Komentarze (31)

POPiS najpierw wy potem wy wszyscy źli, nękanie Brauna, dyskryminacja konfederacji, a co z [czymś co akurat uważam za ważniejsze] konfederacja nie bedzie brac w tym cyrku udzialu, najmniej głosów razem z [enum: PiS, PO] kwiiii chrum wstrzymujemy się od głosu

6b309370-754a-4f8f-8af8-5515ba0486e2

@jajkosadzone konfa już znalazła swój pomysł na siebie jeśli chodzi o sejm - królują w składaniu wniosków formalnych o przerwę xD

konfa niech sie lepiej zajmie nie wiem, tworzeniem projektow ustaw

@jajkosadzone jak ostatnio próbowali tworzyć ustawy to stworzyli potworka nazwanego dla niepoznaki "podwyższeniem kwoty wolnej od podatku".


Może jednak niech oni zajmą się tym co akurat im idzie całkiem dobrze - wywracaniem się o własne nogi.

@festiwal_otwartego_parasola spokojnie na pierwszym.miejscu w sejmie zawsze będzie lewcia, tych głąbów nie da się pobić, aczkolwiek 3d i po ich gonia

Ich jest raptem 18, a każdy z nich mówi co innego i to jeszcze w zależności od pory dnia. A nie sorry, we wprowadzaniu kościółkowego zamordyzmu rzeczywiście są spójni.


Natomiast poza tym to chyba najbardziej bekowa partia, bez jakiejkolwiek spójności, jednolitego stanowiska, gdzie 1/3 głosuje za, 1/3 przeciw a 1/3 się wstrzymuje XD


Poważna partia chcąca obalić system

@Lukato ale pitolenie


Pokaż mi gdzie głosowali przeciwko obniżkom podatków / kwocie wolnej innym sprawom gospodarczym? Gdzie rzekomo się różnią?

@tyle_slow Nawet w kluczowej sprawie dot. mediów publicznych dwóch liderów partii mówi zupełnie odmiennym językiem. Wyobrażasz sobie, że w obecnym rządzie Tusk chce silnych mediów publicznych, a Hołownia w tym samym czasie mówi, że nie są potrzebne i trzeba zlikwidować? Albo w poprzednim rządzie Kaczor ogłasza, że Polska potrzebuje silnych mediów narodowych, a Ziobro twierdzi, że trzeba sprywatyzować?


Podobnie jest w przypadku zakazu handlu w ND, gdzie Bosak go popiera, bo niedziela to dzień odpoczynku, dzień święty itp. A Mentzen chciałby pełnej liberalizacji, bo wolność, napędzanie gospodarki, zyski przedsiębiorców itp.

W innych sprawach gospodarczych też ciężko połączyć kapitalistyczno-liberalne podejście Mentzena, gdzie liczy się zysk i wolność działania przedsiębiorców, z koncepcją prezentowaną przez Bosaka w której góruje narodowy interes, a ten niejednokrotnie wymaga ingerencji państwa w rynek.


To samo w kwestii migracji, gdzie Bosak cały czas cisnął PiS w kwestii Ukraińców, że za dużo im wszystkiego finansujemy, psują nam rynek pracy itp. A Mentzen mówił, że stać nas na taką pomoc dla Ukrainy i jeśli tylko nie damy Ukraińcom socjalu to oni nam nawet rynek ratują, bo brakuje pracowników. Tam w co drugiej sprawie każdy ma inne zdanie. Jedynie w przypadku aborcji, in-vitro i LGBT rzeczywiście mówią spójnie, ale patrząc na to co z kolei mówią to nie wiem czy działa to na ich korzyść.

001ffad3-79f9-43db-8f4d-917376a03719

@Lukato a co jest zlego w wstrzymaniu sie? Jakby byli za jednych czy drugich, wyciagalbys ze sa z pis/po zależy, na czyje potrzeby.


Co do różnic które wymieniłeś, niedziele mają wiele za i przeciw. I tu nie chodzi o katolickie swieto a normowanie zycia spolecznego. Brak wspolnego okienka dnia wolnego rozbija rodziny, bo nie maja one ani jednego dnia dla siebie bez zmeczenia.


Temat jest dużo szerszy.


Co do Ukraińców od poczatku nie bylo problemu z nimi. Problemy sie zaczęły gdy zaczęto Ukraińców zrównywać w prawach z Polakami. Doplaty, kredyty, 500+ emerytury itd. Od poczatku to jest problemem, a nie Ukraincy. To pis zle tym zarzadzal, dal wszystko za NIC. to też obaj krytykują.


Konfederacja to 3 srodowiska, obecnie rzadzaca centrolew to chyba zlepek 16. Gdzie tez kazdy mowi co innego, dopiero w waznych glosowaniach doprecyzowuja stanowisko czy wolnosc glosowania. W sytuacji gdy glosy konfederacji nic nie znacza, moga sobie pozwolic na swobode. Myślę że gdyby rzadzili wypracowywaliby stanowisko konfederacji i z nim glosowali.

Te ich poglądy narodowe rodem z XlX wieku gdzie trzeba szabelką bronić niepodległości i niezależności kraju ponieważ wszędzie otacza nas wróg , a my jesteśmy bardzo wyjątkowi na tle całej Europy.

Zaloguj się aby komentować