@radziol I to jest to co mnie wkurza najbardziej, czyli głupie rozwiązanie prawdziwego problemu. Bo mamy problem ze szkolnictwem wyższym, sporo problemów tam mamy, że pozwolę sobie tylko wymienić nadprodukcję magistrów i nadmiar uniwersytetów. Tylko rozwiązaniem nie jest zaoranie wszystkiego do gołej ziemi. A nawet jeśli by było, to takie działanie trzeba zrobić z głową, powoli, stworzyć okres przejściowy. No ale znając życie Mentzen by chciał tego dokonać w pół roku, a co ze studentami w trakcie studiów? A to już ich problem...
@AndzelaBomba
Nie,problemem jest to ze jest za duzo doktorow i to,ze uczelnia za kazdego studenta dostaje pieniadze-wiec powstaje duzo przedmiotow zapychaczy,zeby nadmiarowa kadra miala prace,a poziom odpowiednio niski,zeby nadmiar studentów utrzymac.
Wiadomo,sa uczelnie i kierunki na wysokim poziomie,ale to ulamek.
I do tego wszechwladza profesor,ktorzy nic nie robia tylko pobieraja kase od wszelakich uczelni za samo bycie profesorem.
Zaloguj się aby komentować