Super film od Uwaga Naukowy Bełkot: https://youtu.be/YX1X_MBZcv8?si=7rJ7zhuf37tngU0s

Rozumiem i zgadzam się z konkluzjami poza jedną - że filmy Pana Dawida powinny być promowane przez algorytm.

Otóż cała idea informatycznych megakorporacji to bycie "obiektywnymi aktorami rynku". Na tym polega dystopia cyberpunka.

Odzwyczailiśmy się od myślenia, że treści które są nam serwowane nie powinny dla naszego dobra wyłącznie generować jak największego zysku z reklam, sponsorów i akcji otaczających znaną personę.

Bo czy Pan Dawid tego chce czy nie, większość społeczeństwa ma w dupie poszerzanie wiedzy o świecie. Jego treści generują mniej pieniędzy na minutę? No to nie będą promowane.

Czy algorytm YouTube powinien być misyjny? Kontrolowany przez kogo? Czy filmy z teoriami religijnymi negującymi ewolucję też powinny być promowane? To nie jest takie "hop siup" żeby po prostu "promować dobre treści".

Ale jeśli to do Pana dotrze, to polecam swoim subskrybentom zasugerować podawanie Pana treści dalej, na inne portale. Być może z własnym komentarzem, żeby zachęcić nowe osoby do zapoznania się z Pana twórczością.

Z wyrazami szacunku,
wombatDaiquiri z hejto.pl

#youtube #programowanie bo w sumie jestem ciekaw czy ktoś ma pomysł na lepszy algorytm niż cokolwiek teraz jest w YT #socjologia #filozofia #antykapitalizm
sireplama

Po pierwsze to było, po drugie sam przyznał, że uczestniczy w tym gownotańcu stosujc clickbaity, po trzecie chciał być osoba publiczną i nieźle żyć z tego, to powinien wyhodować sobie grubszą skórę, po czwarte dać się zajechać cwierćgłówkom szurom to trochę wstyd jednak.

wombatDaiquiri

@sireplama 


Po pierwsze to było


Co było? Ja już się wypowiedziałem na ten temat? XD


sam przyznał, że uczestniczy w tym gownotańcu stosujc clickbaity


A jaką masz dla niego alternatywną propozycję?


chciał być osoba publiczną i nieźle żyć z tego


No mógł np. robić filmy popularnonaukowe i nie zostać osobą publiczną xD jak Ty to sobie wyobrażasz?


to powinien wyhodować sobie grubszą skórę


To wtedy stałby się kolejnym dupkiem i prostakiem który patrzy z góry na biedotę. Ale Polacy chyba to lubią i to im imponuje.


dać się zajechać [...] to trochę wstyd jednak.


Byłeś w takiej sytuacji jak on? Bo jak nie to skończ pierdolić że jeśli ludziom skończył się chleb to powinni jeść ciastka. Albo spróbuj stać się rozpoznawalny.

Sweet_acc_pr0sa

@wombatDaiquiri mieć grubsza skóre i nie dać sobie wejść na głowę to nie jest to samo co być game i prostakiem xD


To jest ta rzecz której ludzie "zero jedynkowi" nie potrafią pojąć jak mówię że nie pozwalam żonie na mnie krzyczeć,


To nie oznacza że ja napierdalam jak na mnie krzyczy tylko ze postawiłem dawno temu granice określając że ma tego nie robić bo sobie tego nie życzę


Przykład anegdotyczny ale co mam ci napisać, przejmowanie się opinnia i hejtem randomow z internetu to słaba cecha u "twórcy"

wombatDaiquiri

@Sweet_acc_pr0sa jak najbardziej. I on o tym mówi - na poziomie "logicznym" o tym wie. Na poziomie emocjonalnym nigdy nie będzie w stanie tego w pełni wyłączyć. Ale tak długo jak nie będziesz na jego miejscu to się o tym nie dowiesz.


Różnica jest taka, że żonę masz jedną, możesz jej potencjalnie wpierdolić jak sam zauważyłeś albo chociaż się z nią rozwieść.


