Komentarze (21)
@PlatynowyBazant Ze znakiem C-12 jest ten problem, że polskie przepisy do końca nie odpowiadają przyjętym konwencjoncjom międzynarodowym. Bo pojazd na rondzie zawsze powinien mieć pierwszeństwo, nawet bez znaku A-7. No i nie pokazano jakie oznakowanie ma tramwaj.
W każdym razie w świetle polskich przepisów jest BAC, a w świetle ratyfikowanych konwencji CBA xD
@bori we Francji i chyba w Austrii spotkałem się że jest znak A-7 przed rondem i C-1 na samej wysepce, pewnie gdzieś jeszcze tak jest, ale nie wszędzie byłem
@Pindorek jak bym był a t puścił bym tramwaj i audi, a jak bym był audi go puścił bym tramwaj gdyby ten był w ruchu
@Pindorek w polsce nie wystepuja ronda na tej zasadzie jak to, przynajmniej na nie spotkalem w swoim zyciu ronda bez ustap. Ale jesli juz to tutaj wg. Polskiego prawa zasada prawej reki czyli BAC. Teraz spojrzmy w komentarze.
@Cybulion prawa rękanie nie dotyczy pojazdu szynowego na tym rondzie- ma pierszeństwo, a taki hu. robiący korki brak oznakowania to we Francji znajdziesz
@Helpdesk no ale napisalem BAC czyli tramwaj i z prawej. A we francji czasem prawnie nie jest spiete ze znak ronda oznacza ustap?
@Helpdesk pytanie było jaki będzie porządek przejazdu a nie jaki powinien byc wg przepisów. Jestem pewny że każdy A przepuści w takiej sytuacji C mimo braku znaku
Umówmy się, że zbliżając się do C-12 każdy rozsądny człowiek zwolni, by ocenić sytuację. I jeśli tramwaj nie zwalnia, to się go przepuści.
BAC
Zaloguj się aby komentować

