Setki poszkodowanych żołnierzy USA. Nowe dane Pentagonu

Pentagon podsumował bilans ofiar w operacji "Epicka Furia". Jak podano, po stronie amerykańskiej rannych zostało 365 żołnierzy.


Pentagon poinformował, że do tej pory w operacji "Epicka Furia" 365 żołnierzy zostało poszkodowanych. We wcześniejszym komunikacie Centralne Dowództwo USA (CENTCOM) podawało, że większość poszkodowanych wróciła z powrotem do służby. 247 poszkodowanych to żołnierze US Army, 63 marynarki wojennej, 19 piechoty morskiej, a 36 to członkowie sił powietrznych. Zabitych zostało amerykańskich 13 żołnierzy, 7 w wyniku działań przeciwnika.


Zespół ds. bezpieczeństwa narodowego poinformował w piątek Donalda Trumpa o trwającej akcji poszukiwawczej jednego z członków załogi amerykańskiego myśliwca F-15 strąconego nad Iranem. Łącznie w wyniku irańskich działań w piątek rozbiły się dwa amerykańskie samoloty wojskowe: myśliwiec F-15 i szturmowiec A-10. Irańskie siły uderzyły też dwa śmigłowce Black Hawk. [...]


#wiadomosciswiat #usa #pentagon #zolnierze #ofiarysmiertelne #wojnanabliskimwschodzie26 #politykazagraniczna #polskieradio24

Polskie Radio 24

Komentarze (1)

Zaloguj się aby komentować