
Wstawiam to jeszcze raz, jako znalezisko bo rano ciągle wyskakiwał mi kosmonauta i dodałem w dyskusjach.
Teraz też jakiś problem jest... #hejto
#ciekawostki #mapy #schron

Wstawiam to jeszcze raz, jako znalezisko bo rano ciągle wyskakiwał mi kosmonauta i dodałem w dyskusjach.
Teraz też jakiś problem jest... #hejto
#ciekawostki #mapy #schron
@razALgul to jest gówno a nie mapa schronów!
Według tej mapy moja piwnica jest miejscem dla 120 osób xD
Jedno wejście i brak wentylacji, jeżeli zawali się budynek, lub samo wyjście stanie się niedrożne to zginą wszystkie 120 xD
Powiedzcie komendantowi straży który tą mapę zlecił żeby ją sobie wsadził tam skąd wziął pomysł że moja piwnica się nadajena schron xDDD
@libertarianin miejsce tymczasowego schronienia.
A według definicji miejsce tymczasowego schronienia służy do ochrony w porywach przed deszczem.
Czy komendant straży nazywa mnie idotą tworząc ta mapę i mówiąc: patrz w swojej piwnicy może schować się przed deszczem!
On ma mnie serio za debila jeżeli uważa że musi mi to zakomunikować.
Nie wiem po co ta mapa. W razie "W" nikt nie będzie szukał piwnicy w Internecie, tylko będzie chować się gdzie najbliżej.
Po drugie - dane są z d⁎⁎y wzięte. W budynku, w którym mieszkam od wielu lat nie ma zaznaczonego żadnego punktu schronienia. Pomimo, że są piwnice i pod nimi garaż.
Ale w blokach obok są takie miejsca zaznaczone, choć tam nawet piwnic nie ma.
Pewnie takich kwiatków są tysiące.
@razALgul nie będzie wiedzieć gdzie się kierować. Po prostu będzie uciekać i szukać schronienia. Nikt nie będzie odpalał aplikacji (o ile będzie działać Internet), a ludzie raczej nie będą uczyć się lokalizacji schronień na pamięć, więc użyteczność aplikacji jest znikoma. Może poza tym, że obnażyła braki prawdziwych schronów.
Gdyby to była apka offline z funkcją "prowadź do najbliższego schronu", to by miało sens, ale nakładka na OSM i to odpalana w przeglądarce?
@LovelyPL a ja uważam, że człowiek będzie wiedział. Z pośród ludzi, z którymi już zdążyłem poruszyć ten temat, większość nie wiedziała, że są prowizoryczne (i tu podkreślam - prowizoryczne) punkty zbiorcze do ukrycia się. Więc ludzie będą wiedzieć, że coś jest. I część może się udać do takich punktów. Czy to bezpieczne i w czym kolwiek pomoże, to inna sprawa...
Zaloguj się aby komentować