A skąd masz wiedzieć, czy random z internetu nie ma merytorycznych uwag, jeśli nie przeczytasz jego wiadomości?

Sweet_acc_pr0sa

@wombatDaiquiri ależ masz czytać jego uwagi, jednak te durne poprostu olewać, już w szkole podstawowej nauczyłem się olewać opinnie ludzi mniej inteligentnych, w gimnazjum się w tym utwierdziłem, a w liceum pozwalało mi to kierować grupa, tak więc chlop albo go w sobie wyrobi albo przestanie nagrywać filmiki. Ewentualnie niech odda komuś innemu community management a sam zajmie się nagrywaniem filmikow


Ale tak jak powiedziałeś, łatwo mi mówić nie jestem na jego miejscu

sireplama

@wombatDaiquiri 


mogłeś się podpiąć pod istniejący wątek zamiast tworzyć nowy, bo po co?


Alternatywa, się pytasz? Pisać o sporcie, albo przepisy kuchenne robić, albo o famemma lub Pandorze. No bo skoro dla zasięgów idzie na clickbaitowe kompromisy, to czemu zatrzymywać się w pół kroku?


Nie wiem czemu ignorować furiatow i prostaków to dla ciebie zostać chamem? Nawet nie rozumiem czemu sobie tak pomyślałeś.


Ale nie jestem. Nigdy się nie zdecydowałem na karierę gwizdy Justyna ale i bez tego wiem, że przejmowanie się debilami z neta to prosta droga na drzewo ze sznurem.

wombatDaiquiri

@sireplama 


mogłeś się podpiąć pod istniejący wątek zamiast tworzyć nowy, bo po co?


mogłem też się nie podpinać, bo po co?


Alternatywa, się pytasz?


alternatywa dla utrzymywania się z popularyzacji nauki, a nie jak zarobić pieniądze. ja wiem jak zarobić pieniądze. learn to code bro. albo niech praca spawacza cię przeistacza.


Nawet nie rozumiem czemu sobie tak pomyślałeś.


A jak chcesz odsiać furiatów i prostaków pozostając otwartym i słuchającym losowych ludzi z internetu którzy się do ciebie zwracają z pytaniem/sprostowaniem/uwagą? Moim zdaniem jest to niewykonalne, bo musisz najpierw się zastanowić nad krytyką i dopiero po przeczytaniu ją odsiać, albo domyślnie ignorować ludzi. A to nawet jeśli nie robi z ciebie buca, to odcina cię od społeczności dla której tworzysz. Tylko czy to pożądany stan?


Nigdy się nie zdecydowałem na karierę gwizdy


Myślisz, że jeśli kojarzą cię może sąsiedzi i rodzina, a nie losowi ludzie w losowych miejscach i nikt do Ciebie nie wypisuje z uwagami odnośnie Twojej pracy, to przykładanie swojej miary do typa z takimi zasięgami jest trochę bez sensu? Prawa pracy dla dzieci też byś bronił "no bo wiadomo że lepiej żeby rodzice nie posyłali dzieci do pracy"? Po to społeczeństwa mają standardy, żeby żyło się nam łatwiej.

Magister_Ludi

@sireplama wygląda na to, że obraziłeś jego bożka i jego uczucia religijne xD

wombatDaiquiri

@Magister_Ludi ciekawa diagnoza, ale póki co tylko staram się wytknąć nieścisłości w logice. Jestem przekonany, że kolega jest w stanie rozwinąć swoją argumentację i udowodnić mi że się mylę.

piotrb

@wombatDaiquiri I jeszcze jedno, pod koniec przyznaje, że dopiero niedawno shadowbany stosuje. A to naprawdę proste na yt - pierwsze debilne zachowanie i ban + na live tylko subskrybujący od 2 tygodni.

wombatDaiquiri

@piotrb to akurat prawda i słuszna uwaga, ale czasu już nie cofnie

lexico

@wombatDaiquiri jak mu przeszkadza, to niech założy OnlyFansa

wombatDaiquiri

@lexico i w jaki sposób to ma zmniejszyć ilość hejtu? Chyba nie do końca przemyślałeś ten kawał.

