Dlaczego w kazdej spolecznosci jakiejs gry, 90% ludzi to jacys tryhardzi,ktorzy musza zawsze na sile robic pod gore? #grykomputerowe #takaprawda

Dlaczego w kazdej spolecznosci jakiejs gry, 90% ludzi to jacys tryhardzi,ktorzy musza zawsze na sile robic pod gore? #grykomputerowe #takaprawda

@jajkosadzone Ja zawsze gram na łatwym
@jajkosadzone To ten sam typ człowieka, który masturbuje się w foliowym worku na głowie, z plasterkiem cytryny w ustach, klamerkami na sutkach i cegłą na jądrach.
@jonas podejrzanie specyficzny opis.
@eloyard Dużo kiedyś grałem.
@jonas nie wiem które gry mają kamerki, ale nie chcę też wiedzieć
@eloyard To było w czasach grubo przed kamerkami w każdym domu i zagrodzie, taki jestem stary.
@jajkosadzone gra ma sprawiać przyjemność, kropka. Dlatego np. nie ogrywam najnowszej kampanii w Heroesach Forged in Fire, bo jest przejebana. Trzeba się napocić żeby znaleźć tą jedną, dwie ścieżki do wygrania mapy.
@jajkosadzone Bo ktoś, kto ograł jakąś grę milion razy, i zna mechaniki gry lepiej niż twórcy i projektanci tejże gry, przy milion + 1 podejściu szuka czegoś, co stanowi jakąkolwiek trudność. Większość ludzi po paru przejściach odpuszcza daną grę, ale fanatycy na forach zostają, i udzielają się na forach.
@LondoMollari ale tacy ludzie z reguły mają wyebane na to co robią sobie casuale. Poza tym jeśli masz tak obcykaną grę, to i tak wiesz jak bardzo jest zbugowana i że to nie jest wybitna sztuka ją przechodzić (pozdrawiam Medievala II :3). A zabawy mechanikami bardzo często wymagają zupełnego odejścia od standardowej rozgrywki. Meta istnieje tylko dla multi z jakiegoś powodu.
Meta istnieje tylko dla multi z jakiegoś powodu.
@AureliaNova Bo ja wiem - pytanie co dokładnie określasz jako metagaming? Jak dla mnie ludzie, którzy biją rekordy w świata speedrunningu mario, tak aby urwać jedną czy dwie klatki w jednym levelu w stosunku do oficjalnego rekordu, i spędzają nad tym czasy jakie normalni ludzie spędzają w pracy, to też matagamerzy.
@LondoMollari no ale to też jest ściganie się z innymi. Z drugiej strony, tutaj w RTSach są popularne challenge typu "podbija świat bez wojska". No i troszkę głupie by było stosowanie mety do grania samemu ze sobą - praktycznie pozbawiasz się wtedy większości kontentu i radości z gry 🤷
@jajkosadzone bo w spolecznościach gier najwięcej udzielają się osoby najbardziej zaangażowane w grę? Casuale po prostu w nią grają i nie jęczą nikomu jak ma grać.
Żeby móc się tym pochwalić i poczuć się lepszym. Trochę szkoda mi takich ludzi
Zaloguj się aby komentować