Co polecacie zobaczyć we Wrocławiu podczas weekendu? Zarówno te oczywiste jak i mało oczywiste rzeczy, z preferowanymi niskobudżetowymi i darmowymi opcjami.


Póki co w planach mam Zoo (ale to w poniedziałek), a weekend będę chciał pozwiedzać pozostałe rzeczy i na ten moment mam: Ogród Japoński, Park Szczytnicki, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego, Muzeum Narodowe we Wrocławiu (w soboty darmowe). Jeśli macie też jakieś protipy odnośnie poruszania się tam komunikacją miejską czy tanie i dobre jedzenie to też chętnie przyjmę wszelkie porady, z góry dzięki!


#wroclaw #podroze

45d73e08-eafd-4a40-9cb7-84e877f10520

Komentarze (25)

@100mph Kościół Uniwersytecki ładny faktycznie, dopisuję! Zoo już mam, a Panorama mnie mało jara. Ogólnie historia jako taka nie moje klimaty, do muzeum idę głównie dlatego, że sam budynek jest ciekawy i wstęp darmowy w sobotę

@pingWIN we Wrocławiu wystarczy zaopatrzyć się w dobre buty i iść na Stare Miasto, ewentualnie pojechać tramwajem Dworzec Główny możesz dopisać w Wielkim Penisie warto np. Kolejkowo obejrzeć no i jak za frajer to na grające fontanny trzeba iść

EDIT: Ja w 3 dni obszedłem z buta całe miasto. Widziałem prawie wszystko. Pierwsze dwa dni gdzie mnie nogi poniosły, a 3 dnia uzupełniałem wg tego co znalazłem w necie.

@pingWIN Muzeum Neonów. Na Starówce można iść szlakiem kościołów. Bardzo fajne jeśli chce się zobaczyć i porównać świątynie różnych wyznań. No i darmowe xD

@100mph na Dworcu pewnie będę, bo pojadę pociągiem Fontanny faktycznie mi gdzieś mignęły, zapomniałem zapisać, ale będę chciał iść Lubię właśnie chodzić piechotą i zwiedzać, także pewnie mi się spodoba, Kraków też jest trochę takim miastem, że wystarczy chodzić i jest ładnie, więc jestem przyzwyczajony Dzięki!

@pingWIN tam w zasadzie podjechac trzeba tylko do zoo/fontann/parku japonskiego czy jak mu tam i do wielkiego penisa :) reszta jest wokol komina na starowce

@onpanopticon do zoo idę po weekendzie w poniedziałek, żeby nie było dużo osób, a potem właśnie już chyba zostanę z kumplami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bar witek, a w nim zapiekanki i tosty. Hydropolis, ale będzie pewnie tłum. Jak po mieście się poruszać to Wrocławski rower miejski. 1 sierpnia dali nowe rowery, więc jest spoko. Wystarczy aplikacja WRM. w pawilonie czterech kopul są często fajne wystawy. W klubie szalonych są często fajne wydarzenia. Ogólnie ruska 46 to fajne podwórko. Obok słynne niepolda, którego nie polecam. Najfajniejsze parki wg mnie to szczytnicki, Grabiszyński i południowy. Parki jak parki. Ogród botaniczny też lubię bardzo. Japoński meh, ale jest obok parku szczytnickiego. Kolejkowo podobno super. Z jedzenia to ja jeszcze lubię pizzerie bravo, chińczyka Sajgon na hlaski (ale to zadupie). Mało jem na mieście. Panorama ze skaja też jest spoko.

@pingWIN Z jedzenia Red Bowl + Ale Rzym


Z atrakcji w sumie niczego konkretnego nie polecam, bo miasto mi przez lata mocno zbrzydło xD

Jak będzie pogoda to wejście na wieżę kościoła garnizonowego, no ale 30 piniondza czeba dać piękny kawalerze. Tanie jadło to ciężko nie wspomnieć o barze mlecznym Miś na Kuźniczej, a w okolicach rynku to zawsze będę polecał Sawara Gyros na pl. Solidarności i ich pastę z bakłażana w zestawie z surówkami.


edit: i tak, zoo to poza weekendem i najlepiej na otwarcie

Zaloguj się aby komentować