Polska pali się do wojny z Rosją wg francuskiej telewizji

Polska pali się do wojny z Rosją wg francuskiej telewizji

YouTube
Wg francuskiego kanału LCI, Polska pali się do wojny z Rosją. Wg ich sondażu ponad 60% naszego społeczeństwa chce aby Polska przystąpiła do wojny i wysłała swoje wojska na Ukrainę. Zwracają przy tym uwagę, emitowane filmy w offie pokazujące starą Warszawę z lat 70/80-tych, które idealnie wpisują się w obecną we francuskich mediach od dawna narracje o Polsce jako kraju zacofanym. Do tego kilka razy wspomniano o polskim ultrakatolicyzmie i wielowiekowej tradycji konfliktów z Rosją. Podobno tylko amerykanie nas powstrzymują przed wejściem do wojny.

#ukraina #wojna #wiadomosciswiat #ciekawostki

Komentarze (14)

marcin-pyra

Osobiście nie znam nikogo kto by chciał wojny ale ok xd

Parigot

Ja też nie znam nikogo, choć wśród znajomych kilku oficerów WP i żaden z nich nie powieka tego entuzjazmu. Skąd taka narracja?

Niewiedza_jest_blogoslawienstwem

Wcale mnie nie dziwi, że we Francji pojawiają się tego typu opinie. Nawet wojna na Ukrainie nie była w stanie wypalić rusofilstwa na które Francuzi chorują od dawna. W sumie Rosję można sobie kochać, jak się mieszka od niej te 1,5-2 tys. kilometrów. To zabawne, bo nie znam nikogo normalnego kto by chciał by Polska walczyła z Rosją w otwartej wojnie. Co innego oczywiście to dostarczanie broni, działania wywiadu czy wsparcie ekonomiczne i dyplomatyczne

Parigot

We Francji są cały czas niepokoje. Co ciekawe jakby zagłębić się w komentarze (nie tylko pod tym filmem) to można dostrzec ciekawą rzecz. Większość komentarzy ludzi z pochodzenia z Afryki chce zwycięstwa Rosji w tej wojnie. W dodatku wielu nie kryje niecheci do kraju w jakim mieszka i wielu marzy aby Rosja zniszczyla w jakiś sposób też Francję.

Ragnarokk

@Parigot

A do tego większość z nich w ogóle nie istnieje, skoro przy tym jesteśmy. Od wczoraj żyjesz?

Niewiedza_jest_blogoslawienstwem

@Parigot najlepszy to był komentarz o polskiej arogancji pisany po francusku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szczerze to nie zdziwiłbym się jakby większość rdzennych Francuzów miała gdzieś ten konflikt. Oni w sumie historycznie mieli wiele związków z Rosją. Wciąż pobrzmiewa ten sojusz z carską Rosją przed I wojną światową. Po rewolucji październikowej masa Białych uciekła do Francji i tam osiadła. Dodajmy do tego silne wpływy Francuskiej Partii Komunistycznej. De Gaulle trochę się lewarował przeciw USA nawiązując bliższe relacje z Moskwą. No i właśnie dochodzą ci Francuzi pochodzenia afrykańskiego. Rosja generalnie dla przeciętnego Francuza jest państwem dalekim i egzotycznym, tak jak dla nas są nimi Chiny

Parigot

Ja nie bazuję wyłącznie na opiniach bootów. Duża część z nich jest prawdziwa. Ja znam ich opinie z rozmów na żywo w realu.

Parigot

Dokładnie tak jest. Dla przeciętnego, białego franka Polska to jest baardzo daleki kraj, nie wspominając o Ukrainie. Sympatie komunistyczne też mają na takiej zasadzie, fajnie otym podyskutowac w gronie znajomych przy szampanie i ostrygach. Natomiast kolorowi to już na poważnie by chcieli chaosu i komunizmu we Francji.

mariosky

i tyle są warte sondarze, tak samo przed wyborami

Krzysztof_Listonosz

Na tym portalu też niektórzy mocno sie palą

Javax

"Wg ich sondażu ponad 60% naszego społeczeństwa chce aby Polska przystąpiła do wojny i wysłała swoje wojska na Ukrainę."


A sondaż gdzie robili? W rosji?

kodyak

Całkowitym przeciwieństwem jest Francja która sprzedałaby pół kraju żeby wojny nie było.

MacGyver87

@Parigot Walenie ściem i sondaże wzięte z końca układu pokarmowego. Dobrze, że w naszej publicznej telewizji tego nie ma ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Czarmiel

Wbrew opisowi, audycja była całkiem obiektywna.

Zauważono, że skoro Putin mógł w 2014 wysłać swoje wojska "incognito" do Donbasu, to równie dobrze może zrobić tak Polska i kraje bałtyckie i nic nikomu do tego jak prywatny czas spędzają polscy wojskowi "na urlopie".

Wspomniano też, że Ruscy najeżdżali Polskę w 1920, 1939 i trzymali nas krótko do upadku ZSRR w 1991, co tłumaczy nasze i państw bałtyckich nastawienie do wschodniego sąsiada.

Przebitki z Warszawy nie były z lat 70/80.

W programie LCI nie widzę manipulacji. Prędzej chęć wywołania gównoburzy można zarzucić autorowi opisu.

Edit: sondaż był robiony przez WP, a opcja, która była najczęściej wybierana to "wejście oficjalne w konflikt z Rosją, ale w ramach oficjalnych działań NATO".

Zaloguj się aby komentować