Poranna dawka kofeiny dostarczona?
#kawa #ciekawostki


Poranna dawka kofeiny dostarczona?
#kawa #ciekawostki


@tomasz-frankowski Ale ja nic nie pisałem o espresso
O zawartości kofeiny można mówić w odniesieniu do ilości "suchej" kawy czy tam herbaty, bo jak sobie zaparzę kawkę z dwóch łyżeczek rozpuszczalnej to będę miał tam więcej kofeiny niż jeśli zrobię to z jednej. Być może o to chodzi w tym porównaniu. Oczywiście z wyłączeniem coli, redbulla i espresso właśnie. Wrzucenie tych trzech płynów powoduje, że nie ma to porównanie dla mnie sensu.
Ilość płynu nie ma znaczenia, bo jak wrzucę łyżkę kawy do wiadra to w tym napoju
Więc w trakcie picia mówiąc o kawie "mocna", można mówić co najwyżej o smaku. O tym czy była mocna w znaczeniu - z dużą ilością kofeiny, można wnioskować w jakiś czas po jej wypiciu
@GrindFaterAnona tak, bo wbrew polskiemu przekonaniu espresso to jedna z najsłabszych kaw jakie istnieją i włosi piją je do kolacji. W espresso chodzi o esencję smakową bo jest parzona krótko i pod wysokim ciśnieniem więc kofeina nie zdąży się wydostać z ziaren. Jak chcesz kopa to napij się cappuccino albo cold brew. I szukaj robusty a nie arabici
Zaloguj się aby komentować