Zdjęcie w tle
zen

zen

Specjalista

Dołączył/a: 05.10.2022

Skromny matematyk życia

  • 12Wpisy
  • 30Komentarzy
  • 0Obserwujących
zen
zenSpecjalista

Apropos rogali. Wczoraj pierwszy raz w życiu jadłem rogala marcińskiego. Przyleciał do mnie 8500 kilometrów z kraju przodków. Nie był pierwszej świeżości, ale i tak był zajebisty. Po co to piszę? Tak się złożyło, że tego samego dnia dostałem również drugiego rogala. Rogala, którego nie zjem. Rogala, który będzie mi przypominał, że bulę 5 zyla na rozwój tego serwisu.

 

Administracjo. Niech moja krwawica nie idzie na marne. Budujcie i banujcie. Jest to jedyne miejsce, w którym chce mi się coś pisać

 

#armiarogala ma nowego... członka... ☜(゚ヮ゚☜)

5419dae0-e80c-4fdc-bc2b-e6a8fb5a545d

@zen Obiecuję, że nie wydamy na głupoty

@zen rogal z talerza pewnie droższy niż rogal na hejto

@Swiniotygrys zdecydowanie

Zaloguj się aby komentować

@krokodil3 właśnie było więcej OS-tan z tego, oprócz Madobe Nanami (Windows 7) były jeszcze Madobe Yuu i Ai (Windows 8/8.1) które miały chyba największą ilość kontentu, Claudia (Azure) oraz Touko (Windows 10), ale po Touko chyba już dali sobie spokój bo po 2019 nie dostaliśmy nic nowego i nic nie było na release Windows 11

@LunaR ooo, a tego nie wiedziałem. dzięki, zerknę sobie

@zen ja to bym chętnie zobaczył mange o Richardzie Stallmanie.

Zaloguj się aby komentować

zen
zenSpecjalista

SPIN. Robert Charles Wilson

 

Trafiłem na tę książkę przeglądając listę nagród Hugo w kategorii sc-fi. Została ona uznana najlepszą powieścią 2006 roku. W czasie gdy po nią sięgałem nie była ona dostępna po polsku, także przeczytałem w oryginale.

 

Pomysł na fabułę jest mega. Nie będą zdradzał szczegółów, ale akcja ciągnie się na przestrzeni wielu lat. Mamy tajemnicze wydarzenie kosmiczne, zabawę z czasem, coś co zmienia historię nie tylko naszej planety, ale i całego gatunku.

 

Akcja posuwa się powoli. Pisząc powoli mam na myśli, że naprawdę powoli. Historia jest prosta. Mało wątków i postaci do śledzenia. Nie trzeba się męczyć i główkować dużo. Niestety brakuje tej bożej iskry przez większość czasu. Chciałoby się, aby autor w końcu odsłonił coś więcej, przyspieszył. Niestety, a może stety mamy tutaj old school pisarstwa. Pomału, powolutku zmierzamy do celu. To jest maraton, a nie sprint.

 

Sam Stephen King powiedział tak o autorze:

 

Nie jestem wielkim fanem science-fiction, ale przeczytam wszystko, co ma fabułę i niski geek factor. Wilson jest piekielnie dobrym opowiadaczem, a geek factor w jego książkach jest zerowy. Jak Battletsar Galactica w telewizji, jest to SF, która nie wie, że jest SF. Jego obecna powieść, Spin, jest dobra. Dwie wcześniejsze książki, Darwinia i Blind Lake, są jeszcze lepsze. Jest tu mnóstwo wyobraźni, a także postaci i serca.

 

Jest to pierwsza część trylogii. Naprawdę jestem ciekaw co będzie dalaj i czy z poznamy odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania. Wyczytałem jednak, że w kolejnych odsłonach akcja toczy się jeszcze wolniej. Nie wiem czy jestem gotowy na takie poświęcenie

 

Jako plus dodam, że fajnie czyta się tę książkę po angielsku. Język jest prosty. Jeżeli chcesz spróbować w oryginale, to polecam.

 

Autor jest miłośnikiem muzyki, przede wszystkim jazzu. Kilka razy wymienia różne piosenki na kartach powieści. Tym sposobem odkryłem tę perełkę - `The Girl from Ipanema by Stan Getz`.

 

★★★★★★★☆☆☆

14479db4-e8b5-4aa2-a770-445479354d45

@zen Wiesz może jakiego wydawnictwa jest polskie wydanie? Bo w sieci tylko info o książce w języku angielskim

@twombolt mój post mógł wprowadzić w błąd. Widzę, że jeszcze nie ma polskiego wydania. Przepraszam.

@zen I tak twój wpis na tyle mnie zaintrygował, że będę czytać po angielsku

Zaloguj się aby komentować

Sprawdzam czy wgrywanie obrazków działa.

 

Dzisiaj piątek. Pamiętajcie, że jak coś wydarzy się na produkcji, to na końcu to i tak wina QA.

6a72e8c6-212d-47cc-a603-0bf35ad82246

@krokodil3 dzięki. Spróbuję następnym razem.

Zaloguj się aby komentować

Wszyscy przeżywają weryfikację konta na Twitterze za 8 dolków, ale prawdziwa tragedia by była jakby Musk kupił StackOverflow i zaczął kasować 8 dolków/m-c za dostęp do odpowiedzi na pytania.

@zen Niby chce Dogecoina jako walutę dodać, lub inne krypto dopuścić do platformy. Jakie będą tego konsekwencje ciężko powiedzieć, tak samo jakie są tego powody też (być może jak zwykle spekulacja tymi zasobami, w końcu tego typu gość myśli tylko o pomnażaniu majątku)

@znany_i_lubiany Tak. Elon to jeden wielki spekulant. Wystarczy sobie przypomnieć co odwalił z Bitcoinem. Jak zmieniał narrację. Albo ostatnio powielanie ruskiej propagandy. Nie wiem kto to łyka.

@znany_i_lubiany również słyszałem, że ma być możliwość handlowania NFT bezpośrednio z Twittera. Ciekawe. Zobaczymy.

Zaloguj się aby komentować