lexico

@wombatDaiquiri przynajmniej coś zarobi

wombatDaiquiri

@lexico nie wydaje mi się żeby na OnlyFans była grupa odbiorców mówiących w języku polskim i szukająca filmów popularnonaukowych xD

grappas

@wombatDaiquiri 

Nie jest pierwszym, którego ktoś obraża w internecie, ale sugerowanie, aby jakimiś faszystowskimi metodami zamykać ludziom usta (choć głupim) jest niedopuszczalne, biorąc pod uwagę trendy. Czy wiesz, że na yt nie wolno mówić twórcom, że dany magazynek do broni ma pojemność ** sztuk, tylko co najwyżej 29? Muszą kłamać w swoich filmach na ten temat. Zamiast stawać w obronie prawdy, staje w swojej obronie (choć prawda nie musi się bronić) i swojego komfortu psychicznego.


Co do bycia pokrzywdzonym przez algorytmy: na moich oczach zdechł kanał RulofMaker. Gość miał tysiące subskrypcji, a około 1000 wyświetleń na film. Dlaczego?

a) Nie miał pomysłów na filmy. Strasznie naciągane pomysły. Nawet subskrybenci nie chcieli już go oglądać

b) Filmy robił nieregularnie.


To samo robi Myśliwiec. Chciałbym wrócić do czasów słowa na sobotę. Naprawdę ciekawe odcinki. Naukowe acz przyziemne tematy. A dziś?


> Chodź widzu, zaprowadzę cię w krainę naukowego spierdolenia czyt.: prac naukowych, których nikomu nie chce się czytać, na tematy, które nikogo nie interesują.


Ostatni fajny odcinek miał o ratelu, a potem już nic.

wombatDaiquiri

@grappas 


jakimiś faszystowskimi metodami zamykać ludziom usta


To zależy co masz na myśli. Moim zdaniem twórcy powinni banować użytkowników jak sobie ich nie życzą w społeczności i już. Nie masz prawa do wypowiadania się w każdej przestrzeni. Ale rozwiązania systemowe mnie przerażają, bo wiem że zostaną wykorzystane w złym celu.

grappas

@wombatDaiquiri Wydaje mi się, że mówił właśnie o czymś więcej niż banowaniu, bo biedaczysko nie nadąża z usuwaniem komentarzy. On chce, żeby automaty same banowały, bo te wszystkie korporacje mają przecież AI (chuj, że właśnie google takowym jak na złość nie dysponuje xD). Robi dramę z czegoś, co dla innych jest codziennością i jakoś żyją. Jeszcze argumentuje to tak, że "mam małe zasięgi, robicie mi pod górkę przy wysyłaniu filmu, to mi się należy, żebym w komentarzach miał róże zamiast wiązanek".


SciFun, to sobie jeszcze debilami wyświetlenia nabił (patrz: seria o płaskiej ziemi) xD. Lubię do niej czasem wracać. Ale Pan Myśliwiec kreuje się na tego poważnego publicystę naukowego.


Kiedyś serio czekałem na każdy jego film, teraz najczęściej zamykam już na początku.

wombatDaiquiri

@grappas trochę tak. Uważam, że argument z boostowaniem kanałów popularnonaukowych jest przegięty. Tym powinny się zajmować telewizje publiczne. Ale to jednocześnie nie znaczy, że nie może obok tego mieć sensownego argumentu odnośnie potrzeby radzenia sobie (jakoś) z elementami po prostu szkodliwymi społecznie w internecie.

sireplama

@grappas skoro chce żyć z jutube to trzeba zatrudnić moderatora, który będzie banował prostaków i inne szurskie odklejeństwo.

grappas

@wombatDaiquiri 

> Tym powinny się zajmować telewizje publiczne


Otóż nie. Znaczy nie, to nie dyskusja nad kwestiami misyjności telewizji publicznej ( ͡° ͜ʖ ͡°). Bardziej mam na myśli, że powinien do swojego tematu, jakim jest "Nauka" podejść jak do niszy: jest pewna luka do wypełnienia, gdzie można zarobić, a ja mam skill, żeby to eksploatować. Ciągle to jest jednak nisza, a na niszy zarabia się niewiele. Godnie, ale niewiele.

