Zdjęcie w tle
BillyManager

BillyManager

Kompan

Dołączył/a: 06.10.2022

  • 10Wpisy
  • 46Komentarzy
  • 0Obserwujących

albicla > hejto

Tak czytam raz pierwszy nocną na wykopie i ten tag przegryw, i chyba naprawdę eutanazja powinna być legalna. Dawno nie widziałem tak nieszczęśliwych ludzi, którzy w dodatku swoje problemu zwalaliby na innych, a zakażanie innych nieszczęściem sprawiało taką radość.
Jednocześnie zgadzam się, że pod tym względem albicla > hejto.

Zaloguj się aby komentować

Dostałem ofertę pracy jako SW engineer dla AWSa w Dublinie. Pracował ktoś tam w korpo? Z tego co widzę sam czynsz to min. 1500€, a average salary to około 60k€. Chyba zły deal.

Teraz z wysp to się wraca, a nie pcha tam. Kiepska pogoda, fatalne budownictwo, koszty życia - przede wszystkim nieruchomości - absurdalne, kierownica po złej stronie. Do tego Irlandia to mała wyspa, poza Dublinem tam niewiele jest, zanudzisz się, a gdzieś dalej to tylko samolot albo statek.
No chyba, że kochasz Irlandię i te klimaty, zawsze marzyłeś by spróbować, to wtedy śmiało jedź, na przygodę fajne miejsce.

@BillyManager Ile proponują na godz?

@BillyManager byłem teraz na NodeConf i ludzie rzeczywiście super mili i uśmiechnięci (śpiewanie w pubach jak w Peaky Blinders), same puby klimatyczne, ale drożej niż w Berlinie, pogoda średnia, dostępne mieszkania to ruina (chyba, że wydasz na czynsz połowę pensji, co jest absurdem).
Do AWSa zapraszam do Berlina, solidny mid / trochę senior FE ~85k + stock.

Zaloguj się aby komentować

Kurde po 7 miesiącach wojny i tragikomicznej formy jaką przybrała już sam nie wiem po co fiutin ją wypowiedział xD Pamiętam na początku coś o nazistach i demilitaryzacji, ale za huja nie mogę pojąc co kacapom ta ich specoperacja miała dać.

Parę miesięcy temu oglądałem na Arte reportaż o przyczynach wojny, no i oczywiście chodziło o kasę i bogacenie się ruskich oligarchów, w tle była baza czarnomorska w Sewastopolu i gwarantowanie przesyłu gazociągami przez Ukrainę. Ale wiedząc ze UE od 2050 chciała i tak odejść od paliw kopalnych to nawet jakby pokonali Ukr w 3 dni, to i tak za 30 lat nie była by im w sumie potrzebna, a ryzyko polityczne było ogromne.

A teraz to już całkowicie nie wiadomo o co chodzi. O jakiś Donbas, Chersoń? I co tam jest takiego czego kacapy nie mają u siebie? Węgiel kamienny xD?

 

W skrócie, nie rozumiem jak można być tak głupim jak rusek, mają zasobów wystarczająco aby być drugą Norwegią, to te głąby idą na wojnę, pierdolą coś o ataku NATO i zgniłym zachodzie zamiast siedzieć cicho i handlować ze światem jak cywilizowani ludzie xD

4f8d8d5e-e9f6-4c46-abd4-99e3a4107b09

@Frasad no jeszcze jakiś czas temu aż takiej biedy nie klepali, na pewno przez tą wojnę im się pogorszy. Znaczy mówię w odniesieniu do Polski (chyba że zakładamy, że my też biedę klepiemy). No a czemu tak jest, bo zamiast zajmować się rozwojem to wydają kupę kasy na zbrojenia, które potem marnują czego mamy świetny przykład choćby teraz. Z drugiej strony jednak ochrona tak dużych granic też kosztuje, a z samej ziemi, lasów czy rolnictwa nie ma aż takiej kasy. Liczą się technologie. Rosjanie nie są przecież jakoś wybitnie głupim narodem, bo potrafili trochę rzeczy zbudować jak choćby system nawigacji, jakieś tam mają sukcesy w kosmosie itd. Elektrownie atomowe pomimo wpadki w Czarnobylu dalej budują. Jest trochę krajów o podobnej liczbie ludności co nie osiągnęła takich rzeczy mimo tego, że może nawet mają bardziej demokratyczne rządy.
Natomiast Rosjan gubi to, że myślą że mogą rządzić światem a jednak nie mogą. Bo żeby rządzić światem to trzeba rozwijać technologie cywilne, naukę itd. a samym wojskiem nie zrobi się nic, chyba że jedynie ten świat można rozwalić.
Gdyby Rosja ograniczyła u siebie problemy choćby alkoholizmu, rozwinęła naukę, przestała walczyć z zachodem, to mimo niskiego poziomu demokracji mogliby się rozwijać. No ale trzeba zmienić mentalność.
To trochę przykład syna marnotrawnego co mając sporo bogactwa zaczął nadużywać alkoholu, narkotyków, a do tego zaczął wszczynać bójki i wygrażać wszystkim dookoła.
Zresztą to, że Rosjanie nie mają szacunku do innych narodów to jedno. No ale trzeba zauważyć, że nie mają tak samo szacunku do siebie nawzajem, czego przykładem są choćby oligarchowie okradający swój własny kraj.

@Frasad nie aż taka durnota, bo przecież ruska komunistyczna agentka merkel miała energetycznie całkowicie uzależnić niemcy od rosji, a całą UE od niemiec... na tym ruskie (przede wszystkim komitet partii) zbijaliby miliardy, i to było perfekcyjnie wymyślone, ale nie pykło 20 lat przygotowań... taka to ruska mentalność xD

Zadałeś słuszne pytanie na które w zasadzie w większości padły błędne odpowiedzi. Szczególnie fałszywe są tzw motywy strategiczne czyli doszukujące się realnych podstaw gospodarczo, polityczno militarnych w toczącej się wojnie. Na ich wyszukiwaniu i próbach udowonienia zyskało fejm wielu internetowych geopolitycznych celebrytów. Nie chcę tu wchodzić w szczegółowe analizy ale wg mnie najważniejszy, główny czynnik tego obłędu to chore ambicje dyktatora który nie bacząc na koszty dąży do przywrócenia carsko-sowieckiego imperium i spełnienia własnych osobistych fantazji (podsyconych niewyobrażalnie przez Dugina i tym podobnych). Putler zaczął to czynić w 2014 roku i przez 8 lat wmanewrował swój kraj i siebie w największe łajno które ma swoje konsekwencje. Bo za poważne błędy zawsze poważnie się płaci. Jestem bardzo ciekaw kolejnych tygodni.

Zaloguj się aby komentować