
Hiszpania mierzy się z pierwszą w tym roku falą ekstremalnych upałów, która przypieczętowała najgorętszy czerwiec w tym kraju od 1950 roku. Państwowa Agencja Meteorologiczna (AEMET) wydała ostrzeżenia najwyższego stopnia, a termometry w najbliższych dniach mają wskazać nawet 44°C.
Meteorolodzy ostrzegają, że klimat Półwyspu Iberyjskiego ociepla się w gwałtownym tempie. Jak wylicza dziennik "El País", powołując się na dane AEMET, czerwcowe fale upałów uderzają w Hiszpanię coraz częściej. W ostatnim ćwierćwieczu XX wieku odnotowano zaledwie dwie takie fale, podczas gdy w latach 2001-2025 było ich już dziesięć.
#wiadomosciswiat #hiszpania #pogoda #upaly