Przeciętny zjadacz jutuba, to Minecraft, Friz i inne odmóżdżające tałatajstwo. Nic z tym nie zrobisz.


> z elementami po prostu szkodliwymi społecznie w internecie.


Czy wiesz, że do dnia dzisiejszego istnieje Ku Klux Klan? A czy widzisz gdzieś w USA płonące krzyże? Niech sobie żyją, niech sobie piszą. Od tego ma człowiek rozum, żeby go używać i filtrować głupotę (oraz uczyć dzieci o głupocie na przykładach) oraz mieć możliwość FORMOWANIA WŁASNYCH OPINII. Choćby głupich.

wombatDaiquiri

@grappas 


Ciągle to jest jednak nisza, a na niszy zarabia się niewiele. Godnie, ale niewiele.


Ale niby czemu? xD właśnie od tego mamy telewizję publiczną, żeby państwo mogło dotować projekty "nierentowne wprost" takie jak edukacja. Argument "no chcesz robić coś związanego z nauką a w szczególności jej popularyzacją to musisz być biedny, bo tak działa wolny rynek" jest absurdalny xD btw. Polska to nie USA.


Od tego ma człowiek rozum, żeby go używać i filtrować głupotę (oraz uczyć dzieci o głupocie na przykładach)


A co jak czyiś rodzice sa za głupi żeby nauczyć dziecko że naziści to nie do końca byli okej? Albo którzy mówią, że kradzież jest okej jeśli kradniesz bogatemu a w szczególności pracodawcy? Albo pokazują że używki to jedyny sposób na spędzenie wolnego czasu?


Kwestia misyjności jest moim zdaniem dość ważna przy rozmowie o rentowności. Ale wyrzucenie jej z rozmowy faktycznie rozmowę zamyka, bo ja się zgadzam z Tobą że obecnie jest to nierentowne. Więc moim zdaniem pozostaje tylko pytanie czy chcemy jako Polskie Społeczeństwo żeby młodzi ludzie mieli dostęp do takich treści w ojczystym języku czy nie.

grappas

@wombatDaiquiri 


Nie wydaje mi się, abym użył słowa "nierentowny" i nawet nie miałem tego na myśli ( ͡° ͜ʖ ͡°)


A co jak czyiś rodzice sa za głupi żeby nauczyć dziecko że naziści to nie do końca byli okej? Albo którzy mówią, że kradzież jest okej jeśli kradniesz bogatemu a w szczególności pracodawcy? Albo pokazują że używki to jedyny sposób na spędzenie wolnego czasu?


Głupiemu cokolwiek byś nie powiedział, to i tak zrobi po swojemu. Przejmować się należy swoimi, nie cudzymi.


Nie ruszaj gówna, bo będzie jeszcze bardziej śmierdzieć.

dsol17

@sireplama Jutro ty możesz zostać zbanowany jako "szur" jeśli nie będziesz z klucza politycznego cenzora zwanego dla niepoznaki "moderatorem".

dsol17

A co jak czyiś rodzice sa za głupi żeby nauczyć dziecko że naziści to nie do końca byli okej? Albo którzy mówią, że kradzież jest okej jeśli kradniesz bogatemu a w szczególności pracodawcy? Albo pokazują że używki to jedyny sposób na spędzenie wolnego czasu?

@wombatDaiquiri Jeśli typ będzie problematyczny to może go zamkną i się nie rozmnoży. Ewolucja jest wielkim cmentarzem,trudno. Monokultury są zabójcze.

http://dzienniklesny.pl/przyroda/monokultury-sosnowe-podatne-na-zaburzenia-w-ekosystemach-lesnych/

https://brainly.pl/zadanie/16961813


Rozwinięcie jeśli nie zrozumiałeś: lepiej jeśli istnieje mnogość "błędnych" opinii jak "jedynie słuszna" opinia. Ponieważ przy jednym "obowiązującym" spojrzeniu nie ma dyskusji i w razie jeśli opinia obowiązująca jest błędna - skutki poniesie cała populacja co jest katastrofą.


