Wiem, że heheszki, ale z tą koncepcją wiąże się kilka ciekawych rzeczy.
Np. grawitacje generuje ruch obrotowy cylindra czyli tak naprawdę siła odśrodkowa. Gdyby wspiąć się po drabinie z poziomu ulicy do osi cylindra (rurka na środku), a potem lekko odepchnąć się od drabiny to zaczniesz lewitować. Wynika to z tego, że środek cylindra kręci się znacznie wolniej niż "powierzchnia" po której chodzisz normalnie, więc jest mniejsza siła odśrodkowa.
Zaloguj się aby komentować