@Gepard_z_Libii jako ciekawostkę dodam, że przy infrastrukturze gazowej robi się tak, żeby właśnie przy wybuchu poleciał dach a nie ściany, bo lepiej żeby pizdło w górę niż na boki w inne niebezpieczne miejsca.
Dowiedziałem się o tym pracując przy budowie tłoczni gazu kiedyś :)