To co proponujesz to zbyt sterylne środowisko dla społeczności skutkujące spadkiem jej odporności na negatywne zjawiska. Przyczyna -> Skutek :


Zakaz "nazizmu" -> Uprzywilejowanie żydów i ekspansja idei komunistycznych.

Brak osób nieuczciwych w pracy -> Mniejsze szanse,że zakład będzie odporny na poczynania osoby nieuczciwej gdy się ona pojawi

brak narkomanów -> jak wyżej, brak środków zaradczych gdy narkomani się pojawią.


Można i należy te rzeczy kontrolować i trzymać w ryzach,ale pełna eliminacja była by niepożądana.

wombatDaiquiri

@dsol17 


To co proponujesz to zbyt sterylne środowisko dla społeczności skutkujące spadkiem jej odporności na negatywne zjawiska.


Ale ja proponuję tylko sterylizowanie swojego środowiska przez twórcę według uznania. Tzn. uważam, że jeżeli ktoś tworzy jakąś społeczność jako twórca, to ma pełne prawo, a może nawet obowiązek, do jej moderacji. W przeciwnym wypadku nie masz w sumie nawet co zrobić z botami spamującymi tabletkami na porost siusiaka.


To nie wykluczy poglądów ze środowiska, bo jedna osoba może być w wielu społecznościach. Prawdopodobnie istnieją ludzie (tacy jak ja) którzy lubią debatować z ludźmi z którymi się nie zgadzają. Czyli mogą przekazywać pomysły między bańkami. Więc jeśli ONR wpadnie na dobry pomysł, to on kiedyś "wykiełkuje" przenikając między bańkami przez rozmowy.

wombatDaiquiri

@grappas 


Przejmować się należy swoimi, nie cudzymi.


Moim zdaniem rozwój społeczeństwa mierzy się tym jak traktuje ono słabsze jednostki, ale oczywiście możesz mieć swoją moralność. Tylko proszę nie głoś tego jako prawdy objawionej i nakazu dla innych.

sireplama

@dsol17 szur to szur... Jakbyś się nie obrócił nie dasz rady z debili zrobić męczenników.

dsol17

szur to szur... Jakbyś się nie obrócił nie dasz rady z debili zrobić męczenników.

@sireplama Jak byś ludzi nie nazywał nie unikniesz tego,że ktoś kto się z tobą nie zgadza może cię nazwać debilem.


Po tym,że do ciebie to nie dociera to wyciągam nawet wniosek... nieważne.

grappas

@wombatDaiquiri nie mierzę czyjejś siły ilorazem inteligencji. Nie rób ze mnie potwora.

wombatDaiquiri

@grappas no właśnie powinieneś mierzyć, ale nie ilorazem inteligencji a "poradnością". Tzn. jeśli dzieciak urodził się mądry, ale wychowuje się w biednej i patologicznej rodzinie, to uważam że społeczeństwo ma obowiązek stworzyć mu możliwość, dać mu szansę wyjść z tej patologii.


I możemy albo promować zostanie popularyzatorem nauki albo wciąganie koksu z siusiaków zamorskich artystów a następnie przekuwanie tego w karierę bokserską.


Ktoś i tak zarobi, a prawem można ograniczać kto i za co. Inb4 cenzura: istnieje prawo nakazujące grać X% polskiej muzyki w radio. Istnieje też prawo zakazujące promocji usług seksualnych. To jest spektrum cenzury a nie "wolność słowa albo myslozbrodnie".

grappas

@wombatDaiquiri 

> To jest spektrum cenzury a nie "wolność słowa albo myslozbrodnie".


Przesuwając się po tym spektrum cenzury bardzo łatwo jest wejść w przepaść.

wombatDaiquiri

@grappas tak, na tym polega człowieczeństwo. Na utrzymywaniu delikatnego balansu.

grappas

@wombatDaiquiri 

Patrzcie go. Od razu "człowieczeństwo" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To wygląda jak próba utrzymania balansu między anarchią a faszyzmem.


