Dwa czy trzy dni temu zastanawiałam się tutaj nad sensownością zakupu airfryera, nawet owcen uczynił z tego jedną z wiadomości dnia. #famemocno Dziękuję wszystkim za bardzo liczne wypowiedzi w tym temacie. Po dłuższej rozkminie uznałam jednak, że ten gadżet nie uczyni dla mnie wiele więcej niż zwykła patelnia z pokrywką. Stąd też - nie jest mi potrzebny. Myślałam też nad multicookerem, ale z tego, co ludzie pisali w internetach, używają go np. do gotowania zupy. Czyli czegoś, co załatwia się w zwykłym garnku.

Tym niemniej - są pewne plusy tych rozważań, a mianowicie: okazało się, że mogę z posiadanym przez siebie sprzętem i produktami (mama dali słoiki ) zrobić całkiem ciekawe rzeczy. Co sprawiło, że mam teraz fazę na gotowanie. Przejdzie mi z pewnością za parę dni, bo dla jednej osoby gotowanie to naprawdę jest overkill, ale na razie korzystam z tego, że mam coś ciepłego do zjedzenia. #gotowanie #kuchnia

Komentarze (14)

PlatynowyBazant20

@rain a @Sweet_acc_pr0sa sobie kupił i na drugi dzień został guru 😉

entropy_

@PlatynowyBazant20 odznakę juz mu ktoś wręczył?

PlatynowyBazant20

@entropy_ @Rozpierpapierduchacz osobiście 🙂

TheLikatesy

@rain czekej czekej, w tym samym poście piszesz że nie potrzebujesz erfrajera, oraz ze gotowanie dla jednej osoby to overkill? xD

...no po to jest erfrejer, w pierwszej kolejności by podkurwić adelbercika, w drugiej by gotować właśnie dla jednej osoby

rain

@TheLikatesy no ale już mam garnek i patelnię. I były tańsze niż dowolny airfryer. Szkoda je marnować.

LondoMollari

@rain Na patelni albo w garnku nie upieczesz chlebka, sufletu albo sernika baskijskiego. W airfryerze spokojnie.

NooT

@TheLikatesy dla 2 osób też się bardzo dobrze sprawdza. Więcej już gorzej

rain

@Kronos jak bym jej powiedziała że pozdrawia ją jakiś człowiek z internetu, to by się bardzo przestraszyła. Moja mama jest po 70-tce. Ale dziękuję.

Kronos

@rain Ale za słoiki podziękowałaś?

Moja też po 70 i to ja jej słoiki daję

rain

@Kronos właściwie to mnie owe słoiki wkurzają. Bo tak "normalnie" to w ogóle nie jem żadnych przetworów czy czegoś takiego. Moi rodzice zresztą już w zasadzie niemal też nie. Ale moja mama chyba już tylko z przekonania, że "trzeba" co roku je robi. I nie da sobie tego wyperswadować. I potem mi to wręcza, mimo że wie, że będzie mi to zalegać. Podobnie: nakupuje mi mięsa, bo "sama sobie nie kupisz", fakt, spostrzeżenie jest całkiem słuszne. Tylko że przesłanki są błędne: nie kupię nie dlatego że mnie nie stać, a dlatego, że nie chce mi się bawić w gotowanie i nawet nie bardzo przepadam za mięsem. Więc ogólnie mam bardzo mieszane uczucia co do tego dawania słoików. Bo mam wrażenie, że moje potrzeby czy preferencje są ignorowane, a moja mama robi to tylko dla siebie żeby poczuć się lepiej. Kij z tym, że często mi to żarcie się zdąży przeterminować, bo jest go za dużo jak dla mnie, grunt że lodówka jest pełna!

Kronos

@rain No mięsa też bym nie chciał albo jakieś gotowe dania. Natomiast kiedyś chętnie przyjmowałem rzeczy typu pomidory w słoiku (na sos do spaghetti) czy truskawki (na koktajle), to co nie było za bardzo przetworzone i mogłem jakoś wykorzystać na swój sposób. Takie pasteryzowane długo mogą stać. Ale to dawne dzieje, chociaż jeszcze jakieś ciotki czasem cos podrzucą (w zeszłe lato 5 litrów kiszonych ogórkow i nic się nie zmarnowało ). Teraz sami robimy (no dobra, żona robi ale pomagam zbierać) jakieś konfitury na zimę bo ogródek działkowy kupiliśmy i jest dużo owoców a na przyszły sezon stawiamy szklarnię i będą warzywa

splatch

@rain cóż, kupiłem z żoną air frajera w trakcie ramadanu, bo był tani i nie płaciliśmy za prąd.

Dodatkowo ja musiałem ograniczyć tłuszcz ze względu na problemy z pęcherzykiem żółciowym więc opcja opiekacza, który potrafi przygotować mięso bez smażenia była na wagę złota.

Korzystałem i korzystam z niego po dziś dzień (no po powrocie z urlopu), bo to najszybszy sposób na przygotowanie kurczaka lub odgrzanie tegoż wraz z ryżem którym się zapychałem na "redukcji".

Czy bym kupił drugi raz? Za 200-400 zł - tak, czy bym korzystał w PL - pod warunkiem prądu z PV

Zaloguj się aby komentować