@100mph
Mysle, ze w kwestii Razem mylisz sie w calosci. Zandberg jest postrzegany przez pryzmat slynnej koszulki z mlodosci i uwazany przez prawicowcow za wspolczesnego komuniste-lewaka.
Tak, ale nie wszyscy wyborcy PiSu/Konfy/Brauna to są ideowi prawicowcy. Masz tam wyborców PiSu "bo socjal dali", masz tam prostych chłopskorozumowych patriotów, masz tam też osoby starsze na które większość partii lała ciepłym moczem. Ja nie mówię o zdobyciu 20-30%, tylko o podbiciu do 10-15%. To akurat byłoby wg. mnie możliwe. Koszulkę można rozładować śmieszkiem "kto nie był młody i głupi, przecież nawet prezydentowi się zdarzyło głupoty robić - ludzie się zmieniają". Do takiego prostego wyborcy to akurat by trafiło, a z platformą socjalno-patriotyczną, w którą Razem spokojnie się wpisze (sami nawiązują do PPSu) takiego właśnie powinni szukać.
Co do wyparcia - działa to do pewnego momentu. Przy dużym natężeniu problemów nie da rady ignorować wszystkiego - a jak już pęknie w jednym miejscu to trzeba uzasadnić to wyparcie.
Konfa nie tyle dystansuje się od Trumpa, co neguje możliwy wpływ na przyszłą polską politykę gdyby zdobyli władzę. Ale dalej otwarcie go chwalą i popierają jego postulaty. IMO przy problemach dalej dostaną rykoszetem, ale rzeczywiście nie tak mocno jak PiS. Chyba że przeskoczą na krytykę, ale tutaj już może być problem z różnicami ideowymi wewnątrz Konfederacji.