Przychodzisz na youtube, zasady gry znasz - ty robisz content dzięki któremu wchodzisz w interakcję ze społecznością. Od tego zależy ile na tym zarobisz.


Jakoś Patryk ( https://www.youtube.com/@podmikroskopem ) ma mniej wyświetleń, bardziej rzeczowy content, jeszcze więcej hejtu (i jeszcze więcej filmów o Covidzie i szczepionkach), radzi sobie i nie narzeka.


> to uważam że społeczeństwo ma obowiązek stworzyć mu możliwość, dać mu szansę wyjść z tej patologii.


Ludzie otrzymują wszelkie możliwości i szanse i to szanse, o których jeszcze żaden nie mógł sobie o nich nawet pomarzyć 10 lat temu. Niektórzy otrzymują szanse, pomimo iż nawet na nie nie zasługują. Marnują je i znowu dostają szansę. Z biedy umysłowej trzeba i należy wychodzić samemu. Nie wiem skąd się bierze potrzeba uszczęśliwiania ludzi na siłę. Są ludzie, których boli bardziej wyjście do normalnej pracy niż wyjście z gnoju (i to nie dlatego, bo mają depresję, tylko dlatego, bo dostali "szansę" i mają świadomość otrzymania następnej).


Kontynent afrykański ma jeden z najniższych średnich IQ (gorzej już tylko Aborygeni). Jeden powie: patrz jaki głupi murzyn, drugi powie: patrz jaki biedny murzyn. Prawda jest taka, że ani jeden ani drugi nie ma racji. Biały człowiek przyszedł i zmusił ludzi, którzy całymi wiekami biegali z dzidami po Sawannie (albo hodowali krowy) i szczęśliwie mieszkali w chatkach z gówna, żeby grali na ich zasadach. Zasadach ludzi, którzy w Europie każdej zimy walczyli o życie i zasoby oraz musieli przystosować się ewolucyjnie do życia w trudnych warunkach tj. nauczyć się planować nie na tydzień do przodu, a na miesiąc, rok, dekadę. Tj. nauczyć się myśleć abstrakcyjnie o przyszłości. Murzyn nie musiał, bo żarcie cały rok biegało mu po podwórku. Musiał się tylko nauczyć odpędzać lwy. Biały człowiek najpierw ich wyeksploatował, a teraz olaboga, biedny murzyn.


Zostaw ludzi biednych umysłowo w spokoju dopóki w swojej biedzie są szczęśliwi. Nie uszczęśliwiaj ich na siłę, bo to będzie zawsze kosztem innych, którzy z tym kosztem się nie zgadzają.


Dla mnie miarą biedy jest tylko niepełnosprawność (i nie - nie traktuję biedy umysłowej jako niepełnosprawność).

wombatDaiquiri

@grappas 


radzi sobie i nie narzeka


Najważniejsze w Polsce - nie narzekać. Możesz nie mieć ambicji, możesz nie mieć na chleb, możesz nie mieć nic do zaoferowania światu albo być jego zbawcą. Byle byś nie narzekał xD boli że ktoś chciałby mieć lepiej? Czy się czujesz urażony że smie czegoś wymagać od widza?


i to szanse, o których jeszcze żaden nie mógł sobie o nich nawet pomarzyć 10 lat temu


no teraz jest lepiej niż kiedyś więc jebać dalszą poprawę warunków. To nie jest argument.


Nie wiem skąd się bierze potrzeba uszczęśliwiania ludzi na siłę.


Nie pisałem o uszczęśliwianiu nikogo. Szansa na karierę i bogactwo może być dla kogoś tragedią, bo np. zatraci się w ciągłym rozwoju i udowadnianiu że on dał radę. Albo zaćpa. To nie jest szczęśliwe życie. Ale na tym polega merytokracja.


Murzyn nie musiał, bo żarcie cały rok biegało mu po podwórku. Musiał się tylko nauczyć odpędzać lwy. Biały człowiek najpierw ich wyeksploatował, a teraz olaboga, biedny murzyn.


