Ruscy dokonali aktu sabotażu, wysadzając magistralę kolejową idącą pośrednio na Ukrainę. Gdyby nie spostrzegawczość maszynisty, mogło by to się skończyć tragedią i śmiercią wielu cywilów.
Tymczasem po raz kolejny mamy wyrażanie ubolewnia ze strony naszych rządzących. I tak co miesiąc.
#rosja #ukraina #polska #polityka
Komentarze (7)
@Dom_Perignon ten kraj kompletnie nie jest przygotowany na takie sytuacje. Politycy i całą reszta służb zbiera się później i pierdzieli o bezpieczeństwie, trudnościach i niebezpiecznych incydentach.
@WatluszPierwszy jest i nawet w czerwcu ćwiczono taki scenariusz
@Dom_Perignon @WatluszPierwszy A jaka powinna być reakcja? Wystrzelenie rakiet na Królewiec?
Służby pracują i zbierają dane, nie wiemy jeszcze kto za tym stoi (chociaż możemy z dużym prawdopodobieństwem obstawiać Rosję, to niewykluczone że to np. Białoruś), wojsko i kolejarze sprawdzają tory, a pod dywanem trwają konsultacje z sojusznikami i przygotowywanie odpowiedzi – ja się na tym etapie niczego innego nie spodziewam.
Czekam na propozycje z Twojej strony. Co powinniśmy zrobić, poza lepszą ochroną infrastruktury (nie wiem czy w ogóle ochrona linii kolejowych jest możliwa). Cokolwiek jest do zrobienia, nie jest to jawne.
@Dom_Perignon Kurde, ale co mieliby zrobić więcej? Czy tobie się wydaje, że służby siedzą, nic nie robią i dlatego się zdarzyło coś takiego? Nie, bardziej prawdopodobne jest, że prób sabotażu jest dużo więcej, ale są one udaremniane. Tylko, że nie możesz powiedzieć publicznie, że w tym miesiącu ogarnęliśmy 3 grupy dywersyjne, bo wywołasz panikę.
@Dom_Perignon a co właściwie rząd ma w tej sytuacji zrobić?
@Fingal Nie odpowie ani Tobie, ani innym, bo to troll polityczny rzucający hasełka.
Zaloguj się aby komentować