z Wałbrzycha, to dziwienie się, jak bardzo wszędzie jest daleko. Miasto zrobiło na mnie wrażenie nieprawdopodobnie rozległego, w stosunku do ilości mieszkańców. Ale to tylko moje, subiektywne wrażenie - może źle trafiłem.

Zaloguj się aby komentować