Ale Ty wiesz że to dalej tak wygląda nie? Kokosy ani banany nie przestają rosnąć. Miasta to miasta, ale w zachodnich miastach też jest jak jest.


Nie wiem w ogóle co ma rasizm do tej rozmowy albo Afryka w ogóle ale niech Ci będzie że i z tym wejdę w polemikę xD


Zostaw ludzi biednych umysłowo w spokoju dopóki w swojej biedzie są szczęśliwi.


No chuj im w dupę. Ja uważam, że szansę powinny mieć ich dzieci. Tzn. jeśli rodzice nie powiedzą mu, że istnieje coś takiego jak filmy popularnonaukowe, to że będzie mógł to zobaczyć w TV albo internecie i się zainteresować. I Ty w całej tej tyradzie się do tego nie odniosłeś xD

grappas

@wombatDaiquiri Ale chłopie weź już przestań bredzić xD. Panu Dawidowi się naprawdę krzywda nie dzieje w życiu. Nie jestem za tym, żeby odbierać prawo ludziom do własnych ambicji. Nie jestem niewrażliwy na ludzką krzywdę. Nie jestem przeciwny poprawie bytu ludzkiego. Gwarantuje ci, że nawet człowiek biedny umysłowo ma swoje ambicje, a na pewno poprawę bytu swoich dzieci i nikt nie stoi na przeszkodzie, żeby to osiągnąć.


Ty jedyne co chcesz teraz (i nadal) osiągnąć to zrobić ze mnie niewrażliwego potwora xD.


O co tobie w ogóle chodzi z rasizmem? Ja podałem przykład murzynów jako przykład hipotetyczny, wyłącznie na potrzeby dyskusji, jako forma pewnej abstrakcji (którą z resztą pogardziłeś, nawet nie próbując zrozumieć sensu). Nie chciałem w żadnym przypadku nawet umniejszać innej rasie. xD

Jeszcze brakuje tylko, żebyś porównał mnie do naziola xD


https://pl.wikipedia.org/wiki/Reductio_ad_Hitlerum


Ja w tej swojej - jak to nazwałeś - tyradzie tylko wykazuję, że każdy ma prawo do szczęścia, ale do szczęścia można tylko dążyć swoim wysiłkiem, a uszczęśliwianie kogoś na siłę powoduje unieszczęśliwienie innych.


Tym samym kończę tą bezowocną dyskusję, bo widzę Panu bezrefleksyjny altruizm wszedł zbyt mocno.

wombatDaiquiri

@grappas 


ma swoje ambicje, a na pewno poprawę bytu swoich dzieci i nikt nie stoi na przeszkodzie, żeby to osiągnąć


Opieka Społeczna w Polsce to Twoim zdaniem prześladuje dobrych rodziców?


Ja podałem przykład murzynów jako przykład hipotetyczny, wyłącznie na potrzeby dyskusji, jako forma pewnej abstrakcji


Ale abstrakcji czego? Ja serio nie wiem co ma kolonizacja Afryki wspólnego z treściami popularnonaukowymi w języku urzędowym w przestrzeni medialnej w Polsce.

emdet

@wombatDaiquiri jedna kwestia którą poruszył jest wg mnie bardzo ważna - na YT nie mamy podziału na kategorie. A raczej na wystarczającą ilość kategorii. Przez to trudniej po prostu na bardziej niszowe filmy popularnonaukowe trafić, bo algorytm ich nie zaproponuje a samemu się nie znajdzie.

wombatDaiquiri

@emdet to prawda, zwłaszcza teraz jak jest pięć wyników wyszukiwania na temat a reszta to losowe filmiki twórców których wcześniej oglądałem. Cyferki przysłoniły ludziom rzeczywistość.

Matkojebca_Jones

@wombatDaiquiri Nie oglądałem całości jego żali, ale w tym co obejrzałem to mówił że nie oczekuje żeby promować jego filmy, ale raczej żeby było jakieś narzędzie żeby się wybić inne nić click bajt.


Osobiście mam to gdzieś, niech ludzie sobie oglądają co chcą, przy czym reklamy to rak.

No, może możliwość wyszukiwania w kategoriach by się przydała, ale jakoś nie przekonuje mnie koleś mający 700 tys subskrybcji że z filmami popularnonaukowymi się nie da.

Sam film wygląda mi jak jeden wielki click bajt. Tak się jakoś "przypadkiem" złożyło że ma znacznie więcej wyświetleń niż wcześniejsze jego film i to ten film akurat sam podajesz dalej.

marianmarcin

@wombatDaiquiri niektórzy twórcy wpadają w pułapkę ciągłego rozwoju i zwiększania jakości. Kończą się krótsze i prostsze formaty, które przyciągają większość widzów, a twórcy sami przenoszą swoje życie zawodowe na youtuba, bo widzą, że pieniądze się zgadzają.


Twórcy nie są gotowi na pracę poprzez ciągłe pokazywanie swojej twarzy i jednocześnie nie mają drogi wyjścia, bo wszystko inne co mogą robić nie przyniesie tyle siana co youtube. Dodatkowo rosną koszty produkcji, bo zwiększanie jakości niesie za sobą potrzebę zatrudniania wielu osób. Rozrastają się szybko, jednocześnie nie ogarniając jak przy zachowaniu zdrowia psychicznego kontynuować pracę w mediach.


Bycie rozpoznawalnym niesie za sobą masę konsekwencji i oni pewnie sobie myślą, że spoko, poradzą sobie, a w sumie to nawet fajnie. Potem ich dzieciak jest przez to gdzieś gnojony i smutna żaba, co się dzieje.


Ciągły rozwój to nie tylko większe pieniądze, ale też większa odpowiedzialność i konsekwencje pokazywania się ciągle w internecie, i wydawałoby się, że to dość oczywiste, ale mnóstwo osób ma parcie na bycie popularnym i chyba to ignoruje. Więc no mi jest trochę szkoda, a trochę nie.


A ten płacz, że yt nie daje mu narzędzi, bo on chce być w karcie na czasie - no kurwa każdy chce, bo to się przelicza na szekle


Edit: no np ten ostatni film o ołowicy - musiał jechać do szwecji żeby takie coś nakręcić? gówno, nie musiał i nikt by nie płakał. Ciągle chcą więcej, większa jakość i większe oczekiwania, bo się przecież do tej pory się napędzało... to przez poprawę jakości... prawda? where my money

wombatDaiquiri

@marianmarcin z jednej strony tak. Z drugiej pytanie o to czy i jak jako społeczeństwo chcemy promować treści. Widać, że promowanie retencji użytkownika na stronie wybija na szczyt patostreamy, Marcina Dubiela i disco polo. A przy rosnącej widowni na YT myślę że pora sobie jako społeczeństwo zadać pytanie, czy i jak chcemy kształtować naukę i kulturę w społeczeństwie.

marianmarcin

@wombatDaiquiri tak, to też jest bardzo ważne, ale widziałem już ten temat poruszany w innych komentarzach i chciałem rzucić światło na to z innej strony

madhouze

@wombatDaiquiri A przy rosnącej widowni na YT myślę że pora sobie jako społeczeństwo zadać pytanie, czy i jak chcemy kształtować naukę i kulturę w społeczeństwie.

I jaka jest Twoja konkluzja?

wombatDaiquiri

@madhouze póki co moja teoria jest taka, że twórcy popularnonaukowi i treści wysokobudżetowe jak g.f. Darwin mogłyby być kontraktowane przez TVP w ramach teatru telewizji czy Krystyny Czubówny. Nie skupiałem się jeszcze na konkretach jak by to miało wyglądać, bo i nie mam dostępu do finansów, ale to jest ogólny kierunek który uważam że Polska powinna obrać.


Nasz język jest zbyt mało popularny na świecie a Polacy są zbyt biedni żebyśmy długoterminowo dostawali z wolnego rynku wartościowe treści. Żeby zapobiec korupcji można np. wyznaczyć grant powyżej XXX wyświetleń/lajków/whatever za prawa do emisji i tyle.

Zaloguj się aby komentować